PDA

View Full Version : Noutati si schmbari importante! Mesaj adresat intregii Comunitati!



-=MaX=-
05-09-2012, 02:07 AM
Am decis ca in loc de sedinta sa fac acest anunt. E destul de complicat in perioada asta sa programez o sedinta in conditiile in care perioada optima pt organizare e in weekend iar eu in weekenduri sunt ocupat si nu pot participa. Deci sa le luam pe rand:

Legat de servere:
- Dupa cum ati vazut avem deja 8 servere in comunitate cu moduri diferite! De fiecare server se ocupa un anumit numar de oameni. Eu voi interveni doar cand am timp sau cand e strict necesar, in rest de admine, unban, reclamatii se vor ocupa oamenii desemnati pentru asta. Va rog sa ma contactati doar daca este strict necesar! Cu cat este mai putin nevoie de interventia mea la cereri cu atat am mai mult timp sa ma ocup de celelalte probleme importante ale comunitatii. Voi lua serverele pe rand:
Cs.WarGods.ro
- Serverul este hostat la Krond, iar plata este asigurata de firma1, Rapid1923, XeLa, Sky, Valeriu si Sanchez
- De admini, unban, reclamatii se ocupa XeLa si il are helper pe speedman. Xela e desemnat sa se ocupe de acest server!
- Au fost adaugate ceva harti noi, iar pe viitor va fi implementat un sistem de admine pe grade care contine si un sistem auxiliar de VIP. Pluginul este gata dar inca nu a fost testat. Saptamana viitoare daca totul merge bine ma voi ocupa doar de teste si voi baga pluginul. VIP-ul il voi putea folosi pentru a obtine bani pentru boosturi sau dropuri. Inca nu m-am gandit daca sa-l bag sau nu, dar daca voi gasi o cale convenabila voi implementa acest sistem sa ne asigure ceva fonduri pentru comunitate.
- Se va baga si un plugin gen exterminate, cu mai multe imbunatatiri la care vor avea acces doar cei mai mari in grad din comunitate.
- Sloturile se dau gratuit pe ore jucate si reclama iar adminele pe boost si reclama. Mai multe detalii gasiti in modelul de cerere admin/slot.
Zombie.WarGods.ro
- Serverul este hostat tot la Krond, iar diferenta este tot mai vizibila! Serverul e tot mai plin si e in continua crestere in top! Cu siguranta ne vom putea mandri peste tot cu succesele acestui server!
- De acest server se ocupa Abyss si il are helper pe petryca
- Plata hostului este asigurata in prezent de petryca, Angel, South, Abyss, MaX si posibil daniel_San.
- Au fost adaugate pe server 300 de harti noi! Toate hartile au fost prelucrate si au fost adaugate 32 de spawnpointuri pe toate hartile! Sunt testate cam 70% din ele, mai ramane sa le testez si pe restul si sa le adaug in meniuri. Le multumesc celor care au pierdut noptile alaturi de mine si m-au ajutat la testarea hartilor ;)
- Si aici va fi implementat sistemul de admine pe grade descris mai sus si pluginul gen exterminate.
- Sloturile se dau gratuit, iar adminele pe boost si reclama. Detaliile complete le gasiti in modelul actualizat de cerere admin/slot.
- Va fi reparat bugul care face sute de fraguri cu laserul. Pluginul e gata, va fi bagat la teste.
- Va fi blocata distrugerea laserelor albastre de catre oameni! Pluginul e gata si el, trebuie doar testat.
- Oameni vor beneficia de multijump! Pluginul e finalizat, va fi introdus pe server.
- Va fi introdus antidot anti infectie. Pluginul trebuie doar testat.
- Voi incerca sa inlocuiesc smoke-ul cu ceva mai util.
- Vor fi adaugate mai multe clase de zombie.
GunGame.WarGods.ro
- Serverul este pe un host privat bun asigurat de Valeriu.
- Momentan nu am gasit un om dispus sa se ocupe de acest server. Am nevoie de un om de incredere, care intra des pe forum si pe server care sa se ocupe de admine, unban, reclamatii, etc.
- Pentru gestionarea serverului o sa incerc sa introduc GamePanel. Am facut cu greu rost de script si o sa incerc sa-l instalez.
- Si pe GunGame sunt si vor mai fi adaugate ceva harti noi, iar hartile existente au fost extinse la 32 de spawnpointuri.
- Adminele si sloturile se dau la fel ca si pe celelalte servere, conditiile sunt explicate in model.
- Am reusit in final sa elimin bugul cu MOTD-ul care ne-a dat de cap cateva zile la rand.
- Va fi implementat si aici sistemul de admine pe grade si pluginurile noi.
DeathRun.WarGods.ro
- Serverul a fost deschis din nou si este tot pe un host privat asigurat de Sky
- De acest server se va ocupa Angel. Cu el luati legatura daca vreti admine, sloturi, unban, etc.
- Si la acest server voi incerca sa bag gamepanel pentru gestionare.
- Vor fi adaugate harti noi
- A fost fixat buunyhopul
- Au fost fixate butoanele de pe harti
- Vor fi schmbate cutitele
- Va fi bagat Radio pe server
- A fost actualizat regulamentul!
- Adminele si sloturile se dau la fel ca si pe celelalte servere, conditiile sunt explicate in model.
- Va fi implementat si aici sistemul de admine pe grade si pluginurile noi.
Respawn.WarGods.ro
- Serverul este hostat la camhost, iar plata este asigurata de Cristy si Doris.
- Serverul este un server marca WarGods creat pe sistemul nostru si va beneficia si pe viitor de noile pluginuri si sisteme introduse.
- Dupa cum se vede serverul este in crestere si se populeaza tot mai mult.
- Restul detaliilor le gasiti la sectiunea de pe forum aferenta serverului.
Awp.WarGods.ro
- Un server foarte frumos pentru adeptii awp-ului, este hostat la CS16, iar plata este asigurata de Fragnstein si negrutu.
- Este un server marca WarGods, de calitate, creat pe acelasi sistem ca si restul serverelor.
- Pot spune ca este unic fiind implementate niste pluginuri caracteristice modului create si modificate in proportii mari.
- Pe viitor vor mai fi adaugate harti noi si ceva pluginuri noi pentru atmosfera.
- Restul detaliilor le gasiti la sectiunea de pe forum aferenta serverului.
Furien.WarGods.ro
- Serverul este hostat la camhost si are cel mai nou si mai cautat mod de pe CS 1.6 la ora actuala.
- Plata hostului este asigurata de Lover.
- Serverul este tot marca WarGods fiind creat pe sistemul nostru iar modul serverului este asigurat de Tiger care prin modificarile aduse a facut ca modul sa fie unic!
- Lover si Tiger sunt cei care se ocupa de acest server.
- Serverul va beneficia de o populare usoara datorita modului si calitatii serverului.
- Restul detaliilor le gasiti la sectiunea de pe forum aferenta serverului.
War.WarGods.ro
- Serverul este momentan privat si offline. Dupa finalizarea tuturor proiectelor incepute o sa-l fac un adevarat server de War si va fi non-stop.
- Mai multe detalii veti primi cand ma voi apuca de el.
- Multe servere nu vor mai aparea in comunitate. Nu ma mai axez ca inainte pe extindere si parteneriate, pun accentul pe perfectionarea celor existente. Au fost si vor mai fi refuzati cei care nu sunt dispusi sa ofere calitate prin serverele lor. Vor fi primiti doar cei seriosi care se dovedesc a fi demni sa ne reprezinte.
- Va rog sa raportati orice problema apare pe server! Fie ca se restarteaza, fie ca apare un bug, orice problema vedeti va rog sa ma instiintati! E foarte important sa eliminam toate bugurile de pe servere!
- In perioada in care ma voi ocupa de testarea pluginurilor voi repara si pluginul de chat colorat incat sa elimin bugul cu "U@ mesaj".
- Cu ajutorul lui daniel_San am facut un plugin care ne ajuta sa scapam de exploitul ce afecteaza MOTD-ul. Exista un exploit care injecteaza in MOTD un link care la intrarea pe server te pune sa descarci un virus cstrike.exe. Cei care au servere in comunitate si doresc acest plugin sa imi dea PM.
- Tot daniel_San a facut si un plugin cu ajutorul caruia se poate vedea in MOTD o lista cu toate hartile de pe server. Va fi afisat numele hartii si o imagine reprezentativa incat sa gasiti mai usor o harta cand vreti sa dati vot.
- Cu cat ma ajutati mai repede cu printscreenurile la harti, cu atat vor aparea mai multe in meniu!

Legat de WAC:
- WAC-ul este actualizat si complet functional! Se vor mai face doar ceva mici retusuri la design.
- Pluginul de WAC este reparat incat nu mai pica serverul din cauza lui, merge din perfect, nu face lag si se poate verifica direct de pe server cine are WAC on si cine nu. Se vor mai face mici modificari si la plugin sa nu mai apara mesajul chiar in centrul ecranului.
- WAC-ul este obligatoriu pentru admini si sloturi pe majoritatea serverelor din comunitate!
- Tutorialul de instalare a WAC-ului l-am actualizat. Contine mai multe variante de .Net si WIC, informatii pe intelesul tuturor, solutii pentru eventualele erori, etc incat sa puteti instala aplicatia fara probleme. Pe parcurs o sa incerc sa fac o Echipa Tehnica sa ofere asistenta.
- Evidenta online a WAC-ului va fi si ea schimbata pe parcurs, ii voi face un design modern si voi scoate in evidenta partile care vor fi accesate mai des.

Legat de Redirecte:
- Desi au fost actualizate, dupa cateva zile de la actualizare Valve a facut un nou update care a dat peste cap toate tipurile de redirecte existente pe net. Nici un tip de redirecte nu mai dau randamentul de altadata.
- Totusi cei care inca redirectati tineti in continuare!
- Restul, chiar daca nu redirectati, deschideti redirectul si lasati-l deschis 3-5 minute. A fost implementat un sistem prin care la fiecare deschidere a redirectului se da un vot pe csservers. Daca adunam suficiente voturi primim dropuri gratuit de la ei.
- Deci toti adminii sunt obligati sa deschida redirectul minim odata pe zi!

Legat de Admine si Sloturi:
- Pe serverele cs.wargods.ro, zombie.wargods.ro, gungame.wargods.ro si deathrun.wargods.ro s-au modificat criteriile de acordare a acceselor in favoarea jucatorilor, sloturile se dau acum mult mai usor! Modificarile le gasiti in Modelele de cereri Admin/Slot aferente fiecarui server.
- Tot pe aceste servere dupa testare va fi introdus un sistem de admine pe grade, iar accesle vor fi calculate foarte atent incat sa fie definite foarte bine gradele si se va tine cont atat de accese cat si de comportamentul si competentele adminilor!
- E posibil ca pe viitor sa fie implementat un sistem de VIP prin care sa ne asiguram niste fonduri cu care sa putem intretine comunitatea si serverele. Voi analiza acest sistem si il voi calcula in asa fel incat sa fie cat mai accesibil.

Aplicatii noi: WarGods Cheat Defender si WarGods SS Checker!
- E OBLIGATORIU ca toti adminii sa descarce si sa utilizeze aceste aplicatii! E regula noua!
- Sunt create special pentru a obtine o situatie clara a presupusilor codati si pentru a verifica daca sunt modificate pozele facute jucatorilor.
- Aplicatiile sunt testate si functioneaza la parametrii optimi!
- Am facut tutoriale explicite, pe intelesul tuturor incat nu mai poate fi vorba de neintelegere a modului de lucru cu aceste aplicatii.
-WarGods Cheat Defender il gasiti AICI! (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
-WarGods SS Checker il gasiti AICI! (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

Statistici Servere Live - WarGods Live Stats:
- Link: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
- Am creat un sistem de evidenta a serverelor care ofera o situatie in timp real a fiecarui server.
- WarGods Live Stats e mai bun decat GameTracker pentru ca ofera informatiile live, in timp real, la momentul accesarii!
- Designul e unic, modern, creat in stilul WarGods.
- Un mare avantaj este faptul ca Statisticile pot fi vizualizate si de pe telefoanele mobile cu usurinta! Astfel ca detinatorii de servere pot tine evidenta serverelor lor si de la distanta!
- Statisticile suporta foarte multe tipuri de servere si ofera 2 tipuri de bannere cu statusul si informatiile de baza ale serverelor.
- Spre deosebire de alte bannere, ale noastre ofera si pingul calculat in functie de providerul de net!
- Am pus la dispozitie si posibilitatea de a adauga servere dinafara Comunitatii, care la randul lor pot beneficia de bannerele cu statistici live.
- Pe parcurs voi aduce imbunatatiri atat la design cat si la optiunile oferite de aceste statistici.
- Rugamintea mea este sa faceti printscreenuri la cat mai multe harti de pe servere sa putem avea o baza de date cat mai vasta cu imaginile hartilor.

Legat de Site/Forum:
- Intai tin sa va anunt accesul Moderatorilor a fost modificat in functie de aria de actiune necesara, astfel incat sa nu mai apara conflicte in Staff.
- Interfata paginii principale a Siteului (Home) a fost modificata tinand cont de propunerile voastre.
- Forumul a fost restructurat pentru a delimita produsele originale WarGods iar pe viitor vor fi adaugate ceva sectiuni noi (Scoala, Promovare, etc)
- Vor fi puse la download harti, pluginuri, modele, addons-uri, etc.
- Va fi dezvoltata sectiunea VIP si va cuprinde mult mai multe informatii utile.
- Sectiunile serverelor au fost imbunatatite si contin optiuni noi.
- Voi baga Admin Stats pentru o mai buna evidenta a adminilor, iar pentru Statistici detaliate voi baga Psycho Stats.

