PDA

View Full Version : Profil



DJDeniz
10-01-2018, 09:02 PM
As dori sa stiu cum as putea sa pun o imagine gif ( care se misca ) la avatar sau/si semnatura pentru ca am incercat sa pun o imagine dar nu se misca . Si la semnatura zice :file invalid: .
Am cautat pe yootube , google (tutoriale) dar nu sunt la fel cu forumul asta si as vrea daca poate cineva sa ma ajute sau sa-mi dea un tutorial cum sa pun la semnatura si avatar o imagine gif (care se misca ) . Adica ma refer ca a lui Wick sau alti de pe forum .

~TraNda~
10-01-2018, 10:18 PM
Giful trebuie sa aibe dimensiunea ceruta de forum pentru imaginea de profil
Intri pe un site (<b>You have to register to ba able to see this link</b> / <b>You have to register to ba able to see this link</b> etc.) si uploadezi giful
Dupa ce s-a uploadat, dai click dreapta pe gif -> copy image adress (copiaza locatia imaginii)
Link rezultat de la pasul 4. il pui in casuta.


Pentru semnatura:

Intri pe un site (<b>You have to register to ba able to see this link</b> / <b>You have to register to ba able to see this link</b> etc.) si uploadezi giful
Dupa ce s-a uploadat, dai click dreapta pe gif -> copy image adress (copiaza locatia imaginii)
Link rezultat de la pasul 2. il pui intre si


Exemplu:

<b>You have to register to ba able to see this link</b> -> adresa de la giful lui wick

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

-=Christian=-
11-01-2018, 02:27 AM
Giful trebuie sa aibe dimensiunea ceruta de forum pentru imaginea de profil
Intri pe un site (<b>You have to register to ba able to see this link</b> / <b>You have to register to ba able to see this link</b> etc.) si uploadezi giful
Dupa ce s-a uploadat, dai click dreapta pe gif -> copy image adress (copiaza locatia imaginii)
Link rezultat de la pasul 4. il pui in casuta.


Pentru semnatura:

Intri pe un site (<b>You have to register to ba able to see this link</b> / <b>You have to register to ba able to see this link</b> etc.) si uploadezi giful
Dupa ce s-a uploadat, dai click dreapta pe gif -> copy image adress (copiaza locatia imaginii)
Link rezultat de la pasul 2. il pui intre si


Exemplu:

<b>You have to register to ba able to see this link</b> -> adresa de la giful lui wick

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

:locked: