PDA

View Full Version : Propuneri promovare si proiecte comunitate



Tiger
23-06-2018, 08:07 PM
Va astept, in cadrul acestui topic, sa dati diverse idei pentru promovarea comunitatii si de noi proiecte ce se pot desfasura in cadrul comunitatii.

Momentan, pentru promovare, s-au discutat diverse teme:
1) crearea de evenimente pe servere pentru adunarea de staff competent
2) abordarea youtube (video, streaming + promovare)
3) concurs cu premii pe pagina de facebook
4) postare pe forum diverse topicuri de importanta (gen: de probleme si solutii ce oamenii cauta frecvent)


Iar legat de proiecte:
1) organizare meciuri intre clanuri
2) steam banner generator
3) statistici servere (lgsl mai avansat)


Orice idee este binevenita. Toate ideiile vor fi discutate la final si vor fi acele cele mai bune.

el_dreaqo
23-06-2018, 08:36 PM
Crearea unor clanuri pe diferite jocuri(pentru cei care joaca jocuri gen Clash Royale,Clash of Clans etc.)

TheLyon
23-06-2018, 09:53 PM
Crearea unor moduri noi pe server-le oficiale, ceva nou si orginal, promovari platite pe yt , cautarea oamenilor ce vor sa ajute wg

WarGods | KGB
23-06-2018, 10:00 PM
Abordez punctul 2,video,de preferat,editari video,promovare cu fiecare eveniment in parte la vremea lui..daca intelegeti ce spun.

-=Christian=-
24-06-2018, 01:32 AM
Momentan, pentru promovare, s-au discutat diverse teme:
1) crearea de evenimente pe servere pentru adunarea de staff competent
2) abordarea youtube (video, streaming + promovare)
3) concurs cu premii pe pagina de facebook
4) postare pe forum diverse topicuri de importanta (gen: de probleme si solutii ce oamenii cauta frecvent)
Aceste metode de promovare sunt foarte bune, ne ramane sa le punem si in practica.
La fel si cu acele proiecte.

wGods | Toxic
24-06-2018, 01:45 AM
Putem reînvia serverul clasic prin boost lunar, acolo vor intra zeci de playeri zilnic.
Vom putea lăsa anunțuri cu toate activitățile din comunitate.
Trebuie doar să găsim oameni care pot susține financiar măcar pentru o lună. Cu cât mai mulți, cu atat mai ușor.
În acest mod avem parte de distracție și promovare.

dcdaifa
24-06-2018, 07:25 AM
cum am spus si in propunerea care am facuto pe zm acum ceva timp
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
sarim peste partea cu orele nu le bagam in seama
din cati admini are si zm se poate dona cate 10 lei de admin pe luna pentru host sau bost cum ii spune
aici fac referire la toate serverele nu doar la zm,clasic,gg,furien toate
si asta nu depinde doar de 1-2 admini,ca daca spun sa cotizam cate 50 lei se pare mult pentru uni
dar cred ca 10 lei nu este o avere,si nu cred ca mai sunt persoane care spun ca pe luna nu pot dona 10 lei.....
si 50 de bani daca pui deoparte pe zi tot se strang 10 lei lunar
acuma depinde de caracterul fiecarui persoane
o zi buna va doresc

~HYXUL~
24-06-2018, 09:16 AM
Pe youtube se uita multa lume si ar fi o idee ok dar:
Ideea de promovare pe youtube poate sa pice pentru ca ce promovare e aia daca nu e nimeni pe server sa il prezinti (pentru ceva in genul as putea face eu ca stiu cam tot ce e de zis despre server dar fara lume on … ).
Mai intai ca sa tine se poate da un boost ocazional iar dupa se pot face clipuri si diverse pe servere+ca ar trebui sa fie un youtuber mai mare (macar la un 500 subs) ca sa se uite lumea si sa zica ba daca X-tuberul joaca pe server joc si eu.
Cel putin asta e parerea mea

MoTaNu` RaW
24-06-2018, 10:46 AM
Toate promovarile pe YouTube se platesc, daca pe viitor o sa obtinem o promovare, avem nevoie de cineva +50k, de la cineva de 500 subs, jumate din conturi sunt FAKE, iar restul sunt inactivi, ce raman vreo 5-10 activi, si nu se merita sa dai 5-10$ pe 10 vizitatori, si din aia 10 sa ramana in comunitate 4-5.(daca raman si aia) Eu zic ca tot metoda lui Toxic e buna, boost-urile ne ajuta, dar si costa.

DanN
24-06-2018, 12:39 PM
2) steam banner generator

Proiectul este aproape gata mai am ceva probleme cu salvarea in baza de date a banerelor dar peste 2-3 saptamani va fi totul gata sper..

In rest tot ce zic baieti astia de mai sus sunt foarte interesant si ar trb pus in practica.

TheLyon
28-06-2018, 11:53 AM
Eu sunt in lumea YouTube sa zicem sunt un om cu influenta in cs 1.6 adica sunt cu cei 2 YouTuberi in parteneriat si anume BogdiiHD dar si Halogen H insa ca sa vina pe server trebe sa fie contactat de fondator pot zice ca eu filmez cu Bogdii insa ca sa filmeze pe un server promovat trebe vorbit cu el benefici + sa aive cativa playeri sa filmeze iar daca ii place server-ul va mai filma cum a facut si cu un server anonim ia placut acuma e 20/32 constant

wGods | Toxic
11-10-2018, 04:13 PM
Salut! M-am gandit la o noua metoda de promovare, ce consta in Live-uri pe grupurile de cs de pe facebook.
Cei care au timp si cunosc cat de cat modul de cs pe care joaca, sa faca faca din cand in cand live pe grupurile de pe facebook, acolo unde se poate lasa adresa cate server.
O metoda ce cred eu ca merita incercata, si care va da roade. Liderii serverului respectiv, sunt sigur ca vor tine cont de promovarea voastra, si veti rasplatiti.
Am gasit un tutorial ce va poate ajuta in legatura cu live-ul direct de pe pc.

<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Mult succes!

{???}
16-04-2019, 11:06 PM
Up! Avem concursul "Cel mai bun design" in desfasurare!

HazZaRD
05-01-2020, 12:49 PM
Salut :) Vin cu o idee de proiect pentru comunitate.
Sugerez crearea proiectului WG Reporters.
In cadrul acestui proiect Reporterii pot crea diverse subiecte de discutie la care sa participe membrii comunitatiii, interviuri cu membrii comunitatii atat in game cat si out game (din viata lor), si crearea de stiri despre comunitatea noastra.

Pentru acest proiect va fi nevoie de crearea gradului Reporters si de crearea unei sectiuni numita WG Reporters.
In sectiunea WG Reporters va fi nevoie de:
Stiri comunitare
Interviuri
Discutii cu publicul

Daca doriti ma pot ocupa eu de acest proiect, intrucat am mai facut chestii asemenatoare pana in prezent.

Ce parere aveti? :) Prin cadrul acestui proiect ne vom cunoaste mult mai bine.