PDA

View Full Version : [Nelamurire] WG SCAN



M4F1AMRPR1NZ
09-05-2017, 12:25 PM
Salut, am o mare nelamurire in legatura cu testele Wargods. <b>You have to register to ba able to see this link</b> <b>You have to register to ba able to see this link</b> sunt cfg-uri vizibile full hacks in testul wargods, hack-urile sunt vizibile si pe server atunci cand jucatorul joaca (no-recoil, bhop si toate cfg-urile care apar acolo in test), dar intrebarea mea este, de ce testul nu apare cu rosu ca fiind hack?? >:)

Tiger
09-05-2017, 07:57 PM
Doar pentru ca numele de fisier de numeste "cheat" nu inseamna ca este neaparat un cod ... cfg-urile ar trebui sa fie verificate manual. Nu mi-as prea bate capul cu cfg-urile, nu prea mai au o eficienta asa de mare; iar cele care ar putea inca avea un impact precum un cod vor aparea marcate ca fiind cod (atentie: aici nu intra silent defuse, fast zoom awp, etc.).

M4F1AMRPR1NZ
10-05-2017, 10:47 AM
Ar cam trebui sa intre, pentru ca scripturile de fastzoom si silentdefuse sunt interzise pe majoritatea serverelor de CS. Plus ca, codul este vizibil si ma refer la no-recoil, bhop, astea sunt scripturi interzise. In Awp.cfg este script care-ti permite sa pui tinta la awp pe langa cea de zoom, chiar jucatorul pe care l-am prins cu asta mi-a confirmat ca are, ceea ce pe unele servere este interzisa pentru ca ofera dezavantaj jucatorilor. Cu siguranta ar trebui imbunatatit Wargods-ul cu aceste scripturi interzise, pentru ca unii admini/jucatori care n-au foarte multa experienta in cs, vad ca iese wargods-ul cu albastru si cred ca jucatorul/adminul este curat si nu se uita la cfg-uri sau sa verifice fiecare dll interzis in parte. Asa daca ar iesi cu rosu ar fi mult mai usor pentru ei sau macar sa iasa cu un fel de Atentionare ca jucatorul respectiv foloseste scripturi interzise sau cfg-uri suspecte sau cu un semn de intrebare.... Iar in legatura cu verificarea cfg-urilor in parte, asta nu mi se pare o metoda foarte buna pentru ca jucatorul/adminul respectiv poate sterge din liniile cfg-ului si sa le inlocuiasca cu altele "curate"... Am observat de asemenea ca sunt scripturi ascunse care nu ies in wargods, de exemplu less recoil script, are spread bullets pe o arie un pic mai larga decat cea normala de no-recoil si nu este asa de vizibila, doar cei cu experienta maxima in adminat sau cs observa asta. Oricum testul Wargods nu e sigur 100%. Salut. Bafta. Poti inchide topicul. Multumesc pentru raspuns.