PDA

View Full Version : Whitelist detoured.dll



zackary
03-12-2017, 09:33 PM
DESCRIERE FISIERE (OPTIONAL): detoured.dll
RAPORT wCD: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
LINK DE DOWNLOAD FISIERE: am urmat pasii pentru a identifica fisierele testate de wcd si nu mi-a adus in folderul "wcd-files" nici un detoured.dll. Am atasat toate fisierele aduse de script in folder.

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Multumesc

Tiger
03-12-2017, 10:55 PM
Ruleaza aplicatia cu "Run as administrator" pentru a rezolva problema.

zackary
04-12-2017, 12:50 PM
Nu merge nici daca rulez ca administrator.

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Am windows 7. Vreo alta idee?


LATER EDIT: Acum imi da eroare si cand incerc sa scanez din nou cs-ul. Si da, rulez wcd-ul ca administrator si degeaba

<b>You have to register to ba able to see this link</b>


LATER LATER EDIT: Am gasit fisierul dupa un scan complet al partitiei: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Era in folderul driverului placii video Nvidia.

Acum a ramas problema erorii de trimitere a raportului WCD desi il rulez ca administrator. Ceva idei si aici?

Tiger
04-12-2017, 03:07 PM
Incearca un update la driver-ul video in speranta ca va rezolva problema.

zackary
04-12-2017, 03:18 PM
LATER LATER EDIT: Am gasit fisierul dupa un scan complet al partitiei: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Era in folderul driverului placii video Nvidia. Spune-mi te rog daca este whitelisted sau nu. Ma tot sacaie un admin de pe srv cu chestia asta.



Dupa ce am rulat in cmd comenzile acelea pentru a-mi muta pe srv fisierele scanate de wcd a inceput sa imi dea eroarea de mai jos. Ai idee cum sa fac sa nu imi mai dea eroare wcd-ul desi il rulez ca administrator? O sa ploua cu banuri daca nu pot da raportul.

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Mersi

Tiger
04-12-2017, 07:31 PM
Se pare ca acel fisier, dat de tine, nu este de la driver-ul nVidia, ci de la Microsoft.

Vezi daca iti merge acum sa faci wCD.

zackary
05-12-2017, 01:11 PM
Merge sa trimit raportul WCD. Multumesc.

Mai ramane sa verifici te rog si fisierele detoured.dll
Am dat un search pe toate partitiile pc-ului si am gasit doar 2 fisiere detoured. Le-am urcat pe girlshare.

<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Mersi.

Tiger
05-12-2017, 07:50 PM
Nu am cum sa rezolv, pentru moment, problema. Problema este de la tine, mai exact de la modulul respectiv.

zackary
06-12-2017, 09:24 PM
Ok. Inteleg ca momentan scanul de wcd va arata acelasi rezultat si va raporta modulul acela ca necunoscut.

Dar poti macar sa confirmi ca nevalidarea acelui modul nu inseamna ca as avea cod?

Singurele fisierele detoured.dll pe care le=am gasit sunt cele atasate in postul anterior. Daca poti te rog confirma ca nu sunt parte componenta a vreunui cod cred ca este suficient.

Mersi

Tiger
07-12-2017, 10:08 PM
Nu am cum sa confirm sau sa neg, deoarece nu stiu cu exactitate ce fisier ar fi fost acolo. Fisierul dat de tine este curat, asta este cert.