PDA

View Full Version : Propunere VIP



~TraNda~
20-03-2018, 03:59 PM
Da.. stiu ca s-a mai discutat tema VIP-ului pe zombie si de fiecare data a fost respinsa, dar eu zic sa incercam si o mica schimbare, sa facem jocul mai OP, pentru ambele echipe (om/zm).

Ideea unui VIP mi se pare atragatoare, iar acesta ar putea contine beneficii ca:
- pentru zm

zspawn free
antidote free (o data pe runda, in rest fiind la juma de pret)
un al treilea lm (avantaj pentru zm, cum si la ct e avantaj supergunul)
cu alte idei va astept pe voi


- pentru ct

un he special, care sa ia zm-ului 150-200 hp (cu un cost de 6000$)
supergun la juma de pret
invizibilitate (5 secunde)
cu alte idei va astept pe voi


Probabil o sa vi se para cam prea OP si ca nu prea ar mai fi echilibru in joc. Ei bine, echilibru ar exista, intrucat sunt de acord ca pentru VIP sa se plateasca, iar FREE sa primeasca doar cel de pe locul 1 din top 15, lunar, iar cel care primeste vip sa aibe gradul 2 saptaman/1 luna, un fel de concurs, astfel existand si o competitie pe server. Desigur, topul resetandu-se lunar.
Vad in aceasta idee o mica schimbare pe server, ceea ce cauta playerii. In caz ca ideea da gres, se poate scoate usor pluginul de VIP.

jderull
20-03-2018, 08:42 PM
eu sunt :pro: si ar fi si o schimbare foarte buna pentru server

dNzfTw # BLasTeR
20-03-2018, 09:54 PM
:pro: aș mai adăuga un zombii special pentru vip

wGods | Toxic
21-03-2018, 06:27 AM
:pro: Va fi o atracție īn plus pentru playeri, dacă s ar face această implementare.

PUSKA
21-03-2018, 05:42 PM
Este o idee buna dar , o sa fie mare dezechilibrare pentru ceilalti playeri sunt prea putini...si de asemenea necesita diferite bonusuri si lor...dupa ce ca nu prea au nici o sansa impotriva celor care au cat de cat ceva vechime... cel putin asa cred...

-=Christian=-
21-03-2018, 10:12 PM
:pro: Mi se pare o propunere atragatoare.. :)

RaZz0R
04-04-2018, 10:08 AM
:pro: si eu, dar sunt in cumpana cu acea grenada. Cei mai vechi pe sv stiu cr probleme a creat primul supergun pus de Max.

-WickedSick-
09-04-2018, 08:53 PM
Propunere respinsă!
Unul dintre motive ar fi acela că Tiger nu este de acord cu acest plugin, sau cel puțin așa a dat de īnțeles fiindcă nu mi-a răspuns cu nimic cānd i-am scris despre propunere, iar alt motiv ar fi acela că, acest plugin pentru VIP nu-l găsești pe net , ci trebuie să-l conceapă cineva, iar problema cu scripterii, o știți deja.
:locked: