PDA

View Full Version : Lanterna si lagul



alexCT
21-02-2017, 08:46 PM
Salutare. Observ ca unii admini fac anunturi pe server, cum ca daca tii lanterna aprinsa faci lag si risti slay/kick/ban.

1. Nu cred ca lanternele creeaza lag.
2. Regulamentul nu prevede nimic legat de asta. Procedeaza corect acesti admini?

Nominal, fac referire la Marijuana, Clorox si Amigo, pe ei i-am vazut zicand asta. Nu reclam atitudinea lor, dar este o tematica care trebuie lamurita. Au voie adminii sa dea slay/kick/ban pentru ca jucatorii folosesc lanterna?

Multumesc.

-WickedSick-
21-02-2017, 09:01 PM
Nu i-am surprins pana acum facand asta , dar sincer , si eu sunt nemultumit de ceea ce vad ca ai scris mai sus... :zid: .

~TraNda~
21-02-2017, 09:05 PM
Nu, nu este ceva obligatoriu sa nu folosesti. D-aia e pusa. Lagul nu vine de la lanterna, daca ai PC din lemne atunci da, vine de la lanterna, dar asta nu e vina noastra.
Lagul vine de la dedicat, fiindca nu are cea mai buna conexiunea la internet. Am facut sesizari catre conducerea mai mare, dar nu s-a miscat nimic..
Pe scurt: NU mai amenintati jucatorii ca nu e voie sa foloseasca lanterna, si eu o folosesc in unele momente. Plus de asta, impuneti o regula inexistenta, ceea ce nu este ok :) .

~Life~
21-02-2017, 09:49 PM
Mie sa fiu sincer lanterna nu îmi face lag ! Nu sunt de acord sa dea slay/kick/ban pe acest motiv !

~Wolf~
22-02-2017, 06:53 AM
Eu unul,am invatat de la unii admini care faceau si ei asa(nu dau nume,nu sunt carcotas).Eu cum am o rabla de calculator am lag,ok.Dar CLOROX si Amigo care au 200 fps ar trebui sa aiba un calculator performant.Cum de ei aveau lag?Cand eram slot eram amenintat aproape mereu cu lanterna,acum nu e voie deci...
Intrebare: Daca se spune ca ai voie cu lanternele si jumatate de server isi activeaza lanternele?
Concluzie:Cum zici tu.

PS:Nu mai comenta la admini ;)

alexCT
22-02-2017, 09:30 AM
Eu unul,am invatat de la unii admini care faceau si ei asa(nu dau nume,nu sunt carcotas).Eu cum am o rabla de calculator am lag,ok.Dar CLOROX si Amigo care au 200 fps ar trebui sa aiba un calculator performant.Cum de ei aveau lag?Cand eram slot eram amenintat aproape mereu cu lanterna,acum nu e voie deci...
Intrebare: Daca se spune ca ai voie cu lanternele si jumatate de server isi activeaza lanternele?
Concluzie:Cum zici tu.

PS:Nu mai comenta la admini ;)

Aloo, Zeus, tu esti? Doar pentru ca ai admin nu inseamna ca nu mai poate lumea sa iti zica nimic. Mai ales cand gresesti, cum e cazul acum! Potoleste-te, fa-ti tu treaba cum trebuie si pune-te pe picior de egalitate cu noi, playerii!

~Wolf~
22-02-2017, 09:40 AM
Aloo, Zeus, tu esti? Doar pentru ca ai admin nu inseamna ca nu mai poate lumea sa iti zica nimic. Mai ales cand gresesti, cum e cazul acum! Potoleste-te, fa-ti tu treaba cum trebuie si pune-te pe picior de egalitate cu noi, playerii!

Amice,eu doar mi-am luat apararea,nu ti-am facut nimic.De potolit is potolit.Nu vreau sa sar si eu cu gura,ca nu iese bine.Atat am avut de spus.Nu ma mai bag.Esti singurul care nu respecti adminii.

Si de comentat la admini m-am referit cand cineva iti atrage atentia de ceva nu de thread.Am vazut ca ai inteles altceva.

AmigoQuantikGames
22-02-2017, 10:15 AM
Lanterna pe mapa Latexx creaza lag cateodata
Nu inseamna ca daca am 150 fps am pc puternic
Am un pc foarte slab, si nu numai eu ci si unii jucatori deasemenea se plang ca e lag din cauza lanternii

AmigoQuantikGames
22-02-2017, 03:48 PM
Plus la toate eu am zis de lanterna pe mapa latexx, nu de lanterna jucatorilor, si dupa cate am vz, uneori lanterna creaza lag

~TraNda~
22-02-2017, 03:58 PM
Plus la toate eu am zis de lanterna pe mapa latexx, nu de lanterna jucatorilor, si dupa cate am vz, uneori lanterna creaza lag

Aia e o lumina, care se aprinde de pe un buton. Oricum nu ai tu de unde sa stii care aprinde si care nu, e foarte greu sa stai si sa urmaresti chestia asta.
Pentru rezolvarea lagului lanternei/luminii:
1. Faceti-va update la driverele placii video
2. Nu jucati pe renderul OpenGL (puteti juca linistiti pe D3D, daca va suporta placa video)
3. Daca nu functioneaza niciunul din punctele de mai sus (1 respectiv 2), aveti probleme cu placa video.

De obicei problema se rezolva prin updatarea driverelor sau inlocuirea celor existente (care probabil sunt piratate) cu cele originale.

AmigoQuantikGames
22-02-2017, 07:20 PM
Poi, ce sa zic
Eu am zis de lumina/lanterna pe latexx , e problema lui Gabitzu ca a inteles gresit
Deci topikul nu are sens

CLOROX12345
22-02-2017, 11:30 PM
Si eu am un pc extrem de slab , mie imi merge cs in 200 fps ca am facut niste setari de la placa video
Dupa parerea mea lanterna creeaza extrem de mult lag pe mapa latexx din cate am observat
Merge bine apoi iti da un fps drop de... + Nu cred , ca este atat de greu sa joci cu lanterna stinsa

~TraNda~
23-02-2017, 12:05 AM
Si eu am un pc extrem de slab , mie imi merge cs in 200 fps ca am facut niste setari de la placa video
Dupa parerea mea lanterna creeaza extrem de mult lag pe mapa latexx din cate am observat
Merge bine apoi iti da un fps drop de... + Nu cred , ca este atat de greu sa joci cu lanterna stinsa

Normal ca nu e necesar sa o folosesti, dar asta e, mai exista si d-astia.
Intrucat nu exista nicio regula care sa interzica asa ceva (din motivul ca e extrem de greu sa iti dai seama cine o foloseste si cine nu) nu mai amenintati jucatorii.
Acestea fiind zise, sper ca v-ati lamurit.
:locked: