PDA

View Full Version : Problema raport



nytrogen
15-04-2018, 07:59 PM
RAPORT: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
ANTIVIRUS: NU DETIN decat WINDOWS FIREWALL si WINDOWS DEFENDER
DESCRIERE ADITIONALA: nu am modificat nimic, aveam o discutie cu un player unde adminez (am grad destul de mare pe server), acesta din urma m-a acuzat ca folosesc cod si anume wall, intre timp, prietena mea s-a conectat la reteaua WIFI ( cu Smartphone-ul sau ), automat, telefonul a inceput sa-i descarce update-urile la PlayStore ( am vazut ca mi-a crescut pingul considerabil, am net de la Orange, locuiesc in mediul rural iar semnalul este doar 3G ), totodata eram activ si pe serverul de teamspeak si am vazut ca auzeam cu intreruperi pe ceilalti participanti la discutie. In secundele urmatoare mi-a ramas ecranul blocat, am apasat "ctrl alt delete " sa deschid task manager , intre timp am zis sa dau si wg-ul baiatului ca nu cumva sa ma mai suspecteze de wall, dar, ce sa vezi, la final, cu toate ca jocul daduse crash si astepta una dintre cele 3 comenzi " Close the application"; " Waiting until the application responds " si " Search for a solution online" raportul wg a reusit, cand dau : ctrl + v in bara Chrome apare Generic cheat detection; Am uitat sa fac dump, prost fiind am apasat close the aplication.. Doresc sa mi se curete raportul pentru ca nu am idee referitoare la ce este acest Generic cheat, probabil faptul ca am deschis taskmanagerul a cauzat aceasta eroare.
LINK DUMP MEMORIE CS: MULTUMESC ANTICIPAT, in cazul in care nu ma vei putea ajuta gratis vad necesara reinstalarea Sistemului de operare..



EDIT 1 : se pare ca am foarte multe chestii in "MODULESC" si "DLLS"

Tiger
15-04-2018, 09:06 PM
Trebuia sa respecti acest model: <b>You have to register to ba able to see this link</b>(false-positive)

nytrogen
15-04-2018, 09:42 PM
Am scris in acel text de cca 6-7-8 randuri ca am dat close uitand de dump-ul respectiv... Banuiesc ca trebuie sa-mi reinstalez sistemul de operare ca sa nu mai apara acel raport...

Tiger
15-04-2018, 10:18 PM
Nu am citit textul, am vrut sa iti scriu cat mai repede pentru a apuca sa faci dump-ul.


Am scris in acel text de cca 6-7-8 randuri ca am dat close uitand de dump-ul respectiv... Banuiesc ca trebuie sa-mi reinstalez sistemul de operare ca sa nu mai apara acel raport...

Daca faci aia, chestie ce contravine termeniilor si conditiilor, ai ban direct cu gradul 2. Ca idee, te-am pus in monitorizare.

Fara dovada ceruta raportul nu se curata.

nytrogen
16-04-2018, 06:30 AM
Deci nu am voie sa-mi schimb sistemul de operare ca vezi doamne contravine regulilor acestui tool ?! Serios ?! Nu mai stiti pe ce sa luati banii!
Romania. 2k18

Tiger
16-04-2018, 08:49 AM
Deci asta este scuza ta? Penibil.

Ai voie sa schimbi sistemul de operare, nimeni nu a spus asta. In schimb nu ai voie sa iti schimbi sistemul de operare doar pentru a nu mai aparea cu rosu -> asta mi se pare injositor din partea ta.

Faza cu banul ramane valabila.

:locked: