PDA

View Full Version : War Gods - program anti - cfg ?



R3muSGFX
25-02-2017, 12:30 AM
Salut.

De cateva zile am inceput si eu sa mai joc Counter Strike. Intru pe servere totul ok, pana se trezesc adminii sa imi spuna sa verific ceva, ca nu stiu ce verifica acest program si sa constat ca ei imi spun ca am coduri.

Poate sa ma lamureasca si pe mine cineva ce reprezinta acest program ? E un program care nu mai permite playerilor sa aiba un CFG costum sau cum, ca nu inteleg. Daca as putea discuta cu cel care a implementat acest program as fii foarte fericit sa aflu care este ideea programului.

Multumesc.

Tiger
25-02-2017, 12:39 AM
O parte din informatii le gasesti aici (<b>You have to register to ba able to see this link</b>).

wCD scaneaza dupa urme de cod, dar scaneaza dupa CFG-uri (daca acestea contin mai mult de 20 de aliasuri / contin binare / sau daca au mai mult de 500 de linii), dupa modele ce pot fi folosite pentru a distinge mai usor inamicii, etc..

Multi baneaza in mod inconstient jucatorii presupunand ca un simplu CFG care a fost detectat cu 20 de aliasuri sau care are mai mult de 500 de lini reprezinta si cod. Presupunere gresita in majoritatea cazuriilor. In asemenea cazuri ar trebui sa ii fie verificat cfg-ul.

Nu ne asumam nicio raspundere legata de modul in care altii folosesc aceasta aplicatie. Este strict problema lor daca doresc sa faca abuz. In acest caz, cel mai bine ai evita serverele de genul in care adminii sunt inconstienti si/sau nu se intereseaza.

R3muSGFX
25-02-2017, 01:06 AM
Multumesc pentru raspunsul acesta foarte rapid.
Inteleg ca acest program incearca sa ajute adminii, dar, toti abuzeaza de acest lucru si de fiecare data cand se vede ca "scan-ul" este rosu, ei presupun automat ca as avea cod. Am schimbat 5 servere, pe toate am luat ban din acest motiv.