PDA

View Full Version : Cerere elev



Eagleman!
27-08-2018, 06:45 PM
Nick: Eagleman!
Id facebook/skype: <b>You have to register to ba able to see this link</b> sau daca se poate pe discord Da Mordex#3261
Varsta: 12
Pe ce server esti admin?: Jb.wargods.ro

~HYXUL~
28-08-2018, 04:12 PM
Te preiau eu. Manualul il primesti in PM sa imi spui cand vrei sa dam testul.

~HYXUL~
28-08-2018, 06:36 PM
In urma testului te declar ADMIS cu un numar de 4/5 greseli. Testul a fost dat la doar cateva ore de la primirea manualului si desi te-am intrebat daca vrei sa te mai pregatesti deoarece ai timp ai zis ca nu.
Totodata testul a durat cam 35 de minute deci un timp destul de scurt. Cred eu ca daca te mai pregateai puteai sa ai mai putine greseli.
Q :1. Cum banezi jucatorul cu urmatoarele date: IoNuT STEAM_0:0:1034002432 79.114.68.16
Toate 3 metodele
R: amx_addban "STEAM_0:0:1034002432" amx_ban IoNuT amx_addban 79.114.68.16
Mentiune: data viitoare de preferat sa treceti durata si motivul (oricare) nu o sa scad pentru ca in esenta este correct.
Q: 2. Ce faci daca un jucator face reclama pe server?
R: ii dau mute temporar 3-5 minute si +reset cfg (amx_resetcfg (nume) si daca nu se opreste ban
Q: 3. Ce comanda folosesti pentru a da ban prin vot?
R: amx_voteban (nume)
Q: 4. ce comanda utilizezi pentru a face un vot ''custom''?
R: amx_vote Schimbam Da nu
Q: 5. Ce este si cum se manifesta wall-ul si cum iti dai seama daca un player are wall?
R: wall-ul este un hack prin care un anumit jucator poate vedea ceilalti playeri echipa si adversarii
Q: Atat?
R: un player care foloseste wallhack are un comportament specific trage prin pereti pe cap si se retrage cand sunt grupuri de adversari mari
Q: Si cum se recunoaste acesta?
R: un player care foloseste wall poate sa se plimbe cu cutitul in mana toata mapa pana cand wallul ii detecteaza un player
prin ESP
Mentiuni: si eu ma plimb toata harta cu cutitul pana aud ceva acest lucru nu tine de a recunoaste wall-ul
Q: 6. Ce comanda utilizezi pentru a baga mapele jail_xmf si jail_facebook la vot ( 1 din cele 2 metode)?
R: amx_votemap " jail_xmf" "jail_facebook"
Mentiuni: mapele nu se pun intre ghilimele tocmai de aceea au acel under-line intre ele pentru a li se recunoaste numele ca o singura mapa nu ca doua.
Q: 7. Ce este banlist-ul si ce putem vedea in acesta?
R: banlistul este o lista cu banurile date playerilor de pe un anumit server in acesta se pot regasii numele playerilor ID-ul de steam sau IP-ul motivul si durata
Q: 8. Ce faci daca dupa ce ai acordat ban unui jucator acesta se mai poate conecta pe server?
R: ii dau banID dupa ce ii aflul Steamidul sau raportez cazul unui grad mai maresau amx_shock [nume]
Q: Atat?
R: da
Q: 9. Ce comenzi nu permit jucatorului sa foloseasca chat-ul?
R: amx_gag amx_llama si eventual STFU
Q: 10. <b>You have to register to ba able to see this link</b> ai 10 minute sa imi zici tot ce observi tu in acest wcd
R: Pot observa ca tipul are un cfg ce ii permite sa aiba tinta chiar daca nu da zoom la AWP
Q: Atat?
R: pe deasupra mai are si 2 cheaturi
R: din cate vad eu
R: cheaturi nu stiu daca sunt exact dar scrie ca daca ceva e unknown e cheat
Mentiuni: Lucrurile marcate ca unknown nu sunt 100% cheaturi aceste daca sunt descoperite trebuie anuntate cat de curand lui Tiger pentru a le valida.
Q: 11. De ce are nevoie un jucator ca sa fie ct?
R: microfon
Q:12. In ce conditii putem muta un jucator de la ct la tero? (doua posibilitati)
R: ct nu are microfon sau nu sunt destui tero pt 2 ct sau daca mai e ceva ct nu se face simon
Aici cred ca ai vrut sa spui ca nu vrea sa se puna simon.
Q: 13. In ce conditii se poate schimba mapa
R: 1 - timpul sa terminat
2 - playerilor nu le place mapa
3 - un bug este pe mapa
a treia nu stiu foarte sigur
Mentiuni: Mapele daca ar fi avut buguri nu ar mai fi fost adaugate pe server. Nu o sa scad aici fiindca se poate inampla sa se buguiasca ceva din cauza mapei sau a jucatorilor
Q: 14. Ce soune vulpea?
spune*
R: Vulpea 5pune 10septembrie
Cat despre proba practica te-ai descurcat foarte bine. Nu am putut ''simula'' perfect cum se cere un wcd deoarece nu aveai acces la amx_say fiind slot pentru a putea folosi bind-ul iar daca dadeai pe chat link catre download iti dadea server-ul auto-gag pentru reclama.

~Wolf~
28-08-2018, 10:57 PM
Cu chin , cu vai l-ai trecut.Testul pare dat bine.Eu zic sa mai repeti manualul ala de cateva ori pentru ca daca te prind ca gresesti la ceva elementar te pun sa faci iar scoala.

Felicitari , admis!
:locked:


Edit : ~AngeL~ , e la inceput , se va obisnui cu functia de profesor :)) , multumiri pentru obiectii.

~TraNda~
28-08-2018, 11:16 PM
Scuza-ma, o mica obiectie:
1.

R: banlistul este o lista cu banurile date playerilor de pe un anumit server in acesta se pot regasii numele playerilor ID-ul de steam sau IP-ul motivul si durata

IP-ul nu se poate afla din ban list, iar pe langa cele mentionate, se mai gaseste: adminul care a aplicat banul, cate banuri active/expirate are respectivul player, tipul banului si nu in ultimul rand, serverul unde a fost banat playerul respectiv

2.

Mentiuni: mapele nu se pun intre ghilimele tocmai de aceea au acel under-line intre ele pentru a li se recunoaste numele ca o singura mapa nu ca doua.
Gresit. Mapele se pot pune in ghilimele, nu afecteaza cu absolut nimic.