PDA

View Full Version : Propunere



daniel_San
20-04-2012, 04:19 PM
Chiar daca unii o s-o ia in nume de rau eu propun scoaterea imunitatii adminilor. Sau macar de la co-owner in jos. In principiu e cam degeaba. Daca nu ai nimic de ascuns, putin iti pasa ca ai sau nu imunitate. De asemenea fiecare are responsabilitatea greselilor lui. In sensul ca daca un alt admin abuzeaza de lipsa imunitatii e clar ca acel admin trebuie sa zboare. In plus sunt situatii in care imunitatea strica. Spre exemplu cand vrei sa pui spectator vreun admin pt ca e afk(si se intampla). Sau imunitatea care blocheaza serverul sa execute anumite comenzi pe admini(PTB,HPK,lag,etc).
Asa ca nu vad de ce nu s-ar renunta la ea. Mai sunt probleme cum am avut eu de exemplu de am dat ****off unui jucator si din intamplare pluginul a luat-o razna si comanda a fost executata pe mine. Nu am putut da un****off pana nu mi-am scos imunitatea. De asemenea adiminii noi pot fi verificati oricand.

XeLa
20-04-2012, 04:43 PM
Sunt de acord cu tine daniel in tot ceea ce spui.Imunitatea te opresti sa faci multe lucruri de multe ori.E o prostie cateodata.
Dar la noi pe server ce "glume" au unii cu altii tare imi e ca iese cearta , slay-uri intre admini sau kick-uri.Sa nu uitam ca avem multi orgoliosi pe server si de multe ori au iesit certuri intre admini doar ca sa demonstreze ca ala e mai "tare" ca celalalt.
Daca e sa facem chestia asta propun ca cei care folosesc comenzile pe alti admini sa fie sanctionati.

godless
20-04-2012, 04:43 PM
fix de aord! pro! daca s-ar putea face cumva sa nu se poate da slap slay ar fii perfect ca dupa cum a spus si xela unii se mai joaca!! in rest perfect de acord! pro si pt sanctiuni!

daniel_San
20-04-2012, 06:28 PM
Da, slap, slay si sa spunem kick e bine sa ramana blocate pe admini. Se poate rezolva asta. Dar consider ca e absolut necesara scoaterea imunitatii macar pentru schimbarea teamului.

AnGeL | Pro (W_^)
20-04-2012, 06:43 PM
Si eu sunt Pro .. , Ff buna idee

negrutzu
20-04-2012, 07:56 PM
Eu sincer,sunt contra pt ca in ceva timp in urma sa scos imunitatea,si cand am facut poze,unui jucator,ce sa vezi ma dat afara servaru, ramane la cum luati decizile:)

Rapid1923
20-04-2012, 08:14 PM
Eu sincer,sunt contra pt ca in ceva timp in urma sa scos imunitatea,si cand am facut poze,unui jucator,ce sa vezi ma dat afara servaru, ramane la cum luati decizile:)

Doamne, cati spaleti ai carat astazi bai Bambi?

gbz
20-04-2012, 08:31 PM
Sunt Pro Cu ceilalti admini.

CRocoDiL
20-04-2012, 08:31 PM
Si eu sunt de acord. Botezuri de la Firma nu o sa primesc,ca am fost trecut de mult prin toate religiile :))

negrutzu
20-04-2012, 08:47 PM
Doamne, cati spaleti ai carat astazi bai Bambi?

Mai bine zis cati am vandut:)):)))

petryca
21-04-2012, 12:12 AM
Pro...

AnOnIm
21-04-2012, 02:00 AM
DA,de acord...nu am nimic de ascuns sunt de acord cu scoaterea imunitatatii . Dar intervin probleme de genul,cum au fost mentionate si mai sus,CERTURI si pot sa jur ca asta va fi in prim plan ,apoi DACA VRAEAU SA STAU PE UN JUCATOR ,CUM FAC? MA DA SERVERUL AFARA ,NU ?!
In legatura cu ptb-ul, ne muta oricum si cu imunitate sau fara. Intradevar,va fi utila atunci cand poti muta adminul la spectatori si sa verifici adminii noi,pentru ca cei vechi ,cu niste ani in spate ...nu ii vad jucand cu cod .


Dar propun mai bine comanda de scoaterea imunitatii la adminii care sunt activi si de incredere .

edward
21-04-2012, 09:52 AM
Cea mai buna propunere de pana acum !

-=MaX=-
21-04-2012, 02:59 PM
E destul de delicata treaba in sensul ca decat sa scoatem imunitatea si sa modicicam n'spe mii de pluginuri sa tina cont de alta litera, mai bine modificam pluginurile cu comenzile care vrem sa mearga si pe admini sa nu mai tina cont de imunitate :)
Adica sa scoatem exceptiile din amx_spec, screen, ss si ce comenzi ma credeti de cuviinta sa mearga pe admini. Aduceti-va aminte ce abuzuri se faceau cu amx_quit si ganditi-va cata bataie de cap in plus va fi daca ar fi pentru ca la un moment dat tot isi ies unii admini din limite si trebuie sa stai cu sanctiunile pe ei de fiecare data...
E buna ideea cu verificarea adminilor dar sa facem asta direct din plugin

PS: mentionez ca la pbk nu am sursa si daca scoatem imunitatea se va intampla sa fii scos de pe server cand stai spec si astepti poze sau faci demo, plus ca la unii le-am facut slot cu imunitate sa nu-i mai dea afara din cauza lagului