PDA

View Full Version : [Propunere] v3nom



v3nom
08-02-2017, 02:41 PM
Salut !! Propunerea mea consta in felul urmator: Am observat cand te bagi pe specator si se schimba mapa si tu nu esti la calculator/laptop, te baga instant pe server la o echipa Ct/T si prin chestia asta iti strici rank-ul. Daca tu ai o problema si vrei sa te bagi spectator si nu mai ai timp sa intrii din nou la joc, tu strici rank-ul, si m-am gandit asa, cand se schimba mapa, sa isi aleaga fiecare in parte la o echipa Ct/T (sa nu te puna automat la orice echipa) si cine nu se baga la o echipa si sta spectator, e clar ca acel jucator are o treaba. Mai m-am gandit si la o alta varianta. Daca esti spectator si nu mai ai timp sa intri la joc si se schimba mapa, sa nu te mai bage pe server, cine intra pe server intra, cine nu intra, asta e. Acum e la alegerea voastra, mult succes tuturor !!

Dracusorul :D
08-02-2017, 03:26 PM
Mai ok ii prima varianta ;)

BeNNNd
08-02-2017, 03:30 PM
Prima varianta suna mai bine!

ALX
08-02-2017, 03:36 PM
Ar aduce unele avantaje chestia asta,dar asa unii se vor muta la furien de fiecare data plus ca la început cine crezi ca vrea la antifurien? Toti se vor duce la furien,si ca spectator nu ai voie sa stai prea mult, asa vor profita unii si vor face ore find afk, eu sunt :contra:

Hades killer
08-02-2017, 04:03 PM
:pro: prima variant a doua nu prea suna bine

-=Christian=-
08-02-2017, 04:56 PM
ar aduce unele avantaje chestia asta,dar asa unii se vor muta la furien de fiecare data plus ca la început cine crezi ca vrea la antifurien? Toti se vor duce la furien,si ca spectator nu ai voie sa stai prea mult, asa vor profita unii si vor face ore find afk, eu sunt :contra:

+1 alx

Tata'e
08-02-2017, 05:35 PM
Este o idee buna, nu am cum sa nu confirm ca este. Dar..cum a fost specificat si mai sus, ar fi un dezavantaj pentru CT...iar daca nu este un admin pe server, nu stiu cine o sa echilibreze..iar cand playerii vor dori sa intre furien, doar vor iesi si vor intra iar pe server pentru as putea alege iar sa fie furien. Ma bucur ca ti-ai spus parerea si sper sa intelegi ca nimeni nu e contra, dar sunt aceste *brense* prin care jucatorii vor face ca jocul sa nu mai fie corect. Imi pare rau, sunt :contra: cu propunerea, dar :pro: faptului ca incerci sa ajuti serverul. Bravo!

-WickedSick-
08-02-2017, 06:18 PM
Propunere respinsa !
O astfel de schimbare ar fi un beneficiu catre cei ce doresc sa triseze incercand sa obtina orele afk + ce au mentionat colegii mai sus !
:locked: