PDA

View Full Version : Propunere Accese



edward
17-04-2012, 06:20 PM
Am discutat si cu ceilalti admini, si propunem ca destroy sa nu fie numai la litera L. Este necesara cand sunt codati " nesimitit ". E urat sa stam sa ne rugam de XeLa de fiecare data pentru a face treaba in locul nostru.
Acuma probabil o sa ziceti " dar de ce nu dati doar ban si gata, va trebuie neaparat destroy ", pei sincer da. Ca daca e sa dai peste un codat insistent, destroy este o solutie buna.

Sky
17-04-2012, 06:32 PM
Evident pro la chestia asta, comenzile care nu tin de setari ale serverului trebuie sa fie la mai multi, nu numai la litera "L" si aici ma refer la destroy si ****off, si ar mai fi autoteambalance si unlag.

daniel_San
17-04-2012, 06:40 PM
Da...De acord cu sky la autoteambalance si unlag. Problema e ca acestea sunt cvaruri si s-ar putea sa fie nevoie de un plugin special care sa regleze accesul. Altfel am impresia ca trebuie modificat accesul la toate cvarurile. Inclusiv amxx_, sv_ si mp_ . Dar nu-i problema, se poate rezolva

Cat despre destroy: Doar de la ban in sus:)


Alta chestie cu unlgagul de care trebuie tinuta seama: Folosirea excesiva a comenzii(cum am vazut ca au foarte multi tendinda de a da unlag de vreo 10 ori in 2 secunde) duce la cresterea utilizarii procesorului. Pe de-o parte il uzezi, pe de alta poti face foarte usor overflow. Asa ca mai bine as face un plugin in care sa dea automat unlag la un interval prestabilit sau la o medie prea mica a fps-ului/lagului pe server.

S.Iancu'
17-04-2012, 06:52 PM
Pro,mi se pare o idee buna cu destroy..doar sa nu fie abuz,in cel mai bun caz ar fii o comanda de "urgenta" k sa zic asa:P

-=MaX=-
17-04-2012, 07:23 PM
De unlag am vorbit de n-spe mii de ori dar se pare ca in 99% din cazuri, degeaba... in fine, partea cu unlag e exclusa precum si autoteambalance care prin schmbarea valorii acestui cvar da peste cap PTBul!
Destroy si ****off v-am spus ca dupa ce fac adminele pe grade voi da acces la ele, neavand timp sa finalizez proiectul cu gradele... o sa vi le pun temporar pe alta litera incat sa aveti acces la aceste comenzi...

XeLa
17-04-2012, 07:48 PM
Pentru destroy si ****off sunt pro.Pentru restu nu.

gbz
17-04-2012, 09:42 PM
Eu sunt Pro, Dar sa nu fie abuz.