PDA

View Full Version : Sniper Elite 4



~Life~
03-07-2017, 08:48 PM
Sniper Elite 4 – 14 februarie 2017 (PC, Xbox One, PlayStation 4)

Nu ai auzit de Sniper Elite? Pe ce planetă traiești? Sniper Elite e un stealth tactical shooter (sau cel puțin ar trebui să fie pe dificulățile mai mari). Ai jucat Hitman? În joc ești un fel de Hitman, dar în al Doilea Război Mondial. Bine, nu ești chel și ai un o pușcă cu lunetă în loc de celebrele silverballers. Am menționat oare că ai și kill-cam? Ce poate fi mai frumos decât să vezi în reluare cum glonțul tău penetrează ideile naziste din capul fiecărui dușman?

Primul joc Sniper Elite a apărut în 2005. Nu a fost un joc mediocru, dar nici nu a excelat, a fost OK. Sniper Elite v2 (2012) pe de-a altă parte mi s-a părut super fun. În cel de-al doilea joc a apărut kill-cam-ul, iar experiența oferită atât de campanie, cât și de modul coop a fost foarte faină. Sniper Elite 3 s-a lansat în 2014 – what can I say? Mi-a plăcut v2 mult mai mult. Cel de-al treilea joc s-a simțit ca un DLC la al doilea, nu ca un joc standalone.

Sniper Elite 4 are loc tot în al Doilea Război Mondial, în Italia. Va fi oare Sniper Elite 4 mai bun decât predecesorul său? Sau va avea același gameplay repetitiv? Vom vedea pe 14 februarie.


<b>You have to register to ba able to see this link</b>