PDA

View Full Version : Problema steam



bogdan^srr
05-09-2012, 09:50 AM
Am dezinstalat steamul,iar dupa reinstalare, cand face update se opreste la 99% si da eroare.
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Daca are cineva idee astept raspuns; am ancercat restart pc,dezinstal steam, run as administrator....fara rezultat.

Nu pot sa fac nimic in steam pt ca dupa reinstalarea steam, isi face update automat iar cand ajunge la 99% da eroarea "There was a problem with your steam installation. Please reinstall steam." Am schimbat partitia de instalare ,dar degeaba.

AmX_sNk
05-09-2012, 10:12 AM
Incearca sa stergi steam-ul DEFINITIV cu ajutorul programului Revo Uninstaller.

Sky
05-09-2012, 12:27 PM
foloseste un registry cleaner sau reinstaleaza windows.

-=MaX=-
05-09-2012, 06:54 PM
E clar ca e ceva inregistrii ce nu te lasa sa instalezi Steamul... probabil de la o instalare anterioara eronata.
Incearca sa dai un System Restore pe o data cand esti sigur ca inca mergea Steamul, apoi daca nici asa nu merge va trebui sa aplici metodele menrionate de Sky

bogdan^srr
05-09-2012, 09:49 PM
Multam frumos pt idei si ajutor; problema sa rezolvat singura pur si simplu, steamul a mers singur fara sa mai umblu la nimic.....ciudat dar adevarat. Cred ca a fost ceva de la ei nus c sa zic...

-=MaX=-
06-09-2012, 12:45 AM
e posibil sa fie si de la ei, am mai intalnit cazuri cand nu a mers si a doua zi am rezolvat :P