PDA

View Full Version : cazul AlPhaCauZ



dizdani
28-01-2018, 12:16 PM
ieri a fost detectat un membru din staff cu wcd roșu. Ca să nu se mai ajungă la asta( ele pot fi acolo de 3 luni, uitând de ele), propun ca la fiecare cerere de slot/admin să fie atașată o scanare wcd de moment. Dacă se face roșu, primește avertisment și la prima conectare mai face un scan, pentru a vedea dacă codurile au fost șterse.

-WickedSick-
28-01-2018, 12:57 PM
Nu va face nimeni cerere admin/slot și să și atașeze un wCD știind că are ceva , mai degrabă îi faci scan în momentul în care e pe server , și-l suspectezi de ceva ..

dizdani
28-01-2018, 01:06 PM
păi ideea e că nu stie că are, poate o jucat cu wall pe un respawn acu' 3 luni. Dacă ii iese wcd roșu, mă gândesc că nu o să pună la cerere. Prima oară o să le șteargă și după o să dea re-scan. Ideea e să nu mai existe cazuri de genul "le-am uitat acolo, dar nu le foloseam".

Danielul
28-01-2018, 04:37 PM
păi ideea e că nu stie că are, poate o jucat cu wall pe un respawn acu' 3 luni. Dacă ii iese wcd roșu, mă gândesc că nu o să pună la cerere. Prima oară o să le șteargă și după o să dea re-scan. Ideea e să nu mai existe cazuri de genul "le-am uitat acolo, dar nu le foloseam".

mi se pare o idee buna, de ce sa banam cand putem sa avem jucatori "curati"

~TraNda~
28-01-2018, 05:46 PM
Oricine isi poate scoate codul din folderul cs-ului, face scanu, iese curat si ataseaza raportul la cerere, dupa pune codul inapoi si joaca. Deci treaba asta este irelevanta. Cel mai bine e cum a spus Wick:

mai degrabă îi faci scan în momentul în care e pe server , și-l suspectezi de ceva ..

WarGods | KGB
29-01-2018, 08:57 AM
Cea mai buna solutie ,parerea mea,sa se faca scan atunci cand il suspectezi,fara alte comentarii si cred ca e ok.
Daca suspectul comenteaza sau se sustrage de la scan,atunci clar e "patat".
Cu totii ar trebui sa stie ce implica scanul wcd,fiecare e respunzator in dreptul lui.
O sa auziti, "nu am stiut ca trebuia sa sterg aia,nu stiam ca e acolo codul" ...
Cine vrea in comunitate,sa se documenteze bine ce are voie si ce nu .