PDA

View Full Version : Doar o propunere / un sfat



Tiger
20-07-2012, 06:20 PM
Propunerea se adreseaza DOAR celor ce doresc slot. Propunerea ar fi sa revenim la vechea metoda pentru acordarea slot-ului, adica bazata pe ore (50-100-150 de ore jucate pe server) + relatia cu ceilalti jucatori si admini + reclama la server (si cred ca o sa fie).

NU cred ca avem ce sa pierdem, poate doar de castigat. Acum cat timp este vara/vacanta tot mai multi jucatori o sa joace cs , de aceea, zic eu, ca e o ocazie tocmai buna pentru a renunta la redirecte pentru cererile slot, care si asa abia mai dau randament, in favoarea acordarii slot-ului pe ore. Ideea e ca multi jucatori vor slot, dar din lipsa de bani sau datorita redirectelor care pentru unii nu mai dau randament acestia nu pot obtine slot. N-am mai vazut de mult timp un server care sa ofere slot gratuit doar pentru nr. de ore jucate si cred ca aceasta cale e o oportunitate de a ne aduce ceva jucatori in plus pe server-ul de zombie.

Sa lasam faza cu redirectele / boost doar pentru cererile admin (pana cand vom avea peste 25 de jucatori pe server).

Grafic nr. de jucatori:
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Bineinteles, nu eu decid de aceasta propunere!

PS: Propunerea aceasta am sa o implementez si pe server-ul Win!

Esky
20-07-2012, 06:32 PM
frumoasa propunere ca cei care au intre 50-100-150 sau mai mult sa primeasca slot gratuit ,si cum zice tiger o sa avem numai de castigat:)

Tiger
20-07-2012, 06:43 PM
Daihatzu, nu conteaza daca esti sau nu te acord cu aceasta decizie! Decizia o i-au ownerii!

RedMan
20-07-2012, 06:47 PM
=)) Ce i-a taiat macaroana la om.. Tigere nu mai fi ma asa brutal

Esky
20-07-2012, 09:56 PM
mno ce rau esti ma >:P tig

Alexandru
21-07-2012, 09:12 AM
as vrea ... eu am avut admin tot asa... la anumite ore si slot tot asa

bLLue
21-07-2012, 10:35 AM
Sunt de acord cu Tiger eu tot asa am luat slot si admin .

petryca
21-07-2012, 01:36 PM
Am decis: "Asa va fi!"=))...E buna ideea ;)...In sfarsit a gandit butu':P=))
:ass:

-=MaX=-
21-07-2012, 04:35 PM
O sa discut si cu Abyss despre asta pentru ca implica mai multa munca si bataie de cap la acordarea sloturilor in felul asta si daca omul e de acord, o sa dam sloturi gratis

godless
22-07-2012, 11:58 PM
este o idee buna intr-adevar, dar sa se introduca dinnou plug-in-ul acela care-ti da kick daca trec cateva zeci de secunde in care nu intrii la joc!

WarGods | AbySs
23-07-2012, 05:52 AM
Avand in vedere ca o simt pe pielea mea problema redirectelor, sunt total de acord cu renuntarea la ele in impunerile cerute la slot/admin. Max-ule, problema nu este niste munca in plus, aia se face, problema este ca am incercat sa te contactez dar nu mi-ai raspuns. Eu de ceva timp am inceput planul pentru o noua afacere, si zilele astea trebuiesc sa imi vina si banii necesari pentru demararea ei. Lucru care imi va reduce activitatea aici extrem de mult. Problema nu este de durata, doar la inceput voi fi foarte ocupat, pana termin tot ce implica punerea afacerii pe picioare. Dupa aceea voi avea mai mult timp liber. Astept sa ma suni Max-ule pentru a discuta mai multe in privat.

daniel_San
27-07-2012, 09:37 PM
Problema redirectelor: Pana la rezolvare exista xhlds.com, csservers.ro. Asa ca exista alternative.

bLLue
27-07-2012, 09:42 PM
Daniel nici xhlds , csservers nu mai redirectioneaza deloc:|