PDA

View Full Version : Grenadele



AmX_DeaDShoT
05-06-2012, 08:29 AM
Salut. Ce parere aveti despre folosinta grenazilor de pe zm? Smoke este pentru lumina, HE este pentru explozie iar Flash, ii da flash zombiului. Mie nu imi place flash. Max, daca se poate, te-as ruga sa faci ceva cu grenada asta Flash, ca e cam nefolositoare. Macar cum era inainte, sa dea lumina. Sau sa faci Smoke sa teleporteze si Flash pentru lumina.

Astept PRO sau CONTRA

bLLue
05-06-2012, 08:59 AM
:pro:

WarGods | AbySs
05-06-2012, 09:38 AM
Nu va fi niciodata o grenada de teleportare, motivul este simplu: se vor teleporta in locuri gen dust2 dupa cutiile de la x2 si zm nu vor putea sa ajunga la ei.

daniel_San
05-06-2012, 09:45 AM
Grenazile sunt puse asa dupa discutii intre mine si max. Eu as scoate instant Smoke-ul si l-as inlocui cu unul care sa nu licare. Din pacate nu am gasit asa ceva si nici nu am putut modifica. Motivul e ca smokeul ala scade dramatic fps-ul de la 70-80 fps, ajung la 10-20 cand sunt langa un smoke.Daca as sta sa joc la fps mare, mi-as praji toata placa video. Consuma mai mult decat Assassin's Creed :|. Si nu numai mie mi se intampla asta. Nimeni nu o sa stea pe server daca are un fps in jur de 20.
Cat despre teleportare...subscriu la ce a zis abyss.

P.S: Daca gasiti pe alte servere grenada flare care sa nu palpaie, spuneti.

AmX_DeaDShoT
05-06-2012, 09:59 AM
Bine, dar macar sa faca Flash-ul, sa faca lumina.

daniel_San
05-06-2012, 10:44 AM
Asta era ideea. Ca daca mai face si flashul tot flare...se joaca la 5 fps pe harti mici.

Rapid1923
05-06-2012, 02:52 PM
Ce-s alea "grenazi?"

AnGeL | Pro (W_^)
05-06-2012, 03:27 PM
Ce-s alea "grenazi?"

Proiectile ușoare, alcătuite dintr-un corp metalic alungit, o īncărcătură explozivă și un focos, care se aruncă cu māna sau cu un dispozitiv
Poate tu te referi ca forma de plural a substantivului grenada nu e grenazi , ci grenade ..
P.S: O greseala de scriere de-a lui DeadShoT :))

AmX_DeaDShoT
05-06-2012, 04:58 PM
Proiectile ușoare, alcătuite dintr-un corp metalic alungit, o īncărcătură explozivă și un focos, care se aruncă cu māna sau cu un dispozitiv
Poate tu te referi ca forma de plural a substantivului grenada nu e grenazi , ci grenade ..
P.S: O greseala de scriere de-a lui DeadShoT :))

Graba strica treaba:(

AnGeL | Pro (W_^)
05-06-2012, 06:55 PM
Graba strica treaba:(

Te-as sfatui sa modifici numele topicului in "Grenadele" si sa dai edit in primul post unde ai scris "grenazile"

AmX_DeaDShoT
05-06-2012, 07:57 PM
Te-as sfatui sa modifici numele topicului in "Grenadele" si sa dai edit in primul post unde ai scris "grenazile"

Nu merge

R3Fl3ex
05-06-2012, 08:45 PM
Ar fi util ca o grenada sa inghete zm timp de 15-20 sec;)

Esky
05-06-2012, 08:55 PM
prea mult 20 de sec vreo 10-15

IRB | Walles
06-06-2012, 12:30 AM
foarte tare ideea cu inghetatul:X:X....si max sau daniel,nu ar fi fain sa se bage si gen depozit de ammo??si cu acel amo sa cumperi chestii tari?gen bazuka sau aspirator cu care sa zbori,cum am vazut pe alte servere...si la zombie sa faci chestia aia,daca se trage in el sa-l dea in spate,nu stiu cum ii zice....si parca ar fi fain fara lasere

AnGeL | Pro (W_^)
06-06-2012, 10:35 AM
si parca ar fi fain fara lasere

WTF? N-am auzit bine ? Atunci de ce mai e zombie .. daca e fara lasere .. , cum sa fie fain fara lasere ..

luys
06-06-2012, 04:05 PM
:pro:

petryca
06-06-2012, 06:36 PM
Deja o dam in Plague.Serverul nostru are multe chestii gen plague: respawn,gloante infinite,clase de zombie multe,grenada de infectie si protectie,clasele de zm cu diferite puteri...
Daca mai bagam si bazooka si ammo pack deja se duce faima serverului;)...Este super asa...doar ca asteptam cu nerabdare apartitia celorlalte clase de zm:D...
App...Serverul are KnockBack(Chestia aia cu care impingi zombie) dar e setat doar pe o arma si nu pe toate...Incearca sa tragi in climbing atunci cand vine la tine si sa vezi ca-l dai inapoi;)
So....Contra ambelor ideo: IRB | Walles si Amx Deadshot;)
:ass:

WarGods | AbySs
06-06-2012, 07:37 PM
Petryca are dreptate, Walles te duci prea mult catre pleague si pierdem tot ce a insemnat Zombie WarGods pana acum. Plus ca nu suport serverele cu ammo, e plin de ele si mi se par super aiurea. Daca bagi ammo lumea va dori si o banca unde sa isi poata depozita ammo si pentru alte harti, dati, etc. Si uite asa o sa inceapa favorizarea vechilor jucatori fata de cei noi. Eu cred, vreau sa cred ca jucam zombie pentru rasete si distractie, haideti sa nu il stricam :).

IRB | Walles
06-06-2012, 11:12 PM
nu am nimic impotriva oricum e frumos si asa...am dat o parere:P un singur lucru nu-mi place,acela cand zombie poate pune laser peste al ct-ului si sa treaca prin laser,sincer nu mi se pare corect,in rest e frumos

WarGods | AbySs
06-06-2012, 11:59 PM
nu am nimic impotriva oricum e frumos si asa...am dat o parere:P un singur lucru nu-mi place,acela cand zombie poate pune laser peste al ct-ului si sa treaca prin laser,sincer nu mi se pare corect,in rest e frumos

Si atunci ce poti face ca zm in anumite situatii? te uiti la oameni ca sunt baricadati bine? Nu ar fi corect fata de zm. Tocmai de aceea s-a si pus acest lucru :P

-=MaX=-
08-06-2012, 09:12 AM
foarte tare ideea cu inghetatul:X:X....si max sau daniel,nu ar fi fain sa se bage si gen depozit de ammo??si cu acel amo sa cumperi chestii tari?gen bazuka sau aspirator cu care sa zbori,cum am vazut pe alte servere...si la zombie sa faci chestia aia,daca se trage in el sa-l dea in spate,nu stiu cum ii zice....si parca ar fi fain fara lasere

Treaba cu inghetul vine default cu ultima platforma de biohazard dar din pacate are un bug care face oamenii sa mearga ca cu speed pe server sau sa ii incetineasca foarte tare, motiv pentru care am renuntat la grenada care ingheata.
Flashul nu poate fi inlocuit decat cu flare-ul standard de la biohazard care pe langa ca afecteaza grav fps-ul, mai si palpaie ecranul de la el si te dor ochii, in special noaptea cand e bezna zici ca e discoteca in camera :P
Flashul pana acum era inlocuit cu lumina aceea verde de 20-25 de secunde, o sa verific sa vad de ce nu mai functioneaza.

"Aspirotor de-ala cu care zbori" sau mai corect Jetpack se poate pune si la noi, chiar ii facusem ceva teste intr-un timp, dar afecteaza grav de tot echilibrul oameni-zombie pe care ne-am chinuit foarte mult sa-l obtinem

PS: pe viitor daca gasim un host (sponsorizare, sau un membru serios care sa ne asigure ca se ocupa serios de server) o sa fac un server Zombie Plague, am niste addonsuri rare de tipul asta si cu siguranta va iesi ceva la fel de bun ca biohazardul. Initial speram la un server de Zombie pe CS:Source, dar din pacate e destul de greu sa obtii un host bun pentru asa ceva

C@mp3R
08-06-2012, 02:25 PM
Ar fi super max sa bagi Jetpack oricum este zm de se catara pe pereti si daca ar fi posibil sa fie modificat Jetpack sa zobri mai putin (daca este posibil) nu ar fi o mare diferenta si ar mai fi fain bagata si Santinela si modificata dmg(sa fie mai mic). <b>You have to register to ba able to see this link</b>*********/1-3.jpg . Sau macar ceva mape noi.

Eu cred ca multi jucatori sau plictisit de un mod classic si ar vi frumos ceva nou daca sar gasi:)

petryca
08-06-2012, 04:09 PM
Dupa cum spuneam,avem multe entitati si...nu stiu...Pe de o parte ar merge insa...astept parerea si altora iar apoi ma voi prununta;)
:ass: