PDA

View Full Version : FlappyWarGods



Alex Motanu
19-11-2016, 09:23 PM
Salut! :D

Dupa o sambata intreaga "pierduta" prin tutoriale si programe, am reusit sa incep un nou mini proiect.
Abia am reusit sa creez baza acestui joc ce se numeste FlappyWarGods si, dupa cum v-ati dat seama din nume.. copie jocul original Flappy Birds. Nu este original sau etc. insa e un proiect din care eu doresc sa invat (In ultimul timp m-am pus bine de tot pe Programare).

Jocul il puteti descarca de AICI (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) (Link mediaFire), si poate fi rulat cu programul Java.
Se pot utiliza: tasta: "Space" / Mouse: "Click1" ; "Click2" respectiv "Click3"

Astept o parere sincera despre proiect si joc!

-WickedSick-
19-11-2016, 11:32 PM
Felicitari Alex , in ciuda faptului ca nu este ceva original , eu unul te admir pentru faptul ca esti printre putinele persoane care-si dau interesul si doresc sa ajute comunitatea prin orice mijloc. Mult succes pe viitor la mai multe :) !

Alex Motanu
20-11-2016, 09:38 AM
Multumesc mult -WickedSick- ! O sa revin cu varianta finala a acestui joculet si cu timpul o sa fac si ceva original.. asta dupa ce invat ce e de invatat. :)

lAsuStarl
22-11-2016, 02:19 PM
:)) foarte amuzant jocu desi mie personal nu-mi place, ca e greu :)) . Pe partea de joc ti-as putea sugera o interfata gui , si inloc de numere sa folosesti ceva animatii de numaratoare sau alte cele ar da un + , iar pe partea de proiect ai putea folosi pentru un viitor update, anumite texturi mai interesante, background mai realist, sau cel putin mai fainut sa zic asa , in rest felicitari pentru munca depusa :)

~TraNda~
22-11-2016, 02:28 PM
E un inceput bun. Incepi sa inveti si sa prinzi experiente.
Succes pe viitor!