PDA

View Full Version : Propunere



Ubaka
04-02-2018, 12:05 PM
Buuun... O sa scriu aici daca pe grup nu prea sunt bagat in seama. Deeeci:

1. Propun ca cine doreste sa primeasca gradul de premium/helper sa fie nevoit sa faca scoala pentru admini, deoarece nu e ok asa... nu ii dai cuiva incapabil accese ca lasa invata de la altii. Mai bine invata inainte sa le primeasca.

2. Ma deranjeaza indulgenta prea mare a unora, chiar daca ducem lipsa de admini nu trebuie sa fim ingaduitori si sa acceptam orice. Eu unul prefer calitatea, nu cantitatea. Nu mai dati pro la cereri incomplete! Poate e de acceptat asta pentru slot, dar mai sus nu! Mi se pare o prostie sa iei grad mare sa nu stii ce e Steam ID, sa te banezi singur, sa habar nu ai sa spectezi pe cineva etc.

~TraNda~
04-02-2018, 01:20 PM
Ai punctat ce trebuia. Asta nu-i o propunere, e fel de "trag un semnal de alarma ownerilor/co-ownerilor" si sunt de acord cu ce spui tu.

-WickedSick-
04-02-2018, 01:28 PM
Ai punctat ce trebuia. Asta nu-i o propunere, e fel de "trag un semnal de alarma ownerilor/co-ownerilor" si sunt de acord cu ce spui tu.

idem.

wGods | Toxic
04-02-2018, 02:06 PM
1.Nu avem profesori pentru acest mod. Poate se găsi un responsabil din staff pentru un post de profesor.
2. Nici nu trebuie judecat un pretendent la grad,doar după o simplă cerere. Avem nevoie de membri cu personalitate, nu doar cu experiență.Slot si Super slot ar trebui sa fie 2 grade de test sau de formare,pentru a vedea caracterul fiecaruia. Experiența o dobāndești īn timp.
Sunt deacord cu tine să nu se dea pro foarte ușor,dar pentru evoluția celui care aplică la grad,nu pentru cerere.

Ubaka
04-02-2018, 03:23 PM
Ai punctat ce trebuia. Asta nu-i o propunere, e fel de "trag un semnal de alarma ownerilor/co-ownerilor" si sunt de acord cu ce spui tu.

Am incercat sa vorbesc si pe grup dar nu am prea reusit nimic. Nu voiam sa las totul balta asa ca am facut-o ''propunere''.

--------------- Added after 3 minutes ---------------


1.Nu avem profesori pentru acest mod. Poate se găsi un responsabil din staff pentru un post de profesor.

O sa incerc eu din nou si o sa depun cerere de profesor.

dcdaifa
04-02-2018, 04:17 PM
daca este nevoie o sa ma bag si eu ca profesor daca se poate o sa imi fac un program dupa ora 8 seara in restul zilei sunt ocupat cu munca

WarGods | KGB
04-02-2018, 09:40 PM
Ubaka , chiar e nevoie de o scoala pentru admini incepatori, si pe gg ,
sa invete fiecare comenzile amx amxx,cum sa procedeze dupa fiecare caz,
asteptam profesori ,apoi initiem scoala de admin si pe gungame!
Din cate am inteles despre tine,Ubaka,tu esti genul care trebuie luat in seama,in serios.
Am si eu destule lipsuri in ale adminatului.Sunt co-owner si am multe de invatat!
P.S. Cine are timp si se implica,sa posteze un topic cu toate gradele in comunitate si ce trebuie sa stie fiecare grad in parte ,daca nu cer prea mult!
Wickedsick,te provoc sa faci tu asta la sectiunea potrivita!

Gabriel_
04-02-2018, 09:44 PM
Da. Ai dreptate.

~TraNda~
04-02-2018, 10:15 PM
.Nu avem profesori pentru acest mod. Poate se găsi un responsabil din staff pentru un post de profesor.
GG e asemanator cu clasicul. Adica aceleasi coduri si comenzi le fosesti, deosebirea se face ca e pe nivele plus cateva particularitati in regulament. Deci se poate ocupa un profesor, care nu joaca neaparat modul acesta, doar sa citeasca de 2-3 ori regulamentul.

<|Robert|>
04-02-2018, 10:28 PM
Nu joc gg des dar vreau sa discut despre ideea scolii. Structura pe care se bazeaza acum un examen contine intrebari din comenzile de baza, regulamentul serverelor si proba practica. Cum modul de gg nu contine prea multe reguli noi fata de classic cred ca elevi ar putea fi preluati de profesorii existenti momentan. Daca numarul cererilor de pe gg vor creste si nu se face fata atunci e nevoie de cineva specializat pe gungame

ADRI
25-02-2018, 05:00 PM
Adminii care fac cerere de upgrade inainte de a li se acorda gradul vor da o mica proba in legatura cu regulamentul si comenzile aferente
:locked: