PDA

View Full Version : Cerere Unban Profanatorul



Profanatorul
20-05-2018, 09:56 PM
NICK : Profanatorul

IP (OBLIGATORIU) :92.80.150.177

STEAM ID (OBLIGATORIU) :STEAM_0:0:346667735

DATA / ORA : 20.05.2018 / 20.10 - 20.30

ADMIN :*Ala_Blond*.

DOVEZI : <b>You have to register to ba able to see this link</b> ; <b>You have to register to ba able to see this link</b> ; <b>You have to register to ba able to see this link</b> .

MENȚIUNI: Nu folosesc și nu voi folosi niciodată un cod ca să mă recreez jucānd jocul meu preferat. Ar īnsemna să-mi amăgesc simțurile și să nu mă bucur pe deplin de joc. Motivul pentru care am ieșit din joc īn momentul scanului wcd este că adminul m-a scos de la spectatori și am murit de mai bine de 3 ori așteptānd să se īncarce scanarea la wcd. Nu am știut că nu am voie să ies, deși ulterior, după primirea banului, citind īn chat am observat că m-i s-a spus. Consider că sancțiunea potrivită era avertismentul, īn nici un caz banul PERMANENT.
SANCȚIONAREA JUCATORULUI SE FACE ĪN FUNCȚIE DE GRAVITATEA FAPTEI. Faptul că am ieșit de pe servăr īn timp ce se făcea scanul nu reprezintă o faptă la fel de gravă ca folosirea unui cod. Īn cel mai rău caz trebuia să primesc un avertisment și să mi se ceară să refac scanarea wcd.
LA ĪNCĂLCAREA REGULILOR MAI PUȚIN GRAVE SE DAU AVERTISMENTE, astfel, adminul trebuia să-mi atragă atenția cu privire la nerespectarea unei reguli privind wcd-ul (regulă care nu apare īn regulament, și pe care personal nu o cunoșteam).
Mai mult, consider că adminii ar trebui SĂ FIE MAI INDULGENȚI CU JUCĂTORII ȘI SĂ APLICE AVERTISMENTE ĪNAINTE DE A-I SANCȚIONA. Atrag atenția asupra faptului că sancțiunea primită, respectiv banul permanent, este o sancțiune care se dă īn situații grave precum folosirea codurilor.
Rog adminul care m-a banat să verifice cererea mea de unban cu obiectivitate și să mă debaneze, deoarece probabil că deja știe că nu am avut cod, iar faptul că am ieșit de pe servăr nu reprezintă un motiv care să ducă automat la banarea mea permanentă, ci mai degrabă o agravantă īn cazul īn care s-ar fi constatat că am cod.
Din regulamentul adminilor reiese clar care sunt motivele pentru care se poate da ban temporar sau permanent: Astfel, Atunci cānd banaţi pe cineva, treceţi un motiv clar (wall/aim/speed/limbaj). Se vor sancționa motivele de genul "PA", "JET", "SALUT" etc. . Prin urmare se poate sancționa un jucător cu ban īn cazul folosirii codurilor sau a limbajului vulgar, nicidecum īn cazul situației pentru care am primit eu BAN PERMANENT.
Joc ocazional pe acest servăr de 2 săptămāni, am mai fost verificat și de alt admin, parcă Makita are numele. Mi-a făcut poze și a constatat că nu folosesc coduri, prin urmare consider că și acest aspect ar putea ajuta adminul care m-a banat să schimbe sancțiunea pe care mi-a aplicat-o, sacțiune care este maximul posibil, dar nu se justifică.
Ca o observație īn plus, am rugămintea să observați că din scanul wcd pe care l-am postat ca dovadă, că mi s-a mai solicitat să fac scan wcd și īn trecut, iar rezultatul a fost același, mai exact faptul că nu folosesc coduri. Mulțumesc!

Florin11239
21-05-2018, 04:15 PM
:contra: ti-am zis ca daca iesi cand iti cer wcd ai ban! asa ca tu ai iesit de pe sv si nu ai fost 3 runde la ct sa t pt ca as fo observat si te-as fi pus spec!!!!!!!!

Profanatorul
21-05-2018, 04:42 PM
Păi bine domnule admin. Dar te rog să motivezi de ce ești contra. Īn afară de faptul că am ieșit deși mi-ai zis să nu ies (chiar dacă tu nu te gāndești că poate nu am văzut mesajul) care sunt argumentele tale pentru care ești īmpotriva debanării mele? Ce regulă am īncălcat? Am avut cod? Eu am motivat cererea mea de unban și consider că eventualele păreri Pro/Contra trebuie motivate de asemenea. Nu cred că meritam ban permanent totuși. Cel mult un ban temporar, ori avertisment, dar să fim serioși, puteai să-mi atragi atenția și să mă pui să refac scanul wcd, nu să-mi dai direct ban permanent pentru așa ceva, pentru că nu se justifică.

Florin11239
21-05-2018, 09:38 PM
Se vedea clar ca iti sarea tinta si te-am pus sa faci wcd si TI-AM SPUS CLAR CA SA NU IESI CA AI BAN si tu tot ai iesit si ai intat peste 1-2min (aprox)

Profanatorul
21-05-2018, 09:56 PM
Prietene știu prea bine ce s-a īntāmplat. Īn momentul de față eu am venit cu dovezi că nu am avut cod, tu nu ai venit cu nici o dovadă cum că aș fi avut cod. Susții pur și simplu anumite lucruri, dar fără să le dovedești īn vreun fel (poze/demo etc.). Mă repet că văd că nu pricepi: Cānd susții ceva vino cu dovezi. Faptul că ești admin nu-ți conferă prerogative de owner. Dacă nu mă īnșel ai obligativitatea de a prezenta dovada īn baza căreia m-ai banat, dar pānă īn prezent nu văd nici una. Ba mai mult, īn loc să văd un admin responsabil, un profesionist, văd un copil care abia și-a făcut majoratul și se joacă de-a șeful. Așa cum eu ca jucător sunt obligat să respect anumite reguli, la fel ești și tu ca admin. Hai să-i lăsăm pe alții mai īn măsură să se pronunțe cu privire la cererea mea, pentru că sincer și fără să te jignesc, deși știu că te vei simți lezat, īmi pari cam nepotrivit pentru funcția pe care o ai pe servăr.

Florin11239
21-05-2018, 10:59 PM
rlly? hai ca m-am plictisit.......

Profanatorul
22-05-2018, 08:29 AM
Și eu m-am plictisit să-mi explici tu versiunea ta dar fără să vii cu nici o dovadă pentru ceea ce susții. Am avut cod? Dovedește că da. Dar dacă nu am avut cod ai o problemă.

~TraNda~
22-05-2018, 02:07 PM
Ce sa fac daca jucatorul iese din joc? Sa ii dau ban sau avertisment?

Raspuns: Daca a iesit din joc este clar ca a avut ceva de ascuns si nu a vrut sa fie prins de wCD, ca atare i-as da ban. Daca face cerere unban nu i-as acorda unban decat in cazul in care, din diverse motive, a primit un reboot/restart la sistemul de operare in mod neasteptat sau i s-a luat curentul - dar in acest caz ar trebui ca jucatorul respectiv sa vina cu dovezi solide

Asta scrie aici: <b>You have to register to ba able to see this link</b> . Dar fiecare server are politica/regulamentul lui.
Profanatorul
Ti-am aratat explicit acel paragraf pentru eventualele alte banuri primite cand iesi de pe server in timpul unei astfel de verificari. Multe servere folosesc acea regula de mai sus (iar sanctiunea este banul permanent), cum de altfel si serverele officiale comunitatii folosesc aceeasi politica.
Inca o data zic, pe acest server, managerul si-a creat propriul regulament, este decizia dansului.

Profanatorul
22-05-2018, 03:08 PM
Mulțumesc Angel. Personal nu am știut că nu am voie să ies. Nu am avut nimic de ascuns și nici nu am. Etic și moral ar fi fost să mi se ceară să refac scanul wcd. Nu īntotdeauna dacă iese un jucător din joc īn momentul īn care i se cere scan wcd sau poze īnseamnă că automat avea ceva de ascuns. Cazul meu este cea mai bună dovadă. Am explicat de ce am ieșit din joc și acum vin eu cu o īntrebare: SE POATE VERIFICA DACĂ ĪN MOMENTUL CERERII ADMINULUI SĂ FAC SCAN WCD ȘI MOMENTUL IEȘIRII DIN JOC AM FOST SCOS DE LA SPECTATORI ȘI AM MURIT DE MAI BINE DE 3 ORI? SPRE EXEMPLU SE MAI POATE ACCESA CHATUL DIN ACEA SEARĂ ĪN CARE ĪN ACEL INTERVAL DE TIMP AM FOST OMORĀT DEȘI ADMINUL SUSȚINE CĂ ERAM LA SPECTATORI?
Mai mult, dacă aveam ceva de ascuns și am ieșit, de ce am reintrat īn joc? Dacă aveam ceva de ascuns, de ce stau și-mi pierd vremea īncercānd să fiu debanat și nu-mi văd de treabă căutānd un alt servăr? Oare toată această stăruință a mea nu relevă faptul că mă consider nedreptățit și că probabil nu aveam cod? Să lăsăm presupunerile și părerile deoparte și să ne raportăm strict la situația de față. N-am nimic cu nimeni și tot ce īmi doresc este ca această situație să fie verificată corespunzător și obiectiv.
Am citit și eu destule regulamente chiar aici pe forum și īntradevăr acest regulament e plin de hibe. Eu mă ghidez după anumite principii, principii simple și omenești. Atāt timp cāt adminul care m-a banat nu vine cu o dovadă că am avut cod, atāt timp cāt nu mi-a dat nici o șansă să refac scanul wcd, atāt timp cāt regulamentul nu prevede faptul că pot fi banat permenent pentru faptul că am ieșit, de ce să nu mi se scoată banul? Eu am motivat de la bun īnceput de ce am ieșit. Am trimis wcd-ul făcut atunci și am solicitat să se observe că și īn trecut am mai fost verificat și nu aveam cod. Am adus īn discuție și faptul că am mai fost verificat pe acest servăr de alt admin, Makita, care a constatat că nu folosesc cod. Nu văd care ar fi motivul să nu mi se mai acorde o șansă să joc pe acest servăr din moment ce nu există nici o dovadă că am avut cod, doar presupuneri. Am făcut această cerere deoarece mă consider nedreptățit. De ce să nu mi se acorde o șansă să demonstrez că jocul meu este unul curat?

