PDA

View Full Version : DA/NU parasuta. [RESPINS]



~TraNda~
22-02-2018, 03:26 PM
Am mai incercat o data sa scot parasuta, acum 1 an si ceva, nu s-a vrut.
Acum incerc pe acelasi motiv, ca mapa sa fie mai "hard" de facut, sa nu poti sari usor, iar pe langa asta parasuta ajuta si la bhop, in sensul ca prinzi mai repede viteza.
Asa dar, intrucat nu joc singur pe server, vreau ca adminii si playerii sa se pronunte la acest sondaj. Majoritatea o sa castige.

De asemenea astept si argumente la raspunsul dat de voi.

-=Christian=-
22-02-2018, 03:39 PM
Acum incerc pe acelasi motiv, ca mapa sa fie mai "hard" de facut.
Sunt mape hard pe care le puteti adauga, scoaterea parasutei nu cred ca este solutia potrivita.
PS: Eu joc pe server din 2015 ( cu parasuta ), parasuta ajuta foarte mult, mai ales pe cei incepatori.
Sunt mape mai "light" ( pentru cei incepatori ) si mape mai "hard" ( pentru cei cu experienta ).

DubRunner
22-02-2018, 03:45 PM
Eu unul consider ca parasuta ar trebui sa ramana , e un plus fata de alte servere , dar totodata am vazut ca multi nu o prea folosesc + ca sunt unii care au nevoie de ea si cel mai probabil o sa paraseasca serverul daca parasuta nu mai exista :)

dizdani
22-02-2018, 03:49 PM
Sunt mape hard pe care le puteti adauga, scoaterea parasutei nu cred ca este solutia potrivita.
PS: Eu joc pe server din 2015 ( cu parasuta ), parasuta ajuta foarte mult, mai ales pe cei incepatori.
Sunt mape mai "light" ( pentru cei incepatori ) si mape mai "hard" ( pentru cei cu experienta ).

scuză-mă, dar ai văzut care e „average skill” pe server? Deja lumea se bazează pe parașută, chiar am văzut knife5+parașută la o săritură de 200lj (o faci cu W + jump în pistol). Mapele sunt făcute pentru a trece în 60/100 fps fără b-hop, knife și parașută. „- ăhăăă păăi sunt începătooorii.”, și așa vor rămâne atâta timp cât ei nu pot trece mapele cu toate cele 3 beneficii. Să joace fără bhop și parașută și vor învăța. „-păăăăi de exemplu la bhopz_v2 după roată sunt acele chestii care se mișcă. Dacă n-au parașută cum să treacă?”. Simplu, aici sunt trei metode:
1. Faci în modul clasic ( le iei pe rând în usp ).
2. Prinzi viteza corespunzătoare ( care nu e una extraordinară ) ca să sari peste.
3. Cumperi no-clip din magazinul serverului, ca să nu fie folosită doar să mergi la tero să îi dai cap.

Eu unul consider ca parasuta ar trebui sa ramana , e un plus fata de alte servere , dar totodata am vazut ca multi nu o prea folosesc + ca sunt unii care au nevoie de ea si cel mai probabil o sa paraseasca serverul daca parasuta nu mai exista :)

vorbești prostii. Toți știu de existența ei ( cei cu minim 10 ore vechime). Să părăsească serverul? Asta ar însemna că ei sunt obșnuiți, dar tu ai spus că ei nu știu de existența ei. E server de deathrun, cei care vor să iasă din cauză că „n-avem parașută”( singurul server cu parașută ), nu au nici o legatură cu modul dr. Nu cred că serverul nostru este unul de „training”, deci parașuta este un accesoriu în plus care oferă doar lux în gameplay, iar asta e un lucru rău.

Crixux
22-02-2018, 04:16 PM
Mai bine fara, parerea mea. Eu am mai zis de asta, dar nu am fost luat in serios

~Wolf~
22-02-2018, 06:04 PM
E mai bine cu parasuta.E un surplus de playeri.Daca s-ar adauga la vip , vip-ul ar fi deja prea op.Daca se scoate ar pleca multi jucatori.Nu e neaparat unul de traininig dar nici unul in care numai cei pro sa joace.

-WickedSick-
22-02-2018, 07:21 PM
Cu parasuta , fiindca nu multi stiu sa joace , e un lucru ce-i ajuta.

Danielul
22-02-2018, 08:31 PM
Parasuta nu e neaparat necesara, dar e mai bine sa ramana. Cine va vrea sa avanseze va juca fara.
:pro: parasuta

~TraNda~
25-02-2018, 06:25 PM
In urma voturilor, parasuta ramane
:locked: