PDA

View Full Version : Propun adaugarea noilor comenzi .



PanameraGTS
21-08-2017, 03:23 PM
Nume propunere : Adaugare comenzi + altele.
Propunere : Sa se adauge amx_showip / Amx_pika / amx_eliminate .
Mențiuni : Dupa cum stiti cele 2 comenzi le stie oricine , Dar amx_eliminate e o comanda foarte speciala care e mai rea ca "banul" sa zic asa , Chiar daca ai ip dinamic / Steamid schimbat / nume schimbat tot nu poti intra pe server , Aceasta comanda o stiu de la serverul lui fratemiu .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rezolvarea bugurilor la ban ...cred ca este cea mai buna opinie a mea deoarece stau si ma chinui sa dau ban la unii si mereu vad chestia cu "Acel ip nu exista / SteamID , Sau Sunt mai multi jucatori cu numele acela .. "
Si alta sa fie la toti playerii sa nu poti avea numele cu spatiu adica : Pana GTS , Doar sa mearga cu PanaGts .. Daca intelegeti .


O zi buna :D

HyPeD
21-08-2017, 03:52 PM
De acord cu tine, dar nu in totalitate, in cazul in care sunt mai multi playeri cu un nume ai comanda amx_banmenu ( selectezi durata si jucatorul de acolo) dupa care ai amx_banreason ( motivul ban).

Johnny R.
21-08-2017, 04:29 PM
Adaugare comenzi.
Propun adaugarea comenzii "amx_showip", cat despre pika si eliminate, consider ca un ban este de ajuns.
Fara mentiune.






O zi buna :)

~TraNda~
21-08-2017, 05:00 PM
Dar amx_eliminate e o comanda foarte speciala care e mai rea ca "banul" sa zic asa , Chiar daca ai ip dinamic / Steamid schimbat / nume schimbat tot nu poti intra pe server

Ai spus un mare neadevar aici. Te poti conecta oricand pe server. Doar stergi config.cfg sau reinstalezi cs-ul si joci in continuare pe server :)) .

:pro: pentru amx_showip.

Iar in cazul banului nu merge intotdeuna cu amx_banmenu. Mult mai sigur este "status" in consola. Iei nr-ul playerului (de ex: 232) iar comanda va arata: amx_ban #232 0 codat . Ii da ban fix playerului respectiv.

italianul18
22-08-2017, 10:05 AM
am adaugat pluginul showip