~Wolf~
22-05-2018, 03:16 PM
Mai mult, dacă aveam ceva de ascuns și am ieșit, de ce am reintrat īn joc?

Exista numearoase cazuri in care jucatorii ies ca sa stearga codul apoi intra ca si cum nimic nu s-a intamplat , urmand sa faca scanul .Prin urmare codul nu iese in scan.Din cauza asta s-au luat masuri de precautie

Profanatorul
22-05-2018, 03:59 PM
Īnțeleg... Totuși doar se prezumă că am avut cod. Nu există nici o dovadă clară că am avut. Dacă ownerul poate vedea chatul va observa că īn intervalul īn care mi s-a cerut să fac scan wcd și pānă am ieșit din joc am fost omorāt de vre-o 3 sau 4 ori. Prin urmare nu eram la spectatori, așa că am ieșit să nu mai fiu omorāt și să pierd scorul frumos pe care-l aveam 11-1 sau 11-2 și cānd am reintrat, i-am scris adminului că īncă se īncarcă (era scanul la 91%) și am fost banat. Chiar īmi e ciudă acum că nu am făcut poze la tot chatul, pentru că nu mă așteptam să īntāmpin o asemenea opunere la cererea de unban. Să īnțeleg că īn loc să fiu prezumat nevinovat, adică să se plece de la ideea că dacă am ajuns să fac cerere de unban īnseamnă că probabil nu am avut cod, se pleacă de la ideea preconcepută că dacă am ieșit din joc am avut cod. Prin urmare sunt băgat īn aceeași oală cu jucătorii care folosesc cod, li se cer poze sau wcd și ies definitiv și nu mai intră īn veci pe acel servăr, deoarece vor juca mai departe cu cod pe alte servăre.
Dacă am ajuns să fac aceată cerere, dacă răspund fiecărei persoane care postează aici, īnseamnă că īmi pasă, īmi doresc să joc īn continuare aici și nu mă complac preferānd să mă duc să joc liniștit pe alt servăr, poate chiar de aici de la voi din comunitate. Stau și-mi bat capul pentru că īmi pasă, īmi place servărul și nu mi-am bătut joc nici de mine nici de alții jucānd cu cod.

Florin11239
22-05-2018, 04:44 PM
studentu i-ai dat unban?

Profanatorul
22-05-2018, 09:12 PM
Nu īncă. Dar sunt sigur că va lua o decizie obiectivă și că v-a ține cont de toate aspectele supuse discuției.

Profanatorul
25-05-2018, 07:01 PM
Totuși cāt durează să se soluționeze o cerere de unban știe cineva?

Florin11239
02-06-2018, 05:13 PM
@Stundetul poti sa ii dai unban si sa inchizi crererile unban!

Profanatorul
02-06-2018, 09:09 PM
Mulțumesc! Abia aștept să revin la joc și prin jocul meu să demonstrez că te-ai īnșelat īn privința mea. Respect regulile acestui joc din simplul motiv că dacă nu le-aș respecta ar īnsemna să nu mă respect pe mine īnsumi.

Florin11239
14-06-2018, 04:15 PM
Profanatorul ti-am dat unban! studentu inchide cererea unban te rog!

Studentul
17-06-2018, 10:44 AM
Incearca sa intri pe server. Banul nu este in lista!