PDA

View Full Version : Propunere discord



~Life~
21-06-2017, 11:09 PM
Am muncit vreo 2 ore la chestia asta sa nu va prinde cu :contra: !

Ce propun eu acum ar putea ajuta cu mult evoluția acestei comunități !

Am făcut un server de Discord numit "Wargods Community Server" ! Īn acest server am făcut 8 canale text numite : deathrun , gungame , furien , zombie ... ( Și tot așa toate sv oficiale ) și general ( general e un chat public ) ! Aceeași lucru Am făcut și la Canalele cu voce ! După toate astea am făcut gradele care arată cam așa : Admin Jailbreak și Managerul Jailbreak , Admin Zombie și Manager Zombie...si tot așa ! Dc am creat asta ? Cu acest server putem face ședințe mai ușor fiecare canal pentru fiecare server !

Și la final am adăugat un Bot pe nume Vexera ! Cu botul asta puteți baga muzica tot ce trebuie sa faceți este să intrați intr-un canal cu voce și sa scrieți in chat "+play (muzica de pe ytb de ex . Yodel it)"E un singur bot deci il īmpărțiți voi !

Toți cu grad pe sv sa fie obligați să īși facă cont și să asiste la eventualele ședințe...

Uitați link il puteți vedea merge foarte bine : <b>You have to register to ba able to see this link</b> !

EdiT: Am uitat sa zic că puteți afla mai multe comenzi scriind "+help"

AdreN
21-06-2017, 11:12 PM
Unii nici ts nu folosesc =))

~Life~
21-06-2017, 11:17 PM
Unii nici ts nu folosesc =))

Discord poate fii accesat și īn browser și este mult mai ușor de folosit decāt ts ! Nu e prea greu sa īți faci cont deci nu vad de ce nu si-ar face cont...

Dau 3D Mori HD
21-06-2017, 11:27 PM
Am intra pe discord
EDIT: :pro: O idee foarte buna

-=ElDiabloS=-
22-06-2017, 01:24 AM
Nu ma lasa sa intru
Link de la invite a expirat imi zice

~Life~
22-06-2017, 07:58 AM
Link care nu o sa expire niciodata --> <b>You have to register to ba able to see this link</b> !

-=Christian=-
22-06-2017, 09:28 AM
Dc am creat asta ? Cu acest server putem face ședințe mai ușor fiecare canal pentru fiecare server !

In primul rand felicitari dar aceste "sedinte" le putem face pe grup-urile de pe messenger,au fost si ele create cu un scop. :-)

AdreN
22-06-2017, 10:22 AM
Ulterior, am intrat si eu pe acest server de discord, si este impresionant, poti face si alte lucruri in afara de a comunica.
GJ :)

~Life~
22-06-2017, 10:37 AM
In primul rand felicitari dar aceste "sedinte" le putem face pe grup-urile de pe messenger,au fost si ele create cu un scop. :-)

Dar nu crezi că ne-am putea muta de la messenger pe Discord ?

~Life~
22-06-2017, 05:15 PM
UP

-WickedSick-
22-06-2017, 07:11 PM
Ar fi fost util acum mai bine de un an și jumătate cānd am creeat grupul pe messenger pentru Furien.WarGods.ro urmānd , ulterior și celelalte servere să creeze grupuri pentru staff-ul server-ului respectiv !
Ideea e bună , dar eu prefer să rămān la messenger .
:contra: !

~Life~
23-06-2017, 03:48 PM
UP

~Life~
25-06-2017, 12:08 AM
UP

~Life~
01-07-2017, 04:09 PM
UP