PDA

View Full Version : Clan helper



dizdani
05-01-2017, 07:50 PM
Ce ar fi daca clanurile ar fi mai 'oficiale' sa zic asa..adica in loc sa apara in nick "MOD#>>, -[WG].." sau mai stiu eu ce.. sa se bage ca si un prefix in fata numelui, de exemplu cand scrii in chat "MOD#>>Chancro: blablabla", asta ar presupune destul de multa munca..
insa doar pentru clanurile oficiale si sa se puna odata pe saptamana update cu membrii clanului respectiv.
Asta ar fi cam complicat si mult de lucru..ar mai fi o idee. In fata numelui ca prefix sa apara "Lider/Co-Lider" clanurilor oficiale ex: "LiderMOD#>> Chancro ;x : blablabla"

Am venit cu ideea asta pentru ca observ ca se infinteaza tot mai multe clanuri de catre admini si sa fie mai bine pus la punct ca jucatorii sa observe ce se intampla.

~TraNda~
05-01-2017, 08:00 PM
N am inteles nimic..

Mars
05-01-2017, 08:07 PM
Nu are nici un rost. Plus că e multă muncă cred eu.

dizdani
05-01-2017, 08:07 PM
Sa se adauge prefixe ca asta <b>You have to register to ba able to see this link</b> doar ca in loc de admin ori sa fie Lider/co-lider ori clanul respectiv + sa fie mai in folosu' comunitatii toti ce doresc sa aibe prefix si sunt intr-un clan oficial sa necesite slot pe server( asta daca se aproba prima propunere)

link script (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

six' daca se ia a 2-a propunere nu e asa de mult de lucru zic eu, sunt doar 3,4 clanuri pe sv sa adauge 3,4 taguri nu e destul de mult

-=Christian=-
05-01-2017, 08:18 PM
Sincer sa fiu nici eu nu am inteles mare lucru,dar cum a spus si Six ce rost are?...Clanul este facut pentru prieteni,nu mai mult.

dizdani
05-01-2017, 08:44 PM
Da' nu cred ca ti-ar convenii sa vezi toti pruncii de 12 ani in clanul tau :>

~TraNda~
05-01-2017, 10:11 PM
Incep sa inteleg ce vrei tu, dar cum faci tu ca sa pui atatea prefixe? Ca sa afiseze "ADMIN" / "VIP" etc. e usor, fiindca te folosesti de flagurile de la grade, dar ca sa pui tu 5 prefixe diferite care n au nicio treaba cu vreun flag pt a putea filtra nickul e aproape imposibil.
Pe langa imposibilitatea de a face asa ceva, mai e si munca mea pt a actualiza, aproape periodic, o asa zisa lista cu numele playerului care e in fiecare clan.
Intrebarea mea e... De ce as face eu asa ceva?

-WickedSick-
05-01-2017, 11:22 PM
Inutil .

dizdani
06-01-2017, 03:51 AM
Da' nu stiu, sunt in pana de idei pt server..TC pls

~TraNda~
06-01-2017, 10:00 AM
:locked: