PDA

View Full Version : Important - Pentru admini! [Cs.WarGods.ro]



~TraNda~
26-03-2018, 09:42 PM
Rog adminii serverului sa nu mai aplice ban permanent pentru refuz wcd. De ce? Dintr-un motiv foarte bun: in zilele noastre 99% au IP dinamic, deci un ban permanent nu ar opri pe cineva sa intre pe server, dar "in server" (zic asa mai pe intelesul tuturor) sau in ban list (daca se intelege mai bine asa) acel IP ramane banat permanent, IP ce poate fi repartizat altui player, care nu este vinovat, astfel putem pierde jucatori.
Pentru refuz wCD, aplicati banul pe timp (minim 1200 min / maxim 10000 min - un timp arhisuficient pentru un player cu IP static sa intelega ca e banat pe server).

wGods | Toxic
26-03-2018, 09:57 PM
Ar fi ideeal ca aceasta conditie sa fie trecuta in regulament.

~TraNda~
26-03-2018, 10:12 PM
Ar fi ideeal ca aceasta conditie sa fie trecuta in regulament.

Rezolvat!

WarGods | KGB
27-03-2018, 08:53 AM
Foarte bine punctat , pentru ca sunt admini care asa fac; baneaza permanent ptr refuz scan wCD.

~TraNda~
27-03-2018, 09:36 PM
[#]UP[/#]

-=Christian=-
28-03-2018, 10:46 AM
Eu unul aplic banul de 1200 de min, cat despre cei care aplica ban ul permanent nu cred ca ar fi rau sa fie sanctionati.
De acum pot fi sanctionati tinand cont ca s-a trecut in regulament.

-WickedSick-
28-03-2018, 06:42 PM
Am vrut sa aduc acest lucru in discutie acum ceva vreme , dar am uitat fiind prins cu altele pe cap , deja s-a adaugat in regulament + acest mesaj pe care l-am pus pe server mai devreme Sloturile / Adminii server-ului sunt rugati sa intre periodic pe forum pentru a fi la curent cu noile schimbari/modificari ce tin de server. pentru a atrage atentia membrilor staff sa viziteze forumul des , pentru a nu exista discutii cum ca nu s-a stiut despre un anume lucru.
:locked: