PDA

View Full Version : CS: Global Offensive!



-=MaX=-
16-09-2012, 03:15 PM
Vrem sa facem un server de CS: GO. Am vrea sa stim cati dintre voi ati fi dispusi sa cumparati jocul original de pe Steam, deoarece serverele de CS: GO sunt doar Steam Only.
Costul este de 10 Euro prin sms de pe computergames. Rugamintea noastra este sa lasati si un comment cu ceva argumente care sa ateste optiunea de vot aleasa.

*.cLo.*cancel
16-09-2012, 03:34 PM
Nu, deoarece in momentul actual nu dispun de prea multi bani, iar CS:GO nu joc ... :|
Raman la cs 1.6 old school.

Tiger
16-09-2012, 04:32 PM
Nu vad motivul pentru care l-as cumpara momentan. Jocul inca are buguri, primesti update-uri zilnice ... e cam enervant sa vezi ca ti se downloadeaza aproape zilnic niste update-uri la el. Am avut parte de beta key pana inainte de lansare cand si-a facut ultimul update, inca avea buguri ... Jocul e cs:source modficat, pluginurile se folosesc de sourcemod, deci nu e ceva nou / extraordinar.

LE: Cat despre server, nu pot spune ca e o idee proasta / buna. Am vazut cateva servere de cs:go din alte comunitati dar au putini jucatori, iar unele comunitati chiar au bagat boti pe server ca sa atraga lumea...

-=MATRIX=-
16-09-2012, 05:29 PM
nu, joc cs 1.6

Sky
16-09-2012, 07:16 PM
Eu care nu sunt un impatimit al CS-ului (joc mai mult pentru socializare si trecerea timpului) , pot spune ca CS:GO e un mare pas inainte, grafica superba, detalii care iti fura ochii, mult mai multe arme si costume etc. , si cu toate astea se pastreaza in totalitate stilul de joc din 1.6. Incercati-l si va veti convinge!


<b>You have to register to ba able to see this link</b>

RedMan
16-09-2012, 07:48 PM
Gloaba, te-ai gandit vreodata sa prezinti teleshoping? :))

Sky
16-09-2012, 07:52 PM
Gloaba, te-ai gandit vreodata sa prezinti teleshoping? :))

Stiu ca as fi mirific, mai putin fata de aia care testeaza tigaia in beta si au impresia ca beta e acelasi lucru cu release-ul final iar asta ii impinge sa ramana la tuciul pe care il au de 12 ani. If you know what i mean ;;)

P.S : aici ma refer exclusiv la teleshopping-ul la tigai..sa nu se inteleaga altceva :-S

RedMan
16-09-2012, 08:26 PM
Vad ca esti si documentat cu privire la acest capitol, fata te ajuta, burta la fel, o sa atragi cumparatori cum pot atrage eu furculite cu puterea mintii :))

Sky
16-09-2012, 09:00 PM
Vad ca esti si documentat cu privire la acest capitol, fata te ajuta, burta la fel, o sa atragi cumparatori cum pot atrage eu furculite cu puterea mintii :))

Scoate-ti furculita din ochi si baga joc de glezne , burta mea e o comoara, in adancuri infundata, un sirag de piatra rara pe mosie revarsata. :))

RedMan
16-09-2012, 09:34 PM
La o privire asa rapida peste textul dat, putem observa anumite caracteristici despre emitatorul textului, precum si evidentia cateva mici trasaturi ale acestuia: "burta mea e o comoara"- o afirmatie dese ori intalnita la purtatorii de cocoasa frontala, afirmatie ce ar vrea sa insemne linistirea si multumirea psihica si spirituala a posesorului, vis-a-vis de bagajul cu care soarta(soarta-context-, bere, pork, lenevitul la munca, etc) l-a inzestrat.
"un sirag de piatra rara": probabil intr-o alta viata, sau poate in tineretea emitatorului, "siragul de piatra rara" se referea la asa-zisul "pachet de 6", prea-binele cunoscute "patratele", sirag care cu timpul s-a destramat incetul cu incetul, lasand o singura piatra rara care, in timp, avea sa acapareze intreaga parte abdominala a posesorului marindu-si dimensiunile de la Craciun la Craciun.
"pe mosi"- la iLink
"revarsata"- e metafora folosita de carturarul nostru pentru a evidentia incercarea "pietrei rare" de a se face cunoscuta, de a iesii din anonimat, lucru care se poate observa in acele momente cand aceasta apare sfioasa de sub vesmantul posesorului, privind parca sfioasa in jur, tanjind dupa liberatate, citindu-i-se in ochi printre scame si fire de par, dorinta de libertate, de afirmare si setea de "soarta" ( a se vedea mai sus sensul contextual al cuvantului soarta).
Harfist wGods | Red Man- Studiu asupra pietrei rare, manual de Harfologie clasele 0-XII(XIII).

IRB | Walles
17-09-2012, 09:51 AM
eu am dat da pentru ca e frumos jocul...dar pc-ul meu nu cred ca ar suporta ca nici nu am placa video:)) asa am patit si cu css cand l-am cumparat...am dat 10 euro pe el si l-am jucat maxim 15 min:))

FragNSTein
18-09-2012, 09:04 AM
Chiar ma gandeam la un server de CS:GO. Sunt putine servere in RO, iar cele care sunt, sunt cam pline in majoritatea timpului. Ar fi frumos sa luam si noi startul mai devreme.
CS:GO e mult mai tactizat, nu e doar un joc de pac-pac. E total diferit de CS. Si sincer, eu n-am observat nici un bug in joc pana acum..dupa cum mentioneaza Tiger. Una e sa joci o versiune beta si una o versiune paid, final release. Cat despre cerinte hardware, jocul functioneaza f ok pe un c2d, 2gb ram si video 3870..pe un pc mediu merge fara probleme.
In final, sper cat mai multi sa faca migrarea la CS:GO sau macar sa alterneze jocul de 1.6 cu GO.

AnOnIm
30-09-2012, 07:25 PM
Sincer ...l-as incerca ,dar nu ma ajuta pc-ul . Nu vreau sa dau banii de pomana ca si pe source pe care l-am jucat maxim 10 ore timp de 1 an de zile . .raman la 1.6 care are atractia lui .