PDA

View Full Version : de ce?



vlad.aka.47
07-11-2010, 02:46 PM
carei treaba cu voi??? de ce tot imi dati banuri si diferite fleacuri daca nu am coduri? ma suspectati imi faceti poze si nu am nimic si oricum imi ziceti ca nu am voie pe server :( un copil intra la 11 ani pe un server si joaca pe el pana la 14 si ia ban de la nimic :((
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
de ce mereu iau ban de la nimic , chiar cu pozele date , de ce sunt eu vinovat ca joc prea bine?? si cand zic ca am 14 ani adminii rad :XX

IRB | Walles
07-11-2010, 02:55 PM
in primele 5 poze nu am vazut nimik suspect...la restul nu m-am mai uitat ca is multe:))...vad ca negrutzu ti-a facut pozele si presupun ca tot el ti-a dat ban...nu i-ai dat pozele la timp?

Sanchez
07-11-2010, 03:07 PM
Sa nu ne mai complicam in discutii joci numai daca ai steam.

pishta
07-11-2010, 05:29 PM
O arzi prost si fara sens amice...
S-o luam sistematic, ca la scoala:
Te-am facut poze (cu numele Ninja), ti-am comunicat cu amx_say pozele te rog, 1 minut, id suck_my_bullet x 3
Ai intarziat sa dai pozele , cum i-ai facut si lu negru cu ceva vreme in urma, dupa care ai intrat pe mess ....fara sa exagerez vreo 5-6 minute mi-ai dat 3 buzuri si ai continuat cu fraza (frate raspunde odata) ...aici mi-ai dat de gandit (facand abstractie de faptu ca am stat pe tine spectator si stiu ce am vazut :) )
Inca ceva.....pune te rog pozele de pe inferno ...acolo a avut loc incidentul (martori proto, nitro....)
Am incercat amx_ban 0 dar a revenit , am incercat amx_ban2 0 a revenit dinou... Am vorbit cu max dupa asta si mi-a spus ca singura metoda sa treci de amx_ban2 este sa ai un proxy si sa nu-ti afisezi ip-ul real....Bravo , aici tot respectu...spre rusinea mea tre sa recunosc ca mai am de invatat...chiar si de la un tanar de 14 ani :)

Recapiturale:
No steam
Proxy
Poze date tarziu: Si nu odata ci de cel putin 2 ori...din cate am vazut la arhiva banuri
Te-am intrebat de ce ai sters radarul si ai iesit pana la schimbarea hartii din inferno in dust2 , fara sa raspunzi la intrebari
Ai revenit pe dust2, curat ca lacrima presupun, si acum vad poze pe forum de pe hartile de dupa inferno

Esti perspicace, inventiv, te duce capu la tampenii dar nu subestima niciodata.Gandeste-te mereu ca cel cu care stai de vorba ti-e cel putin egal si astfel nu ii vei oferii un avantaj asupra ta tratandul in gluma :)

Cam atat

P.S. De ce ceri unban daca dupa fiecare ban dat ai revenit pe server (la interval de maxim 10 secunde) ??! Esti culmea sa mor...te dai in fapt ca curvele la politie
Ultima deconectare a ta a fost cand ai iesit "Vlad.ak.47 Doped ...exit the server"

Soarece ! :)

negrutzu
07-11-2010, 06:22 PM
Daca tot ai facut cerea de unban...si la care nu te-a dat nimenii pana acum ban, sincer acum 2 sau 3 luni nu stiti sa sti arma in mana si dintr-o data asa rupi tot? ca sa numai fie nici un fel de problema ..ar trebui sa iti ei steam asa a fost si la alti playeri problema ...si uite unii dintre ei si'au loat fa in asa fel sa iti ei dute cu plugusoru vezi tu ce faci.

