PDA

View Full Version : Protest 10 august, miting diaspora. Galeriile, spre Piața Victoriei



MoTaNu` RaW
11-08-2018, 10:53 AM
Două pistoale au fost furate, este vorba despre pistoalele jandarmilor călcați īn picioare.

Bilanțul protestelor din 10 august este următorul: 425 de persoane tratate de ambulanțe la fata locului, 63 de oameni duși la spitalele Floreasca și Elias.

Gardurile de la Muzeul Antipa au fost rupte de aproximativ 100 de protestatari.

Marius Militaru, purtător de cuvānt al Jandarmeriei, a spus, că oamenii din Piața Victoriei au oprit protestatari violenți care rupeau părți din asfalt și le aruncau spre jandarmi. Erau părți rupte din asfalt pe care protestatarii le aruncau īn jandarmi.

Jandarmii au dat iar cu gaze lacrimogene, cu spray-urile individuale ale scutierilor.

Un al patrulea jandarm a fost rănit, el a fost bătut cu pumnii de protestastari.

Protestatarii au blocat traficul īn Piața Victoriei. Inițial, ei au blocat Bulevardul Kiseleff, apoi au avut loc mai multe mișcări ale protestatarilor care păreau că vor să blocheze traficul și-n fața Guvernului. Īnsă, īn acel moment, a avut loc o mișcare ciudată, rapidă a protestatarilor, care au ajuns la poarta Guvernului.

Noua jandarmi sunt răniți, dar și 238 de protestatari.







<b>You have to register to ba able to see this link</b>

wGods | Toxic
13-08-2018, 08:37 AM
Așa se dă jos un guvern infect:


<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Legea junglei.
Bătuți și arși pe rug, īn sānge să i bată de oropsiți.

Denisucu
21-08-2018, 11:38 PM
La ce m-am uitat wGod|Toxic =)) =))