PDA

View Full Version : Unban Jucatorul



GreenLine
30-12-2016, 08:39 PM
NUME: Jucatorul (acesta era numele de la cs, dupa ce am instalat un nou cs, am intrat direct pe server)
IP: 188.173.245.171
VARSTA: 20 de ani
ID DE STEAM: Nu am
DATA: 30/12/2016
ORA: 20:00 aproximativ
HARTA: de_alexandra
ADMINI PE SERVER: ValeaN, Bla Bla Bla
MOTIV: Nu stiu, am intrat pe sv si am intrebat adminii daca imi pot da un link cu un cs in care sa mearga cfg-ul de mers pe perete, deoarece mai incercasem 3 cs-uri si tot nu mergea. Am iesit ca sa vad daca cfg-ul meu e ok, si cand am vrut sa intru din nou pe sv aveam ban.
DOVEZI: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
MENTIUNI: Nu am alte mentiuni, eventual daca imi puteti recomanda, cum am spus si mai sus, un cs in care sa mearga cfg-ul la furien
Multumesc!

-=Christian=-
30-12-2016, 08:52 PM
Deci eu te-am banat pe motiv no.wCD pentru ca tu erai spec deja si eu scriam ca fraierul la tine,tu nu ma bagai in seama asta poate confirma si ValeaN dupa ce am scris de mai multe ori,apoi tu ai iesit dupa ce ai iesit ti-am dat ban-ul.
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
M-ai ai un ban de la mine pe aceelasi motiv no.wCD care expira pe 5 ianuarie + Ca mai ai si alte ban-uri chiar daca nu este dupa sv nostru dar totusi este vorba de "aim".

GreenLine
30-12-2016, 09:01 PM
Asa cum am mai spus, "Jucatorul" e doar numele automat de la cs cand l-am reinstalat, eu joc pe sv cu numele de "GreenLine", probabil au fost si altii ca mine, care au avut acelasi cs, nu si-au schimbat numele si au bagat aim, cum zici tu. Si in caz ca nu ai observat, eu m-am bagat spec singur pt ca ValeaN incerca sa-mi zica de unde sa iau un cs bun, si cand eram strigat, eu ziceam "da" sau "ascult",nu stiu de unde ai inteles tu ca te-as fi ignorat, mai ales daca aveam nevoie de ajutor, de ce as fi ignorat un admin care ma striga?. Imi pare rau ca nu am ss, dar chiar nu as crezut ca e nevoie sa fac screen la orice as fi zis. Si incearca sa compari ip-ul meu pe care ai dat ban, cu celelalte ip-uri "Jucatorul" sa vezi ca sunt ip-diferite, deci oameni diferiti. Multumesc!

-=Christian=-
30-12-2016, 09:12 PM
Deci,eu cand tot "te strigam" pe chat tu nu ai raspuns si aici il rog pe ValeaN sau Kami ca erau si ei de fata cand tot scriam in chat si tu nimic.
Apoi faza cu cica nick.ul tau ar fi "GreenLine" nu prea te-as crede pentru ca nu te-am vazut niciodata pe server ba din contra te-am cautat pe GameTracker si ai o ora dragule,si treaba cu IP-urile sta in felul urmator,tu poti schimba IP-ul cand vrei d'aia se si intra cu Ban.Activ,ti-am luat IP-ul si STEAM-ul la verificat cand erai pe server si nu aveai nimic pe ele,apoi ti-am luat nick.ul si am dat de ban-urile acelea.Eu atat am avut de spus.

ALX
30-12-2016, 09:20 PM
Deci,sunt multi playeri care folosesc coduri si încearcă sa se "scoată" prin diferite metode,asa ca eu am o întrebare:te-a pus cineva spectator si ti-a zis sa faci wcd?

GreenLine
30-12-2016, 09:20 PM
Dap, aici ai dreptate legat de faptul ca am o ora si un pic jucate fiindca abea am descoperit acest server si tocmai de aia tot incercam sa caut raspunsuri la cum as putea rezolva faza cu cs-ul si cfg-ul, nu e logic? Dar la cum il tot "rogi" tu pe ValeaN e clar ca sunteti prieteni si o sa confirme doar partea ta de poveste. Pacat, el saracu' incerca sa-mi explice cum sa scriu pe google ca sa gasesc un cs compatibil cu cfg-ul meu.

