PDA

View Full Version : Citate celebre



~TraNda~
26-01-2017, 04:51 PM
"Fiecare este un geniu. Dar daca o sa judeci un peste dupa abilitatea lui de a se catara in copac va trai toata viata crezand ca este prost" - Albert Einstein
"Deznadejdea inseamna a nu cunoaste motivele pentru care lupti si daca intr-adevar merita sa lupti" - Albert Camus
"Uneori platim mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis" - Albert Einstein
"Esecul este doar oportunitatea de a incepe din nou, de aceasta data mai inteligent" - Henry Ford
"Zambetul e ca stergatorul de parbriz, nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum" - Jeanne Wasbro


PS: o sa adaug pe fiecare zi cate 5 citate!

~TraNda~
27-01-2017, 10:55 PM
"Nu-ti pierde timpul batand intr-un perete sperand ca il vei transforma intr-o usa" - Anonim
"De ce nu functioneaza corect omenirea? Pentru ca nu poti invata la scoala ceea ce se va intampla in lume la anul" - Henry Ford
"Munca unui om se poate plati. Caracterul, cultura lui, nicicand" - Mihai Eminescu
"Inspiratia exista, dar trebuie sa te gaseasca muncind" - Pablo Picasso
"Nu merge pe unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma" - Ralph Waldo Emerson

Ulquiorra
01-02-2017, 02:05 AM
Do not live bowing down. You must die standing up. - Shigekuni Yamamoto Genryusai

~TraNda~
07-03-2017, 12:01 AM
In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai. - Abraham Lincoln
Trebuie sa traim si sa cream. Sa traim pâna la lacrimi. - Albert Camus
Îţi zic un secret, dragul meu: nu aştepta judecata de apoi, ea are loc în fiecare zi. - Albert Camus
Toate animalele, exceptând omul, ştiu principalul scop al vieţii: să te bucuri. - Albert Camus
Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole. Altul - de a crede ca totul este un miracol. - Albert Einstein

~TraNda~
07-03-2017, 08:34 PM
Ca să-ţi pierzi capul, trebuie să-l ai. - Albert Einstein
Lumea pe care am creat-o este un proces al gândirii noastre. Nu poate fi schimbată fără a ne schimba gândirea. - Albert Einstein
Idealurile care mi-au luminat calea şi mi-au redat din timp în timp curajul de a înfrunta viaţa cu bucurie, au fost: bunătatea, frumuseţea şi adevărul. - Albert Einstein
Cel ce spune că e imposibil nu ar trebui să-l împiedice pe cel ce nu crede aşa ceva. - Albert Einstein
Nu tot ceea ce poate fi numărat contează şi nu tot ceea ce contează poate fi numărat. - Albert Einstein

wGods | Toxic
17-04-2018, 05:22 AM
"Îţi poţi petrece minute, ore, zile, săptămâni, chiar şi luni analizând o situaţie, încercând să pui toate piesele cap la cap, gândindu-te la ce ar fi putut să iasă, cum ar fi putut să iasă... sau poţi să laşi piesele pe podea şi să mergi dracului mai departe." Tupac Shakur

wGods | Toxic
24-07-2018, 09:43 AM
<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)pictures upload sites (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

~Wolf~
07-08-2018, 02:31 PM
„Numai dacă te afli în cea mai adâncă vale poţi să-ţi dai seama cât de magnific este cel mai înalt munte.” - Richard Nixon
„Tot ceea ce ne irită la alţii ne poate face să ne înţelegem pe noi înşine.” - Carl Gustav Jung
„Pentru fiecare lucru pe care l-ai *****, ai câştigat altceva şi pentru fiecare lucru pe care îl câştigi pierzi ceva.” - Ralph Waldo Emerson
„Păcatul este un bumerang pe care ştii când îl arunci, dar nu ştii când se întoarce şi te loveşte în cap.” - Robert Frost
„Omul care nu posedă o viaţă interioară este sclavul a tot ce-l înconjoară.” - Henri-Frédéric Amiel

Goldust Flavius
22-09-2018, 04:22 PM
"Daca nu poti invinge, asigura-te ca nu vei pierde".-Johan Cruyff

wGods | Toxic
23-09-2018, 11:57 PM
"Fiecare să se străduiască să calce pe urmele celor dintâi, nu atât pentru a-i urma pe ei, cât pentru a se depăși pe sine." Baltasar Gracian

wGods | Toxic
14-10-2018, 10:48 PM
“Trăim, domnule, într-o lume fără onoare și fără limite morale. Cum aș putea fi fericit? Poate dumneavoastră, oamenii politici, s-o duceți altfel. Vorbiți de clasă noastră politică, ei bine, ea confirmă că am ajuns o țara plină de secături. O țara minoră, căzută rușinos la examenul de capacitate în față Europei. Aici ne-au adus politicienii ordinari! Hoții, improvizați astăzi în moraliști. Miniștrii ce s-au vândut o viață-ntreagă. Parlamentari contrabandiști. Boală o avem în suflet, există o epidemie înfricoșătoare de meningită morală, iar țara trebuia să ajungă aici târâtă pe marginea prăpastiei de unii conducători care sunt hoți la drumul mare.” Sergiu Nicolaescu

wGods | Toxic
21-10-2018, 10:54 PM
" Domnule, știi dumneata cât îmi dă pe litrul de lapte la colectare? Șaptezeci de bani! Și-am fost Marți la Humor, la notar și mi s-a făcut sete și am luat o juma' de apă minerală. Știi cât a costat? Doi lei jumate! Juma' de litru! Și aia iese din pământ, da' vaca trebe hrănită, adăpată, spălată..."

<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

wGods | Toxic
22-10-2018, 10:35 PM
"Mi-e dor să fiu "amenințat" cu mătura."

<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
Tiger WarGods | KGB ~AngeL~ « Cristi » ~Wolf~ -WickedSick- Azazael.King Jet Lee etc. recunoasteti ca va este dor :))

~TraNda~
23-10-2018, 12:06 AM
"Mi-e dor să fiu "amenințat" cu mătura."

<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
Tiger WarGods | KGB ~AngeL~ « Cristi » ~Wolf~ -WickedSick- Azazael.King Jet Lee etc. recunoasteti ca va este dor :))

:)) . N-am patit asta niciodata. La mine era cu batul direct :)) .

Sweat
23-10-2018, 08:33 PM
"Mi-e dor să fiu "amenințat" cu mătura."

<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
Tiger WarGods | KGB ~AngeL~ « Cristi » ~Wolf~ -WickedSick- Azazael.King Jet Lee etc. recunoasteti ca va este dor :))

Aoooolooo, eu nu mi-am luat bătaie de la bunica mea niciodata, da imi amintesc ce bătaie lua varul meu :):), dar ma moșule...băiat cuminte ce esti tu, cum sa fi bătut cu mătura, eu te luam cu bățul direct cum il lua pe Angel

--------------- Added after 4 minutes ---------------
~AngeL~ wGod|Toxic*

wGods | Toxic
24-10-2018, 09:55 AM
"Binele se face, nu se spune. Anumite medalii se pun la suflet, nu la gât."

WarGods | KGB
24-10-2018, 08:05 PM
Pfff,imi aduc aminte cand faceam nazbatii,bunica rupea o tulpina intreaga de urzica batrana si ma alerga prin batatura ,ma prindea si numai la picioare imi dadea :D :D

wGods | Toxic
30-10-2018, 07:12 PM
Armele nu omoara oameni, oamenii omoara oameni!! -Tupac Shakur

Sweat
30-10-2018, 07:57 PM
Dacă libertatea este lipsită de arme, trebuie să compensăm prin puterea voinţei.
-Adolf Hitler- 1925

wGods | Toxic
31-10-2018, 08:02 AM
"Stabileste-ti prioritati, fixeaza-ti obiective, alege ce e important pentru tine, gandeste-te ce vei sacrifica pentru ceea ce iti doresti, bucura-te si de ceea ce deja ai. In viata nu poti avea totul."

Sweat
03-11-2018, 12:35 AM
"Spune o minciună suficient de tare şi suficient de mult şi lumea o va crede." - Adolf Hitler

wGods | Toxic
03-11-2018, 11:59 PM
Inceteaza sa iti plangi de mila si mobilizeaza-te sa faci ceva! Uita-te in oglinda, bea un pahar de apa, trage aer in piept si mergi mai departe. Fa ceva constructiv pentru tine si pentru viata ta!

~TraNda~
04-11-2018, 09:23 PM
"Cica doar femeia bine apucata de par va sta cum vrei tu"

:))

wGods | Toxic
04-11-2018, 11:05 PM
"Cica doar femeia bine apucata de par va sta cum vrei tu"

:))

Altfel mușcă din tine...;;)

wGods | Toxic
16-11-2018, 03:20 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

Mi s-a făcut pielea de găină!

wGods | Toxic
31-03-2019, 11:50 AM
"Mediocritatea noastră este aceea care ne determină să părăsim, să renunţăm. Marea iubire nu ştie ce înseamnă renunţarea, n-o cunoaşte. Ea nu se resemnează niciodată, căci resemnarea, la fel ca eşecul, e pentru mediocri." Eugene Ionesco

wGods | Toxic
08-04-2019, 12:25 AM
Sunt ratacit in visele mele
Ca un copil cu ochii la stele
Sunt un nebun intr-o lume nebuna
Un visator...
Noapte bună...

<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

Sweat
15-04-2019, 09:13 PM
"Sti ce e trist la trădare ? Faptul ca nu vine niciodata din partea unui dușman" ~Al Capone~

Sweat
13-05-2019, 11:49 PM
"Toti vor sa ajunga in rai, dar niciunul nu vrea sa moara" ~Peter Tosh~

Sweat
16-05-2019, 11:21 PM
"Doamne, de ce trebuie să trăieşti cu moartea în suflet... când viaţa ar putea fi atât de frumoasă?" ~Dinu Lipatti~

k1dda
18-05-2019, 10:42 AM
"Scopul vieţii este o viaţă cu scop." - Robert Byrne

k1dda
18-05-2019, 05:06 PM
"cautati-ma in inimile voastre, iar daca ma gasiti acolo, inseamna ca n-am murit !"
În memoria celor care nu mai sunt printre noi.

Sweat
18-05-2019, 11:22 PM
"Viaţa nu iartă slăbiciunea." ~Adolf Hitler~

Sweat
19-05-2019, 12:26 AM
"Viata asta mai trebuie si inteleasa, nu doar traita" - Profesorul meu de matematica -

Sweat
29-05-2019, 09:30 PM
Fii precum o stea, având propria ta lege şi propria ta traiectorie. ~Ion Cantacuzino~

wGods | Toxic
17-06-2019, 12:28 AM
Culege-mi visele pe care le-am croit lângă tine și împarte-le oamenilor, căci au fost curate și rare...
(Maria Tănase)j

k1dda
19-06-2019, 12:20 AM
Fii fericit. toate trec ba, da-le dracu !

k1dda
04-07-2019, 12:20 AM
Era o vorba: "Poti s-ajungi orice-ti doresti".
Hai sa-ti zic una mai buna: "Cat oferi, atat primesti".

k1dda
04-07-2019, 03:49 PM
"Încerc sa fiu amabil, d-aia tre' sa tac tot timpul"

k1dda
07-07-2019, 09:21 AM
"Cand cineva iti spune problemele sale, nu inseamna ca se plange, ci ca are incredere in tine..."

k1dda
11-10-2019, 11:02 PM
"Prefer sa fiu criticat pentru ceea ce sunt, decat iubit pentru ceea ce nu sunt"