PDA

View Full Version : IMPORTANT!!! Schimbari la nivel de Comunitate!



-=MaX=-
11-04-2012, 12:43 AM
Analizand in detaliu situatia WarGodsului care pana acum ceva vreme era foarte proasta, am pragatit un plan de resuscitare a Comunitatii WarGods. Am extins stafful Comunitatii si ne-am axat pe promovare pe mai multe planuri, iar serverele beneficieaza de un host mai bun. Am cautat si am prezentat niste servicii de Boosting ce s-au dovedit a fi foarte eficiente pana acum, sper sa contribuie cat mai multa lume cu cate un sms pentru a ne forma din nou nucleul de clienti fideli. E nevoie doar la inceput de putin efort pana cand treaba o sa mearga de la sine :). Am renuntat la ideea de extindere pe care ma axam in ultima perioada lasand intrarea in comunitate sa fie o alegere de buna voie, nu o propunere explicata detaliat si negociata pentru a convinge omul sa vina la noi. Am renuntat totodata la extinderea prin parteneriate, pana acum nu am avut beneficii semnificative din vechiile parteneriate, in loc sa fim ajutati mai mult am ajutat noi pe altii, situatia noastra ramanand aceeasi iar timpul devenind tot mai limitat. De acum nu vom mai face parteneriate decat cu cei care ne pot ajuta si ei la randul lor pe noi!
Acum voi prezenta schimbarile in functie de zona de actiune aferenta:

Schimbari Cs.WarGods.ro:
- Noul IP al serverului este: 93.119.24.229:27015
- Serverul este hostat la Krond pentru a avea un lag mai mic si, mai ales, o protectie mai buna.
- De plata hostului ne ocupam in prezent 6 oameni, oameni care au promis ca aceasta contributie financiara NU aduce cu ea pretentii sau alte abuzuri de puterea oferita de noi. In prezent plata se face organizat de catre: MaX, Firma1, Xela, Sky, Valeriu si Sanchez.
- Un nou Owner al serverului este Xela, el este omul carese ocupa de admine si de admini in general. Orice probleme aveti legate de acest aspect, luati legatura cu el!
- S-au sters si s-au acordat admine noi.
- S-a introdus conditia de acordare a adminelor pe baza de Donatii, iar promovarea a devenit obligatorie punandu-se accentul pe ea mult mai mult ca inainte.

Schimbari Zombie.WarGods.ro:
- Noul IP al serverului este: 95.162.49.123:27015
- Serverul este hostat pe PC-ul unde a fost hostat serverul de CS Clasic pentru a elimina problema cu lagul.
- Un nou Owner al serverului este Abyss, el este omul carese ocupa de admine si de admini in general. Orice probleme aveti legate de acest aspect, luati legatura cu el!
- S-au sters si s-au acordat admine noi.
- S-a introdus conditia de acordare a adminelor pe baza de Donatii, iar promovarea a devenit obligatorie punandu-se accentul pe ea mult mai mult ca inainte.

Noul server GunGame.WarGods.ro:
-IP-ul serverului este: 89.115.203.5:27015
- Am dat drumul din nou la vechiul server de GunGame.
- Serverul este hostat pe PC-ul unde a fost hostat serverul de Zombie, serverul de GunGame neconsumand atatea resurse ca un server de Zombie incat nu o sa apara problema cu lagul.
- Stafful serverului este acelasi care a fost ultima data cand mergea serverul.
- la fel ca si la resul serverelor, s-a introdus conditia de acordare a adminelor pe baza de Donatii, iar promovarea a devenit obligatorie punandu-se accentul pe ea mult mai mult ca inainte.

Accese noi pe Forum:
Xela - Super Moderator - Se ocupa de ordinea pe forum in special de sectiunea Cs.WarGods.ro
Abyss - Super Moderator - Se ocupa de ordinea pe forum in special de sectiunea Zombie.WarGods.ro
Sky - Moderator General - Se ocupa de ordinea pe forum la nivel global
Rapid1923 - Moderator General - Se ocupa de ordinea pe forum la nivel global
Speedman - Helper - Este helperul lui Xela, il ajuta la activitatile necesare.
Petryca - Helper - Este helperul lui Abyss, il ajuta la activitatile necesare.
Angel | pro - Helper - Sunt mandru sa spun ca este unul dintre cei care m-a ajutat foarte mult la treaba si a fost mereu alaturi de mine cand am avut nevoie de el. Mentionez ca el a adus o mare parte din serverele ce au fost la noi in comunitate si el ne-a obtinut prima sponsorizare!
-=Paul=- - Promovare - Se ocupa de profilul de facebook reprezentativ al Comunitatii WarGods
bogdan^srr - Promovare - Se ocupa de profilul Comunitatii ce ne reprezinta pe GameTracker
Tiger | pro - Programare - Ne ajuta cu diverse aplicatii utile si elemente de programare.

O mare parte din atributiile mele le-am impatit la altii astfel incat sa am timpul necesar sa ma ocup de celelalte proiecte benefice Comunitatii WarGods. Nu puteam sa tin treaba in loc din cauza timpului limitat pe care il mai aveam la dispozitie. Pe viitor voi mai pune la bataie ceva functii vacante pentru membrii fideli ai Comunitatii noastre, fiti pe faza!

edward
11-04-2012, 10:39 AM
Vin vremuri bune !
Vreau sa le multumesc celor care ne platesc host-ul, si anume: Max, Firma, Xela, Sky, Valeriu, Sanchez dar si celor care au anumite responsabilitati in comunitate !
Viva la WarGods !