PDA

View Full Version : Problema false-positive



k1nder//'DnD^
04-07-2018, 05:54 PM
Nume Cs : k1nder//'DnD* ;X
ID STEAM: STEAM_0:0:33921084

Buna ziua azi pe la pranz ora 3 am avut o problema cu un wg ,mi-a iesit aceasta chestie cu numele generic cheat detection , pana acum nu am avut probleme , sunt un jucator cu experienta joc de cand a aparut cs 1.5 , nu am jucat si nu voi juca nicioadata cu cod , am atatea wg-uri facute , puteti sa verificati , nu am folosit nicioadata cod , nici nu stiu cum se cheama , dar sa-l folosesc , as dori daca se poate va rog frumos , daca mi se poate rezolva problema , toti de pe comunitatea care joc sau care ma cunosc acum cred ca am cod.... Nu am folosit si nu voi folosi , va rog frumos daca se poate sa se rezolve , ofer verificare in pc nu e problema , sau orice chestie ce credeti ca puteti afla mai bine pentru a se ajunge la adevar .


RAPORT: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
ANTIVIRUS: Avast Free Antivirus (fara licenta daca are importanta) (versiunea 18.5.2342
DESCRIERE ADITIONALA: Modificari nu am facut , am utilizat browser-ul ,am vizionat seriale ,am accesat mailu , ieri seara am facut niste modificari , m-am uitat pe net sa-mi scot temele vizuale si tot ce consuma resurse pentru optimizarea pc-ului , pentru a avea o viteza mai buna ,
<b>You have to register to ba able to see this link</b> -Astea sunt modificarile ce le-am facut in windows ieri seara , le-am facut exact dupa videoclipul aceasta.
LINK DUMP MEMORIE CS: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Modelul de windows este : 10-64 bit

Tiger
04-07-2018, 09:49 PM
Pentru a putea depista cauza problemei va trebui sa ne furnizati cateva informatii.
ESTE IMPORTANT SA NU INCHIDETI JOCUL!!!

OBSERVATIE: Rapoartarea trebuie facuta imediat dupa ce ati primit o detectie gresita. NU veniti dupa cateva ore sau daca ati inchis CS-ul pentru ca astfel de cereri vor fi respinse instantaneu.


Scria cu rosu...

k1nder//'DnD^
05-07-2018, 08:52 AM
Inteleg si ai dreptate tiger , dar uite sa-ti povestesc cum s-a intamplat , eram in mijlocul mix-ului , un admin mi-a cerut wg , in timpul jocului (in rundele care murisem ma ocupam sa dau sa fac wg-ul mai repede ), l-am facut l-am postat pe server , la sfarsit de mix ii si specific pe ts uite wg-ul , mi-a zis ok , am iesit , era al 7-lea mix la rand care il jucasem a trebuit sa plec, eu am mers pe ok-ul lui . EU IN tot timpul asta nu m-am uitat la wg .... nu ma uit niciodata , cum vad mesajul il iau si pun linkul mai departe . Dupa cand ajung acasa ma trezesc cu ban...... .
As dori tare mult sa pot face intr-un fel sa se rezolve ,ma simt ca si cum cineva mi-a dat o palma peste fata si acuzandu-ma de cod iar eu practic nu pot sa demonstrez ca nu am cod .
Stiu e si greseala mea ca nu ma uit la wg-uri , dar practic pana acum nu mi s-a intamplat , si ca orice om , pana nu patesti nu te inveti......

Tiger
06-07-2018, 08:05 AM
Nu se fac exceptii. Daca doresti ca aceasta detectie sa fie stearsa va trebui sa o reproduci si sa revii cu un nou topic conform cerintelor.

:locked: