PDA

View Full Version : Redirecte



daniel_San
02-02-2012, 08:50 PM
A fost facut un update foarte important al redirectelor, momentan disponibil doar wargods-ului.
Este obligatorie dezinstalarea celor vechi(CPanel/add remove programs/uninstall) si instalrea celor noi(4.0)


Le gasiti aici: <b>You have to register to ba able to see this link</b> si dati Download

Normal ar trebui sa fie rezolvate erorile cu sistemele de operare crackuite. De asemenea va rog sa raportati orice eroare referitoare la Setti.


In al doilea rand, redirectionarea se va face dupa DNS de acum inainte.

Edward /A/
03-02-2012, 05:02 PM
BraVo Daniel :)

-=MaX=-
03-02-2012, 05:47 PM
Bun, super asa, cu exceptia redirectatului pe DNS.
Nu am cum sa dau DNS-uri pe IP+Port. Daca se intampla sa avem 2 servere in comunitate cu acelasi IP si cu port diferit nu o sa pot face DNS cu port. A fost caz concret cand aveam Respawnul si a venit inca un server de la aceeasi firma de hosting cu acelasi IP dar avea portul 27016.

Eu zic ca atata timp cat avem control asupra celor care beneficiaza de redirecte putem folosi redirectare pe IP fara probleme.

daniel_San
03-02-2012, 10:58 PM
Ideea e ca am fost intr-un fel nevoit sa fac redirectarea pe DNS pentru a implementa sistemul de licenta gratuit(la 9 jucatori, 1 vine pe un server licentiat) si a nu modifica radical tot sistemul.

Pentru cei cu porturi diferite de 27015 solutia e simpla. Sa spunem ca ai DNS cs.wargods.ro pe 94.24.121.123.

Ca sa adaugi redirect pe 94.24.121.123:29000 scri la DNS server(licenta) cs.wargods.ro:29000

Toata chestia e ca numele licenta va consta in DNS. E ca si conectarea pe fostul war. Puteai da connect cs.wargods.ro:27016. Si aici la fel. Adaugi DNS:Port in licenta. Pentru cei cu 27015 se poate adauga doar DNS, portul fiind setat implicit