PDA

View Full Version : Problema wCD



Antiq
24-03-2017, 01:29 PM
Salut si ma scuzati de deranj . Astazi am incercat sa folosesc pe steam un program vechi folosit de jucatori in perioada 2012-2013. Programul se numeste lxl-dm un program folosit pentru boti pe steam , pe mod deathmatch sau ffa , La nivel High gen only hs etc. Dar la un scan facut de wargods pentru a vedea daca poate fi validat scanul a iesit rosu. <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Se poate rezolva cumva problema ?
Multumesc !

F0rS3ti
24-03-2017, 02:58 PM
Nu cred ca se poate rezolva, decat daca scoti dll-urile ;-) Daca faceai scan si erau in regula dll-urile si modulele, scanul iesea cu rosu, dar cu motivul "unknown", dar asa..vad ca la motiv e "Aim/wallhack"...probabil se acunde ceva in dll-urile respective.

Antiq
24-03-2017, 03:00 PM
Da dar , repet dll-urile respective sunt pentru boti numai si numai pentru boti nu au influenta in jocul meu . Sunt dll-urile prin care poti seta boti de la aim , la extreme etc...

Tiger
24-03-2017, 03:20 PM
Ataseaza-ne fisierele respective ce apartin acelui modul (inclusiv). Sunt nenumarati jucatori ce au avut acelasi modul incarcat si nu au avut nicio problema.

Antiq
24-03-2017, 03:56 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b> Am atasat programul cu tot ce contine pentru a va convinge.

Am facut si un wg cu el oprit si intradevar arata doar unkown.
<b>You have to register to ba able to see this link</b> . Rosul este doar atunci cand sunt cu lxl activat

Tiger
24-03-2017, 04:21 PM
Ce CS ai folosit? Eu, pe D3D (doar asa pot intra), nu am reusit sa reproduc raportul.

Link raport: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Am rugat pe cativa sa ma ajute sa faca o scanare pe OpenGL.

LE: Am reusit sa fac o scanare pe OpenGL cu acel modul activ, tot curat a iesit: <b>You have to register to ba able to see this link</b> . Este important sa ne spui ce CS ai folosit.

Antiq
24-03-2017, 04:39 PM
Steam on , a fost bagat pe steam , pentru o scanare rosie trebuie sa intrati la new game si sa jucati putin.

Tiger
24-03-2017, 07:34 PM
Asta am si facut, doar ca pe NonSteam. Oricum, sunt cati care l-au rulat pe Steam:
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b> (detectat cu cfg [printre ultimele detectii], nicidecum cu ce ai avea tu (printre primele))
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
...

Contacteaza-ma pe facebook sa iti dau un program care culege informatii despre procesul jocului. Fara acest lucru nu imi pot da seama daca este un false-positive. Este clar ca daca este un false-positive doar la tine se poate produce (posibil si altora, dar acele persoane nu au raportat asa ceva).