PDA

View Full Version : Validare cfg-uri



Lecksu
10-02-2018, 01:30 PM
DESCRIERE FISIERE (OPTIONAL): Am luat ban pe un server pe motiv ca am prea multe cfg-uri si ca acestea au in total prea multe linii.
Doar 2 dintre acestea imi apartin pentru ca restul erau deja acolo la instalarea cs-ului (VALVE).
Vreau sa precizez ca adminii s-au consultat si cu fondatorii si au ajuns toti la concluzia ca eu trebuie sa fiu banat pe motiv de aimbot+wallhack din cfg.
Din cate stiu eu nu poti crea un cod printr-un cfg atat timp cat acesta nu conlucreaza cu fisiere .dll.
In baza raspunsului dumneavoastra voi putea face cerere unban pe acel server.
RAPORT wCD: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
LINK DE DOWNLOAD FISIERE:
1. wcd-files - <b>You have to register to ba able to see this link</b>
2. cfg-uri - <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Tiger
10-02-2018, 02:24 PM
Toate fisierele sunt validate & curate. Nu am cum sa pun, in general, config.cfg in whitelist, desi e curat, deoarece se va modifica de fiecare data cand se iese din joc.

Pentru imbecilii de fondatori unde joci tu:
Fisierele cfg nu se valideaza automat. Toate fisierele "whitelisted" in cadrul "CFGS" sunt validate manuale pentru ca marca faptul ca ele sunt 100% sigure si fara probleme. Asta nu inseamna ca daca un fisier care nu apare cu "whitelist" contine ceva suspect. wCD da detectie cand crede ca este ceva in neregula cu ele. Fisierele cfg inca trebuie verificate manual.

Sfatul meu, daca vezi ca fondatorii sunt intr-atat de imbecili incat sa zica faptul ca ai prea multe cfg-uri sau ca au prea multe linii - desi ai maxim 250 de linii , ceea ce e normal - sau ca ai avea aimbot+wallhack in cfg este cazul sa iti cauti alt server. Imi cer scuze ca trebuie sa suferi din cauza unor primate.