IRB | Walles
07-11-2010, 06:41 PM
mai e pana de sarbatori:))...colinda parintii de pe acum poate iti dau banii de pe acum:))

pishta
07-11-2010, 07:57 PM
(o)Colind, ne(o)colind hai sa sa definitivam cumva problema asta ....
E placuta caterinaca, e placut sa te amuzi dar sa nu ignoram problemele de care ne lovim ACUM
On-Topic va rog si da-ti drumu la pareri , ideei , solutii. Nu cred ca nu gasim creativitate, originalitate sau viziune prin admin list ;)
In prezent Vlad nu e banat ... in ciuda "activitatii" sustinute pe server...
Nu mai e noutate (sper) faptul ca, comenzi ca: ban, ban2 , timeout, spank, ****off, timeout.... nu au efect major pentru orice jucator cu un gram de creier , fie el si pane, sau ca steam nu asigura "o consola spovedita". Steam e strict o reatea sociala nicidecum o aplicatie anti cheat.

Best Regards,

pishta

negrutzu
07-11-2010, 08:29 PM
Sunt de acord cu pishta..cum lam prins pe servar ban direct, stie discutia cu care am purtato cu el...Sper sa ia in Considerare...la cea ce a spus si pIshta.

-=MaX=-
07-11-2010, 08:36 PM
M-am uitat si eu la poze... nu cred ca si-a modificat radarul dupa ce i s-au fauct poze pentru ca texturile alea apar in aceeasi pozitie... Cert e ca e ceva in neregula cu cs-ul lui, intentionat sau neintentionat nu e un cs bun.
Luand in calcul cele intamplate si cerintele adminilor, poti juca la noi cand iti cumperi Steam!
Asta te scuteste de toate cele mentionate mai sus! Da click pe Home si in drapta gasesti niste linkuri catre Steam ;)

AnOnIm
07-11-2010, 10:52 PM
Pana sa imi i-au steam ,am avut un cs asemanator cu al lui. Se intampla sa nu imi apara radarul,ci porcariile alea . Nu stiu din cauza la ce,dar apareau...
Mie nu mi s-a parut codat .

Voi hotarati .

Sanchez
08-11-2010, 11:16 AM
Pana sa imi i-au steam ,am avut un cs asemanator cu al lui. Se intampla sa nu imi apara radarul,ci porcariile alea . Nu stiu din cauza la ce,dar apareau...
Mie nu mi s-a parut codat .

Voi hotarati .
Tu pana la urma ai inteles care-i treaba?,ai devenit de la un timp gigi contra anonime.

AnOnIm
08-11-2010, 09:58 PM
Eu am zis doar parerea,si de ce apar alea...
Nu il cunosc ,n-am nici o treaba cu el...

Lasa ca nu o sa ma mai bag,face-ti voi ce vreti ;) .Scuze daca am deranjat...Salut .

Se pare ca toti au inceput sa fie impotriva mea cand nu sunt de acord cu ce trebuie...ma rog . Imi caut alt server daca e nevoie unde ma pot exprima ... ;)

negrutzu
09-11-2010, 12:54 AM
ce ai betivule a dat begna in tine? numai sti de gluma de nik..?

-=MaX=-
09-11-2010, 02:09 AM
nush ce are omul de o vreme ca nu a vrut sa-mi zica, la cererea lui i-am lasat slot... motivul doar el il stie...

AnOnIm
09-11-2010, 09:32 AM
Hai sa zic exact cum sta treaba ...
Am ajuns pe server sa nu pot face o mustrare verbala,ca e prieten cu nu stiu cine. Nu poti da un kick,ca te trage cineva de urechi...Eu nu pot sa fiu asa...
Deja parere mea nu mai conteaza si multe altele,care s-au adunat in timp...Cu slot nu cred ca deranjez pe nimeni... CIUS ! ;)

Sanchez
09-11-2010, 01:40 PM
Flacau intre noi au fost doua probleme ,prima cand ai intrat intr-o seara pe sv si la scurt timp max 3,4 minute ai inceput sa faci observatie ca nu stiu ce a zis sisu.In momentele alea eram majoritatea numai cunoscuti si pe langa jocul in sine mai faceam si o caterinca pe diverse ...,ai revenit cu o scuza ca ai fii pilit din ce imi amintesc ca am vb noi doi.
In a doua faza esti prea nervos daca cineva are o contra la parerea ta,asta nu tine numa de subiectul dezbatut la tine vad ca se traduce intr-o disputa personala.
Daca tu mai ai si alte probleme rezolva'le nu sta si nu mai ameninta ca pleci ,ca nu mai vrei admin si eu mai stiu ce mai ai de gand sa faci.....
P.S.- Nu intelege ca vreau sa renunti sa mai joci pe sv asta,chiar meriti, ai fost si esti unul dintre noi dar daca continui sa ametesti lumea cu fel de fel de decizii nu te vad bine.

FragNSTein
09-11-2010, 02:15 PM
Ano...nu cred ca se pune problema de prietenii si tineri in brate. Cine greseste plateste, cine nu, face cinste! :P Ideea e ca sunt anumiti playeri mai noi (zic mai noi pentru ca joaca de cateva luni deja) cu care (urata exprimare) intradevar, suntem mai permisivi, din simplu motiv ca sunt fideli serverului si au o oarecare doza de bun simt. Ma refer aici ca nu li se da kick sau ban din motive sa zicem asa "usoare". Dar asta nu inseamna ca daca fac ceva grav nu se aplica sanctiuni. Asa ca chill, relax, joaca pe server si revino-ti.

negrutzu
09-11-2010, 05:24 PM
Si gata nesimtiu de Vlad.aka.47 are ban permanent....avea steamul on dar nu juca dupa el era dupa ala cracuit si el spune-a ca e dupa steam ...dar uite ca nu era asa, Deci omu avea steam dar nu juca dupa el...

Sanchez
09-11-2010, 06:43 PM
Vlad.aka.47 cred ca are steam ,l-am vazut pe un alt sv si chiar purta o discutie cu adminul cum ca ar avea.Intamplator adminul de pe sv ala e chiar Alexandru de pe sv nostru, el ar putea comfirma daca intradevar are sau nu ,i-am vazut discutand despre faptul ca in momentul ala joaca de steam insa n-am prins tot.

AnOnIm
09-11-2010, 07:10 PM
Sanchez treba intre noi nu a fost chiar asa . ;) . Nu amenint ca plec,pentru ca oricum nu-i pasa nimanui ;) .
Te stiu un om cu capul pe umeri ,treaba intre mine si Sisu a fost urmatoarea:

Am intrat pe server,mentionez ca nu eram pilit...dupa o runda,am plecat din baza,domnul Sisu care am inteles ca e prieten cu tine,chiar din vorbele tale a dat flashul in sus,si ghici cine era in spate? Eu...si i-am zis chiar asa: "Sisule data viitoare ai kick" . Ai intervenit tu si mi-ai zis ca e "de-al tau" ,am zis ok...La care domnul in cauza mi-a bagat o daia,anonime esti cu capul? . Nu stiu ce s-a discutat dupa,pentru ca m-am dus pe mess sa i-au niste poze de la unu . Cand am revenit mi-ai zis tu ca sa o i-au mai usor ca ne suparam,ceva in gen...nu stiu sigur...
A intrat negrutu,si mi-a scris pe say "ce faci betivule" ,de aici ai inteles tu ca eram pilit. Fiind nevos,i-am zis PAAA. Si tu ai crezut ca ti-am zis tie .

Asta a fost toata treaba dupa care am iesit .

Nu asta e motivul pentru care am renuntat la admin . Au fost multe altele ...Sa spunem cu unii playeri nu au treaba cu regulile,pentru ca au pe cineva pacolo ' care cunoaste anumite persoane. Si repet,m-am saturat sa mi se atraga atentie ..e prieten cu mine.
Toti prieteni mei,care au jucat aici si nu respectau regulile ,in genul ca injurau s-au alte chestii...erau sanctionati chiar de mine. ;)

Ma rog . Plus ca nu am treaba cu VLAD ,mi-am spus parerea,care oricum nu conteaza.

Tu cum reactionai daca iti luai flashul in fata de la un prieten de-al meu ? Da,si nu am folosit nici o comanda asupra lui .
Retine ca tu esti printre cei care ii respect foarte mult. ;)

Sanchez
09-11-2010, 07:40 PM
Sunt deacord cu tine, pe viitor sa nu mai ai probleme te sfatuiesc sa faci print screen si sa-l pui pe forum, indiferent de persoana va suporta consecintele si astfel nu mai lungim discutia o saptamana,ca ala a zis ,ca nu s-a frecat la ochi ,ca si-a bagat degetul in fund...etc.
Am crezut ca ai probleme serioase flacau nu ca ti-ai pierdut autoritatea fata de playeri.Incearca sa te calmezi si intelege ca nu suntem gardieni si ei condamnati sa-i punem la respect ori de cate ori nu ne "asculta".Buna dispozitie nu-i trecuta in regulament s-o putem impune cat nici pt ei nu-i prea simplu' sa ne suporte tot timpul;-n-ai voie aia,nu urca in turn,ostatecii,bmb...

AnOnIm
09-11-2010, 07:45 PM
Sanchez eu ti-am zis ce s-a intamplat intre noi . M-au deranjat multe pe server,de asta am ajuns la concluzia sa nu ma bag peste alti.Nu stiu daca ma intelegi,dar mi-e imi place sa las de la mine,nu sa ma cert. Eu sunt tipul mai "fudul" si nu accept orice...si decat sa fac tam-tam..stiindu-ma cum sunt,am zis ca e mai bine asa. Cine vrea sa intelega bine,cine nu...sa ma evite.

FragNSTein
10-11-2010, 09:50 AM
Vlad.aka.47 cred ca are steam ,l-am vazut pe un alt sv si chiar purta o discutie cu adminul cum ca ar avea.Intamplator adminul de pe sv ala e chiar Alexandru de pe sv nostru, el ar putea comfirma daca intradevar are sau nu ,i-am vazut discutand despre faptul ca in momentul ala joaca de steam insa n-am prins tot.

Cei cu fake steam pot fi gasiti usor: status in consola si va uitati la numarul de cifre de la steam. Cei cu steam ok au 8, cei cu fake au 9. Simplu. :)

alexandru1
10-11-2010, 11:41 AM
da vlad are steam am id lui de steam.... ami pare rau ca nu am putut sa devin aicea admin...:( asta e viata. miam fac datoria si nu cred ca prezenta mea a deranjat totusi eu zic ca meritam.....mai mult las la alegerea voastra mereu am respectat si nu mam coborat la nivelu unora daia acuma am prieteni...repet ami pare rau ca comunitatea asta nu mai dat o sansa sa arat ca stiu mai multe...timpu nui trecut..daca intelegeti..va salut

-=MaX=-
10-11-2010, 03:25 PM
Alexandru eu ti-am spus si pe privat, nimeni nu a primit admin dupa 1-2 luni, daca era asa avand in vedere vechimea serverului era blindat de admini, jucatorii nu ar putea decat sa stea spec si sa priveasca adminii cum joaca, plus de asta pe forumul vechi sectiunea de Cereri Admini a fost inchisa...
Mai joaca, aduna ore, tine redirecte si la momentul potrivit o sa primesti... O sa se faca "restructurari" cat de curand ca sunt multi care si-au uitat obligatiile, asa ca fii pe faza...

Rapid1923
11-11-2010, 07:50 PM
Alexandru, cu tot respectul tu joci pe serverul asta numai pentru admin? N-a zis nimeni ca n-ai merita, dimpotriva, insa te grabesti si asta denota ca ai un scop bine definit.

pishta
15-11-2010, 02:24 AM
da vlad are steam am id lui de steam.... ami pare rau ca nu am putut sa devin aicea admin...:( asta e viata. miam fac datoria si nu cred ca prezenta mea a deranjat totusi eu zic ca meritam.....mai mult las la alegerea voastra mereu am respectat si nu mam coborat la nivelu unora daia acuma am prieteni...repet ami pare rau ca comunitatea asta nu mai dat o sansa sa arat ca stiu mai multe...timpu nui trecut..daca intelegeti..va salut

Propun sa-l premiem pe alexandru cu un abecedar roz

E-Alex
15-11-2010, 12:22 PM
@pishta: De acord cu tine :)