Extindere Staff!
- Va anunt ca recrutam Staff! Avem nevoie de oameni care sa ne ajute la diverse operatiuni pe Site/Forum! Acum aveti posibilitatea de a intra oficial in Stafful WarGods!
- Avem nevoie de oameni pe urmatoarele functii:
Echipa Tehnica - 4-5 oameni (in special pentru aplicatiile marca WarGods)
Designeri - 4-5 oameni (pentru bannere, butoane web, wallpapere, etc)
Programatori - cat de multi (in special pentru scripting amxmodx, cat si php, html)
Stiri - 3-4 oameni (pentru diversificarea informatiilor de la sectiunea de Stiri)
Sponsori - cat de multi (sponsorizari prin bani, xredirect, hosturi, vps-uri, etc)
Cei care doresc sa intrati in Staff depuneti cerere AICI! (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) dupa modelul dat!

Pentru Admini si Sloturi:
- In special pentru adminii de pe CS: LUATI BOOST! Nu mai asteptati sa tragem de voi sa luati! Intelegeti odata ca e nevoie si ca este obligatia voastra ca admini. E greu sa tinem un numar decent de jucatori pe server daca nu luati boost. Profitati cat inca merge acest sistem!
- Deschideti redirectele minim o data pe zi si lasati-le deschise cate 3-5 minute pentru a se inregistra votul pe csservers!
- Promovati Comunitatea si Serverele! Vad ca iar ati incetat sa mai dati massuri si sa faceti reclama! XeLa, Abyss, Angel si restul responsabili cu adminii serverelor, va rog sa impuneti adminilor sa dea massuri si sa faca reclama! In special cei care nu iau boost sau iau boost rar! Dati massuri si faceti reclma pe tot netul!
- Intrati pe server! Sunt ore intregi cand nu vad nici un admin prezent pe server, ba mai mult vad mesaje pe chat de la jucatori care va cer intrati pe server! Organizati-va in asa fel incat sa fie permanent minim un admin prezent pe server!
- Nu mai interziceti jucatorilor sa dea RTV! E un acces pus la dispozitie pentru ei si e un drept al lor! Sa nu mai aud ca le spuneti sa nu dea RTV sau ca ii amenintati cu diverse sanctiuni! Ultimul conflict pe tema asta a degenerat urat de tot, avand consecinte iremediabile si chiar nu vreau sa se mai repete un astfel de incident!
- Tineti intotdeauna cont de preferintele jucatorilor la votarea hartilor! Intrebati si cereti opinia jucatorilor cand vine vorba de a da harti la vot! Nu zice nimeni sa nu bagati si hartile pe care le preferati voi ca admini, dar in primul rand trebuie sa tineti cont de cerintele jucatorilor de pe server!
- Nu mai amenintati spectatorii cu kick! Sa nu mai vad mesaje gen "spec in or out" sau "spectatorii haideti la joc"! Serverul da kick singur la spectatori cand e nevoie! Nu e necesara interventia adminilor in acest caz!
- Pe zombie este interzis ca jucatorii sa faca echipe! Am vazut destul de des fenomenul asta cand zombie si oamenii fac echipe si nu se ataca. Echipele se sanctioneaza cu slay/kick!
- Pe GunGame se accepta votarea hartilor si la inceputul unei harti noi dar numai daca noua harta a mai fost inainte sau nu este potrivita in raport cu numarul de jucatori existenti pe server! Fiind un stil de joc mai alert si tensionat, ca admin nu ai timp sa dai harti la vot la finalul hartii curente. Astfel ca e acceptata votarea hartilor si la inceputul hartii urmatoare.

Cam asta a fost tot, imi cer scuze pentru lungimea discursului dar asta a fost de mentionat!
Cititi cu atentie si tineti cont de cerinte, in caz contrar se vor aplica sanctiuni!
Daca aveti ceva de adaugat, nelamuriri sau vreti sa aflati mai multe despre cele mentionate dati reply aici! ;)

Editat cu acordul titularului de drept.

bLLue
05-09-2012, 02:50 PM
Max daca vrei ma ocup eu de GunGame intru des pe Forum / Server si bineinteles daca ai incredere in mine astept sa vorbim pe mess sau la tel !

AnGeL | Pro (W_^)
05-09-2012, 03:09 PM
Max daca vrei ma ocup eu de GunGame intru des pe Forum / Server si bineinteles daca ai incredere in mine astept sa vorbim pe mess sau la tel !

Eu as zice sa se ocupe tragaci .. Ii place foarte mult gungame-ul si il vad des pe server , bineinteles daca vrea . Cristi tu nu te ocupi deja de respawn? .. Nu poti administra 2 servere in acelasi timp ..

bLLue
05-09-2012, 03:26 PM
Suntem 2 care ne ocupam de respawn daca vrea max sa-mi dea si gg-ul pot sa administrez 2 srv:)

-=MaX=-
05-09-2012, 06:12 PM
Am decis ca fiecare sa se ocupe de cate un Server. E greu sa tii evidenta la 2, la un moment dat nu o sa faci fata la ambele. Cu tragaci vorbisem deja si a spus ca nu are inca timpul necesar sa se ocupe in masura in care am cerut. Daca chiar nu gasesc om, o sa discut cu cristi.