-=Christian=-
30-12-2016, 09:26 PM
Dap, aici ai dreptate legat de faptul ca am o ora si un pic jucate fiindca abea am descoperit acest server si tocmai de aia tot incercam sa caut raspunsuri la cum as putea rezolva faza cu cs-ul si cfg-ul, nu e logic? Dar la cum il tot "rogi" tu pe ValeaN e clar ca sunteti prieteni si o sa confirme doar partea ta de poveste. Pacat, el saracu' incerca sa-mi explice cum sa scriu pe google ca sa gasesc un cs compatibil cu cfg-ul meu.

Prietene,ValeaN nu tine cu mine sau cu tine,daca tu incerci sa te scoti asta este alta treaba,eu am zis ce am avut de zis.Si inca ceva el nu este obilgat sa caute cs-uri pentru tine,daca vrea bine daca nu,nu asa ca si tu poti intra pe google si sa cauti cs-uri pentru bhop,nu este nimeni obigat si bata capul cu tine.

ALX
30-12-2016, 10:00 PM
Deci,tu ca player esti obligat sa faci acel scan atunci cand un admin te-a pus sa il faci,acum tu ti-ai cautat o scuză,ca multi altii cum am mai spus,nu contează ca joci cu numele x sau y,atunci cand te-a pus cineva la scan tu faci,si inca ceva,aici se respectă regulamentul,nu contează ca suntem prieteni sau nu!!

GreenLine
30-12-2016, 10:04 PM
Ce scan ma omule, nici nu stiu despre ce vorbesti, nu intelegi ca joc de o ora? si m-am pus singur spec ca sa ma inteleg cu valean? Reusesti sa intelegi informatia pe care incerc sa o transmit sau pur si simplu nu te duce capul? Hai ca deja e clar nu am cu cine sa ma inteleg aici.

ValeaN
30-12-2016, 10:07 PM
Buna seara "Jucatorul", ii adevarat ca eu tot am incercat sa-ti raspund la intrebarea pe care ai tot insistat-o pe servar. Din pacate nu m-a lasat servaru deoarece imi spunea ca fac reclama. In timp ce vorbeam cu tine tu erai la joc, jucai, spectator nu erai. Am vazut ca Cristi te-a pus spectator si ti-a dat link-ul care trebuie sa il copiezi si sa dai scan. De aici eu nu stiu ce s-a mai intamplat, ca ai iesit, ca ai fost afk, ca nu ai raspuns. De cand te-a pus spectator eu nu am mai fost atent ce faceti voi( Tu si Cristi), eu m-am aflat de joc. Dintr-o data am vazut ca ti-a dat ban 100000 motiv: no.WcD.
P.S cs-ul pe care tot am incercat sa ti-l spun este cs.*******!

ALX
30-12-2016, 10:08 PM
Copilaș, ai grija cu "nu te duce capul",daca erai mai inteligent ca mine nu luai ban,colegii mei mi-au explicat cum a stat treaba,nu conteaza ca ai o ora sau 5 minute,faci acel scan, dar daca tu nu stii ce e ala si ai un limbaj de "jmeker" pe aici o sa rămâi cu banul de 6 zile!

-=Christian=-
30-12-2016, 10:09 PM
Ce scan ma omule, nici nu stiu despre ce vorbesti, nu intelegi ca joc de o ora? si m-am pus singur spec ca sa ma inteleg cu valean? Reusesti sa intelegi informatia pe care incerc sa o transmit sau pur si simplu nu te duce capul? Hai ca deja e clar nu am cu cine sa ma inteleg aici.

Eu zic sa astepti un raspus din partea lui Wick si inca ceva eu am incercat sa evit sa te banez dar tu ai iesit dupa server asta a fost problema ta din moment ce ai iesit era normal sa te banez.
Si inca ceva :contra: Unban.

-WickedSick-
01-01-2017, 07:34 PM
Ban-ul ramane pana la expirarea acestuia !
:locked: