PDA

View Full Version : [REZOLVAT] [Nelamurire WCD]



r3d69
29-04-2017, 12:27 AM
Salut, as vrea si eu sa stiu daca aceste wg-uri sunt curate :
1. <b>You have to register to ba able to see this link</b>
2. <b>You have to register to ba able to see this link</b>

1. Ce reprezinta "valve.rc" ?
2. Atunci cand un player da scan si in wg la cfg-uri apare valve.rc cu linii de (5,13,,24,80,84) se considera cod ?
3. La cate linii cfg-ul se considera cod ?

Bafta !

F0rS3ti
29-04-2017, 09:36 AM
Valve.rc este un fisier ce contine anumite comenzi, practic un fel de autoexec.cfg.
La primul test WCD, nu-l poti considera "cheat" pana nu analizezi agn.cfg, suspicios fiind din cauza numarului mare de linii ce exista in el.
La al doilea test WCD citeste aici (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

WCD-ul detecteaza orice modificare facuta in cfg si il arata ca suspect, deci nu poti considera un anumit numar de linii ca cheat. Daca un cfg apare ca suspicios, acel cfg necesita analizat.

r3d69
29-04-2017, 03:38 PM
Revin la "valve.rc", sa presupun ca "valve.rc" cu linii cuprinse intre (24/80/84/1) nu se considera aim sau wall ? Intreb asta deoarece am vazut ca multi admini dau ban pe motivul acesta ca "valve.rc" cu liniile de (24/80/84/1) este considerat wall/aim . :D

Tiger
29-04-2017, 04:21 PM
Nu ar trebui sa se dea ban pe numarul de linii. Aceasta metoda este o abordare extrem de proasta pe care multi o aplica. Preiei cfg-ul si-l analizezi, vezi daca contine elemente de silent aim, silent defuse, etc..

Tot ceea ce tine de cfg-uri suspecte detectate de wCD, versiunea curenta (adica 2.x), ar trebui verificate manual.

Awakened
29-04-2017, 10:41 PM
Scuzati reply-ul am dat direct pe topic si am vrut sa va intreb daca steamclient64.dll (MD5: ???) -> Unknown este curat..
Imi cer scuze, voi face un topic separat