PDA

View Full Version : Intrebare demoplayer.dll



XeqT94
16-06-2017, 06:18 PM
Salutare, am si eu o mica nelamurire.
Am cerut acest wg unui player <b>You have to register to ba able to see this link</b> , la dll-uri, pe langa cele care apar in general la erorile windwosului, apare si acest demoplayer.dll. Dupa ce l-am bagat pe google, primul video aparut a fost unul cu un rus care avea aim si no-recoil.
Aveti cumva idee daca poate fii vreo coincidenta, sau este vorba de cod?
Tin sa precizez ca am testat 4-5 cs-uri, toate au in ele acest demoplayer.dll, dar nu imi apare in nicunul la scanare

Tiger
16-06-2017, 08:20 PM
Demoplayer.dll poate fi atat un fisier curat, cat si un fisier cod mascat ca original. Toate fisierele demoplayer.dll care le-am prins si care erau cod s-au adaugat in blacklist, iar restul le-am adaugat in whitelist.

Imi trebuie fisierul pentru a-l analiza si pentru ati da un raspuns final asupra acelui fisier demoplayer.dll.

XeqT94
16-06-2017, 08:59 PM
Pai eu nu am de unde sa-ti dau fisierul, asta este wg-ul unui player si nu stiam ce sa fac in legatura cu el.
Deci exista o posibilitate sa nu fie cod chiar daca apare ca dll necunoscut, da?

Tiger
16-06-2017, 09:10 PM
Evident. Trebuie sa intelegeti, "unknown" nu inseamna cod si nici curat, "unknown" inseamna ca nu se cunoaste starea fisierului.

Versiunea noua de wCD ar urma sa semneze automat fisierele.

XeqT94
17-06-2017, 04:23 AM
Ok, am inteles. Multumesc.