PDA

View Full Version : mesaj verificare userconfig



Imhotep
08-10-2017, 08:47 PM
UNIQUE ID (OPTIONAL): <b>You have to register to ba able to see this link</b>
NUME: Grimm
IP: 5.12.22.174
ID DE STEAM: STEAM_0:1:38106672
DATA SI ORA: 01.10.2017 19:12:18
SCREENSHOT:
SISTEM DE OPERARE: Windows 10
ANTIVIRUS (OPTIONAL): Avast Internet Security licentiat
DESCRIERE PROBLEMA: As vrea sa stiu si cu care este codul in acest userconfig. De ce acest soft scaneaza si da acel mesaj? Am facut verificari si doar scrrind "echo allias" si lasand cate chestii scrise in user config si tot acel measj il da? DE CE???

userconfig --> <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Demo video cu verificare: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Tiger
08-10-2017, 09:31 PM
"Found Suspicious CFG" nu inseamna ca are cod, ci contine ceva suspicios (gen prea multe alias-uri, silent defuse, etc.). Ai 36 de alias-uri in acel cfg, wCD da detectia la peste 20 de alias-uri. Sterge-le sau optimizeaza cfg-ul si nu o sa mai ai probleme.

Detectia CFG-urilor este ultimul nivel de detectie wCD. Asadar, nu a gasit nicio urma de cod.

Doresti sa sterg detectia pentru raportul respectiv, da-mi de stire. Pentru restul rapoartelor va trebui sa imi atasezi cfg-urile respective.

Imhotep
08-10-2017, 09:44 PM
Asta a fost userconfigul pe care l-am avut. A mai avut niste aliasuri dar am tot sters din ele tocmaio pentru a vedea din ce cauza da mesajul. Am ajuns intr-un punct in care nu am mai inteles de ce da eroare. Am luat ban pe un server pentru acest config. Oamenii nu inteleg ca astea nu sunt coduri, iar din cauza mesajelor care le da programul am luat banuri permanent nemeritate.

Voi atasa raspunsul tau in speranta ca vor intelege o data sa nu mai baneze aiurea in baza acelui mesaj fara sa studieze configul sau userconfigul. Desi ma indoiesc ca vor intelege vreodata ca acele aliasuri nu sunt coduri. Daca se poate stergerea lor ar fi OK. O sa mai sterg din aliasuri pana nu o sa mai dea mesajul, sa nu mai fie probleme.

Multumesc pentru raspuns.

Tiger
08-10-2017, 10:20 PM
Ti-am curatat majoritatea rapoartelor, mai putin 946611 (<b>You have to register to ba able to see this link</b>).

Imhotep
08-10-2017, 10:29 PM
Asta este un config in care am scis "echo alias" de mai multe ori (pana au inceput sa ma doara degetele ), ca sa le demonstrez cat de mult poti sa scrii un cuvand si wargods iti va zice ca ai multe linii suspecte. Ma gandeam sa scriu spre 1 milion, dar deja ma durea degetele de la copy/paste.

Uite aici (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) si configul cu pricina, cel care a dat peste 1700 de linii.

Tiger
08-10-2017, 10:41 PM
echo " "
echo "********************************"
echo " "
echo "Wor gods de *****!!!!!!!!!!"
echo " "
echo "********************************"

// (c) 2017 Worgods!!!!!!!! ***** de program de verificat!!!!!!!!


Pentru treaba asta iti iei ban in cadrul serviciului nostru.

:locked: