PDA

View Full Version : Viata pe WarGods / WarLords



Killer Demon
17-12-2016, 12:21 AM
Buna seara.

Intai sa ma prezint, sunt un playeri vechi de cand s-a deschis comunitatea asta, pe parcursul anilor am jucat cu mai multe nume.

Probabil ca o sa primesc ban pentru ceea ce o sa zic si o sa mi se stearga si postul, dar eu am jucat cu mai multe nume nu din cauza codurilor, ci din cauza adminilor care se credeau superiori playerilor si aveau un comportament deranjant. Eu nu pot suporta oamenii care ma jignesc pe nedrept, asa ca cum ei au reactionat cu abuzuri de comenzi si jigniri asupra mea, eu am reactionat cu injuraturi la adresa lor.

Am renuntat la comunitatea asta din 2012-2013 cand mi-am dat seama ca de atunci au inceput o generatie noua de admini care e contrariul a ceea ce trebuie, in loc sa fie amabili si binevoitori cu jucatorii de pe server, ei se credeau si se cred superiori jucatorior de pe server. In fine, nu intru in prea multe detalii, dar cu toate ca in toti acesti ani am mai intrat pe serverele comunitatii din cand in cand.

Scriu acest post din cauza ca cu toate ca am renuntat la comunitatea asta, am obiceiul sa vad ce se mai intampla pe forumul asta, si azi am vazut postul asta:

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Si voiam sa imi zic punctul de vedere cu ce a zis userul care a creat acel topic: de cand WarLords s-a schimbat in WarGods din cauza conflictelor pentru domeniul initial, mai degraba "We died as lords to reborn ... now we are Gods" - Max, comunitatea a inceput sa fie in decadere fatala treptat.

Pe timpul WarLords-ului jucam numai pe serverul de zombie care la vremea lui era cel mai bun addons din lume dupa mine si nu multi stiau Pawn si sa creeze forum-uri cum a facut Max. Pe vremea aia, erau numai admini buni, printre care si detinatorul principal, adica Max, prietenii lui, deopotriva si ai mei, Nitrojen, Giulia, Petrica Closarul, Tazz, King etc.

Toti faceau atmosfera frumoasa pe server, chiar daca poate erau alte addons-uri mai bune, am constatat ca valoarea unei comunitati in general nu ii este data de cele mai bune addons-uri, tema de forum, pluginuri sau chiar investitii, ci de oamenii care fac parte din ea. Degeaba ai bani, poti sa ai si toti banii din lume, daca oamenii din interior nu sunt de calitate, asa e si comunitatea. Cu cat oamenii au mai multa valoare sufleteasca, cu atat comunitatea e mai de succes si lumea iti este recunoscatoare pentru crearea ei.

De cand s-a facut schimbarea la WarGods, la inceput totul era aparent OK, dar mai tarziu s-au vazut schimbarile: adminii vechi si care intretineau atmosfera, chiar si jucatorii de pe server care faceau si ei atmosfera nu mai erau, s-au pus tot felul de prostii in addonsul de ZM ( dar asta e o paguba colaterala probabil din cauza copiilor care sunt obisnuiti cu tot felul de item-uri ) si asa mai departe.

Parerea mea pe parcursul anilor s-a adeverit si la alti mari jucatori ai WarGods-ului, iar dintre cei pe care mi amintesc e daniel_san pentru ca nu am mai prezentat interes sa intru zilnic pe forum si nu am asistat la discutii.

Ideea e ca fara oameni nu se poate, iar fara o baza, si aici fac referire la Max, nici atat. Chiar daca ramaneau cativa importanti si de baza, fara Max WarGods nu e WarGods :) A doua baza au fost cei 2 mari progamatori ( Tiger si daniel_san ), dar din pacate nici acestia nu prea isi mai dau interesul ( pe daniel nu l-am mai vazut, iar Tiger am inteles ca s-a lasat de cstrike ).

Concluzia pe care o trag si sper sa o vada si detinatorul Max de care sunt constient ca a facut o varsta, si-a luat nevasta si e la casa lui: R.I.P. WarLords, cea mai frumoasa comunitate pe care am jucat.

Pacat de viata scurta a WarLords-ului. Chiar am cautat un domeniu WarLords.net / org, dar toate sunt luate, voiam ca viitoarea mea comunitate sa respecte traditia pe care eu am traito: WarLords si serverul de ZM si CS, chiar si aceeasi tema ca atunci, putin imbunatatita.

Va doresc sarbatori fericite si multa sanatate si imi cer scuze daca am deranjat, o seara buna.

-WickedSick-
17-12-2016, 12:33 AM
Iti dau dreptate , mai putin la o chestie cu care nu sunt de acord , si nu e adevarat , respectiv ca Tiger nu se mai ocupa , Tiger inca se mai ocupa si-si da interesul , daca ar fi plecat si el , cu siguranta n-ar mai fi fost nimic aici.

Killer Demon
17-12-2016, 01:46 PM
Am auzit asta, nu eram 100% sigur.

Numai bine.

~TraNda~
18-12-2016, 10:27 AM
Nu baga toate serverele in aceeasi oala. Undele moduri de CS s au invechit, precum biohazardul. Nu numai modurilr s au invechit, ci CS 1.6 in sine s a invechit. CSGO ul i a luat lui 1.6 de mult.
Cat despre comunitate au fost oameni speciali aici, oameni care au plecat din cauza unor persoane imbecile, persoane care au fost tinute in brate si au condus aceasta comunitate in jos. Singurul om ramas e Tiger, care si acesta e impuns de astfel de oameni, dar nu renunta si trage de aceasta comunitate cat poate.
Pana nici Max nu si mai da interesul..

Killer Demon
30-12-2016, 02:13 AM
M-am uitat si prin sectiunea de reclamatii de la ZM, si am observat ca sunt foarte multe reclamatii admini vs admini, parca in loc sa fie colegi, sunt mai rau ca playerii de pe server la cat se dusmanesc.

Am mai intrat si azi pe server si am vazut ca un admin a facut abuz de "putere", eram vreo 20 playeri si fara vot si instiintare a schimbat mapa, iar jumate din playeri au fost nemultumiti si unii au iesit.

A ajuns cam rau WarGods-ul...

~TraNda~
30-12-2016, 12:12 PM
M-am uitat si prin sectiunea de reclamatii de la ZM, si am observat ca sunt foarte multe reclamatii admini vs admini, parca in loc sa fie colegi, sunt mai rau ca playerii de pe server la cat se dusmanesc.

Am mai intrat si azi pe server si am vazut ca un admin a facut abuz de "putere", eram vreo 20 playeri si fara vot si instiintare a schimbat mapa, iar jumate din playeri au fost nemultumiti si unii au iesit.

A ajuns cam rau WarGods-ul...
Aici intervine problema managerului de server, care deja cauta pe altcineva, fiindca el nu mai are timp. O data ce nu mai ai timp sa te ocupi, totul devine un haos. Adminii nu mai stii de frica removeului.
Intra si pe celelalte servere, precum gg, furien sau dr, unde managerii de servere se mai ocupa, isi dau interesul si au timpul necesar pt asta.
Tu ce faci acum e sa judeci la suprafata. Da, intradevar, nu mai e ce a fost, datorita neinteresului lui max, dar atat cat mai e, se incearca pastrarea lor spre buna functionare.

Killer Demon
30-12-2016, 04:11 PM
Eu am zis ce vad pe server si pe forum si ceea ce pare, daca e cu totul altfel atunci imi cer scuze.

~TraNda~
30-12-2016, 05:04 PM
Nici eu n am zis ca nu e asa. Ti am dat o explicatie in legatura cu situatia serverului, si doar te am sfatuit sa intri si pe celelaltr servere, sa vezi ca nu e aceeasi situatie