PDA

View Full Version : IMPORTANT!!! Vreau sa hostam serverul de zombie!!!



-=MaX=-
25-07-2012, 11:54 AM
Am ajuns la concluzia ca serverul de zombie ca sa poata sa ajunga mai sus decat a fost vreodata e nevoie de un hosting bun. Singurul lucru care ne tine in loc este asta. Avem nevoie de un host cu net bun, fara lag, cu protectie antiflood si anti atacuri, si mai ales, sa mearga non-stop fara oprire sau schimbari de IP. Ati vazut si voi ca au tot fost probleme de-a lungul timpului, ba pica serverul, ba nu avea net, inca sunt probleme de peering cu alte retele de net, ba se strica hardul, ba statea offline cu lunile, ba se schimba IP-ul, ba este lag... toate problemele astea le putem rezolva prin hostarea serverului.

Vreau sa hostam serverul la Krond, e cea mai buna firma de hosting la ora actuala, acolo avem hostat si cs.wargods.ro si calitatea e incontestabila. Printre altele sunt in relatii bune cu detinatorul firmei incat am reusit sa obtin calitate maxima la un pret bun, adica 100 de lei pe luna pentru host de 32 de sloturi cu protectie, fara lag, etc.
Problema e ca nu pot sa platesc suma asta singur. Sa va spun cum procedam actualmente cu serverul cs.wargods.ro. Suntem 6 oameni care platim la host. Suntem grupati cate 2 pe luna, prima luna platesc 2, a doua luna altii 2 si a treia luna ceilalti 2. Deci vine de persoana 50 de lei odata la 3 luni, ceea ce nu e mult avand in vedere calitatea obtinuta. Eu pe cs.wargods.ro am gasit pe cineva care sa plateasca in locul meu incat eu sa pot sa platesc la zombie.
As avea nevoie de cel putin 3 oameni care sa plateasca cate 50 de lei impreuna cu mine, in total fiind 4 care platim ar veni 50 de lei la 2 luni de persoana. Daca reusim sa ne adunam 6 oameni e si mai bine pentru ca va veni plata odata la 3 luni de persoana.
Vreau sa fie niste oameni seriosi pe care sa ma pot baza, care pot garanta ca nu intarzie cu plata si cu care sa pot face treaba mai departe. Cei care cotizeaza desigur vor avea admin full, de owner si vor avea un cuvant de spus pe viitor in ceea ce priveste managementul serverului. Acum avem sansa sa ridicam serverul de zombie mult mai sus decat a fost vreodata.
Vreau sa lasati reply aici cei care ar putea sa ma ajute la host si o sa discut cu fiecare in privat ;)

petryca
25-07-2012, 12:32 PM
Cand e vorba de zombie,cu cea mai mare placere!!!...Vorbim la telefon sau pe mess;)
:ass:

AnGeL | Pro (W_^)
25-07-2012, 02:32 PM
De cand asteptam acest topic. Astept sa vorbim pe mess :)

Alexandru
25-07-2012, 10:29 PM
Cred ca as putea dar acuma nu pot sa donez cand incepe scoala sar putea

WarGods | AbySs
26-07-2012, 07:50 AM
Cred ca as putea dar acuma nu pot sa donez cand incepe scoala sar putea

Alexandrule esti pe langa subiect. Max-ule ne auzim la telefon ;) .

SouTh.
26-07-2012, 11:40 AM
Si eu as putea plati! Astept sa vorbim pe mess:)

petryca
26-07-2012, 01:52 PM
Este vorba de "siguranta" 100%...Daca spui ca poti dona este foarte bine insa,este vorba nu doar de o luna ci pe intreaga durata a serverului;)...
:ass:

C@mp3R
29-07-2012, 07:32 PM
Max Daca sar gasi o varianta sa pot trimite din italia prin sms ceva de genu eu is sigur 100% ca o sa pun. Eu am gasit o firma ce se poate plati prin onebip si pot plati si din italia.

-=MaX=-
29-07-2012, 10:15 PM
m0nster problema e ca am nevoie de bani ori in cont la banca transilvania, ori prin alt sistem sa-i pot ridica cash (gen WesternUnion, etc)
daca crezi ca poti sa trimiti de-acolo e ok, putem rezolva. O sa discutam pe mess ;)

PetreGauraInPerete
30-07-2012, 05:02 PM
max eu am 50 euro cash in mana da r chiar nu stiu cum sa fac sa ajunga la tn:(
as putea sai trimit prin telefon sa ajunga la tn pe tel dar nu o sa poti sai ridici cash....hai sa ma idiscutam pe private

PetreGauraInPerete
30-07-2012, 05:02 PM
max eu am 50 euro cash in mana da r chiar nu stiu cum sa fac sa ajunga la tn:(
as putea sai trimit prin telefon sa ajunga la tn pe tel dar nu o sa poti sai ridici cash....hai sa mai discutam pe private
idd meu de mess killer_boy_9999 bagama si haide sa discutam

-=MaX=-
30-07-2012, 06:32 PM
o sa te caut cand intru pe mess ;)

Admi_ral
31-07-2012, 06:22 PM
Vedeti cite persoane sunteti care pot sa doneze. Daca nu sunt de ajuns ma anuntati si fac transfer 50 Euro cind e nevoie. Nu ma angajez ca donator stabil deoarece nu se stie care o sa fie situatia peste jumatate de an sau cind o sa fie timpul sa donez iar. Max daca esti de acord cu asa conditii, imi dai un msg privat cind o sa ai nevoie de bani fac transferul.

Cu respect, Admi_ral-KING

WarGods | AbySs
31-07-2012, 08:31 PM
Admi_ral, eu vorbisem cu fratele tau sa ne ajutati cu niste boost. Daca ai de gand in continuare sa ajuti cu acei 50 Euro, vorbim pe mess dupa ce ne mutam pe host-ul nou, bani care ar veni perfect pentru a se cumpara boost periodic.

AnGeL | Pro (W_^)
31-07-2012, 08:57 PM
Admi_ral, eu vorbisem cu fratele tau sa ne ajutati cu niste boost. Daca ai de gand in continuare sa ajuti cu acei 50 Euro, vorbim pe mess dupa ce ne mutam pe host-ul nou, bani care ar veni perfect pentru a se cumpara boost periodic.

Ai pus punctul pe i. Ar fi bine sa existe un om care sa cumpere boost periodic la server. Asa vom tine server-ul mereu full :)

WarGods | AbySs
31-07-2012, 09:14 PM
Asta este si intentia mea Angel.

AnGeL | Pro (W_^)
31-07-2012, 09:28 PM
Inca o chestie: Daca vrem sa fie mereu full server-ul trebuie sa scapam de anumite buguri .. Cum ar fi:
-Bugul cu lasere de la sfarsit de runda ( cel care , cand se termina runda , cand esti om si intri in laserele albastre mori .. e c-am enervant .. )
-Si tot bugul cu lasere daca intri in laserele cuiva ii da acelei persoane ogramada de fraguri ..
Daca am scapa de aceste 2 buguri ar fi perfect !

Admi_ral
31-07-2012, 11:37 PM
Imi spuneti cind o sa fie nevoie. Pentru a nu pierde banii pe transfer, spunetimi ce cartela telefonica trebuie sa cumpar, o sa spun unuia din soferii mei sa o cumpere si o sa va transmit codul de reincarcare. Asta daca este posibil. Astept raspuns.

-=MaX=-
01-08-2012, 01:01 AM
Imi spuneti cind o sa fie nevoie. Pentru a nu pierde banii pe transfer, spunetimi ce cartela telefonica trebuie sa cumpar, o sa spun unuia din soferii mei sa o cumpere si o sa va transmit codul de reincarcare. Asta daca este posibil. Astept raspuns.

Poti ori cartela, ori sa ii spui soferului sa bage banii in cont direct. De exemplu Crocodilu de pe principal mi-a trimis prin Western Union 20 de euro si am luat boosturi de ei. Ai putea sa trimiti ori cartele de reincarcare, ori direct banii, cum crezi ca ti-este mai usor.

Admi_ral
01-08-2012, 01:25 AM
Cartela e mai usor, la ce agent de telefonie mobila tre sa fie cartela.

CE tine de GG sunt sanse sa fie readus la viata serverul?

R3Fl3ex
01-08-2012, 01:48 PM
Cartela e mai usor, la ce agent de telefonie mobila tre sa fie cartela.

CE tine de GG sunt sanse sa fie readus la viata serverul?



GG este online.

-=MaX=-
06-08-2012, 05:48 PM
CE tine de GG sunt sanse sa fie readus la viata serverul?

Serverul de GunGame va fi pus unde este actualmente serverul de zombie. Iar in loc la GunGame voi pune ori deathrunul ori alt mod, o sa ma mai gandesc la asta...

gbz
06-08-2012, 07:08 PM
Eu iti propun sa faci un sv de , Deathrun Classic ... 100% o sa fie full.

AnGeL | Pro (W_^)
06-08-2012, 07:21 PM
Eu iti propun sa faci un sv de , Deathrun Classic ... 100% o sa fie full.

Neah nu-mi place classic .. Deathrun cu /knife :)

bLLue
06-08-2012, 07:48 PM
Nici deathrun cu knife sa faca mod FURIEN :X

EmiL
06-08-2012, 08:20 PM
Furien sau Super Hero sau Box :)) Dacal faci furien bag la boosturi la el :))

bLLue
06-08-2012, 08:51 PM
Taci ma ca se populeaza repede mai ales ca este mod nou sa zica tiger am jucat cu el putin pe un srv furien si nu era de mult avea vreo luna si era full . N-are cine sa ma ajute ca-l faceam eu pe al meu furien .

Teddy
06-08-2012, 10:01 PM
E petarda rau Furien..
Oricum de ce vorbim noi asta aici? Max a zis ca se va gandi nu a zis sa venim noi ca butii sa ne dam prin topicuri cu parerea.

petryca
12-08-2012, 05:34 PM
N-am mai intrat de vreo saptamana si ceva pe server...am fost mai tot timpul ocupat si cand am avut timp l-am avut pentru relaxare.
In ceea ce priveste dr...cine il hosteaza(adik banii cui) si cine il administreaza?...E vorba de admini competenti,nu cum s-a mai intamplat cu cativa buti...se stiu ei care:))=))
:ass:

AnGeL | Pro (W_^)
12-08-2012, 07:05 PM
N-am mai intrat de vreo saptamana si ceva pe server...am fost mai tot timpul ocupat si cand am avut timp l-am avut pentru relaxare.
In ceea ce priveste dr...cine il hosteaza(adik banii cui) si cine il administreaza?...E vorba de admini competenti,nu cum s-a mai intamplat cu cativa buti...se stiu ei care:))=))
:ass:

:-J Esti but rau . Pc-ul pe care a fost hostat pana acum zm-ul s-a facut gg , iar pc-u pe care a fost gg-u pana acum se va face dr . Ai inteles? :)) Deci nu plateste nimeni nimic .