PDA

View Full Version : Propunere 24 ( Private chat) [RESPINS]



dizdani
31-07-2017, 03:27 PM
Amx PM Author: Sonic7145 | alliedmods net
Version 1.3

Credits
v3x for helping me with the access.
Jrdn44053 for help with the strtok commands, and various other bits of code.

Description
This plugin somewhat resembles amx_psay. However, this command can be used by anyone, outside of the console. and allows players to send private messages to other players in-game.
Does not allow dead to alive chat, and logs all PMs so they are viewable in your log directory - a file entitled "pms.log". New in version 1.3, is a bug fix which would require correct capitalization of the target, which is no longer needed. Also, players are able to leave messages for the admin, even if an admin is not online!

Usage
1)
In console:
amx_pm <playerName> "<message>"
The message must be in quotation marks or it'll only send the first word.

2)
Regular chat:
/pm <Playername> <Message> - sends a private message to a player.
No quotes required.

/msgadmin <Message> - sends a message to the server admin, which is stored in a file so the admins can check their messages.
No quotes required.

3) Admins, to check the log files, simply go to your log folder in your AMXx directory.

Known Problems
-Typing just "/pm" sends a blank message to yourself.

Things to add
-Perhaps allow admins to see the messages in-game.
-Make the messages different-colored.

Updates
- /pm can now be used to send messages without opening console. See usage.

Avantaje:

Mesaje private catre un alt jucator, fara ca altcineva de pe server sa le vada.
Mesajele se salveaza din cate am inteles.
Poti trimite mesaje adminilor care nu sunt online.

Dezavantaje: Poti trimite daca esti viu, doar celor vii, iar daca esti mort, doar celor *****(gg forum celor morți).

Download link amx : <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Download link sma : <b>You have to register to ba able to see this link</b>

-=Christian=-
31-07-2017, 03:45 PM
Nu stiu cat de folositor ar putea fii, pentru a trimite un mesaj unui jucator poti folosii amx_psay (fara ca altcineva sa le vada) .
Nu cred ca ar avea de ce sa ii dea mesaj unui admin care nu este pe server, exista comanda /contact (Pentru a afla contactul owner-ului) .
Eu unul zic ca este destul .

Mars
31-07-2017, 03:48 PM
:pro: e o propunere bună, mă gāndeam de mult la chestia asta. Astfel jucătorii v-or putea comunica intre ei fără ca ceilalți să vadă conversația lor.

dizdani
31-07-2017, 04:01 PM
Nu stiu cat de folositor ar putea fii, pentru a trimite un mesaj unui jucator poti folosii amx_psay (fara ca altcineva sa le vada) .
Pentru a folosii acea comanda ai nevoie de un flag. Pentru pluginul propus de mine, nu. Oricine poate folosii comanda.

Edit:
Ma refeream la ceea ce ai spus tu, admin-ul poate folosii comanda amx_psay pentru a trimite un mesaj privat unui jucator fara ca altcineva sa vada mesaj-ul .
Ah, da.. dar jucatorul nu-i poate raspunde in mod privat decat prin intermediul u@. Dar vad si alti admini.
Si nu m-am referit strict la admini.

-=Christian=-
31-07-2017, 04:09 PM
Mesaje private catre un jucator, fara ca altcineva de pe server sa le vadada.

Ma refeream la ceea ce ai spus tu, admin-ul poate folosii comanda amx_psay pentru a trimite un mesaj privat unui jucator fara ca altcineva sa vada mesaj-ul .
Ps: Ma refer doar la admin !

SILVIU SILVIU
31-07-2017, 04:12 PM
:pro:

~Life~
31-07-2017, 04:31 PM
:pro:

Denisucu
31-07-2017, 04:46 PM
Eu unul sunt :pro: dar s-ar putea face abuz de aceasta comanda.

CLOROX12345
31-07-2017, 08:53 PM
:pro:

~TraNda~
31-07-2017, 09:03 PM
1. Va injurati mai usor printr-un PM
2. Multi vor abuza si vor injura alti playeri, iar adminul nu va vedea pentru al sanctionat

Zi-mi si mie avantajele acestui plugin!

dizdani
31-07-2017, 09:53 PM
Da, un mare dezavantaj e chestia cu
2. Multi vor abuza si vor injura alti playeri, iar adminul nu va vedea pentru al sanctionat. Este un avantaj, dar nu cred ca echivaleaza scorul. Poti discuta chestii cu cineva de pe server astfel incat sa nu vada altii. Ex: Eu vreau sa-l bag in clan pe cineva... si vreau sa ma sfatuiesc cu un membru din clan. Eu nu vreau ca acea persoana sa stie. Sau lucruri mai "intime" mrr(nu, nu in modul ala). Pur si simplu sa-si spuna anumite secrete, sa comploteze impotriva teroristului, sa mearga pe alt sv si sa nu faca 'reclama' etc etc.

crisulikk
01-08-2017, 08:58 AM
Contra, nu mi se pare a avea vre-un plus comanda respectiva, vrei sa vorbesti cu unu bagal pe facebook si vorbesti cu el non stop, sa complotezi impotriva tero ? poti si prin chat si pentru multe alte chesti e ok chat-ul ...cum sa iti spui secretele intr-un joc baiete?

~TraNda~
01-08-2017, 03:27 PM
Va puteti crea un grup pe fb cu clanul si va este mult mai usor.
Nu vad avantajele acestui plugin.
:locked: