PDA

View Full Version : Reclamatie PUSKA



iSwearSheWas18 :O
12-11-2016, 05:52 PM
NIck" iSwearSheWas18 :O
Varsta"24
Data ora 12.11.16 ora 16:00 si ceva pana in ora 17:00
Ip "Dinamic.
Numele Adminului reclamat" Puska
Motiv" gag respectiv ban dat aiurea.
Dovada o voi lasa in mentiuni.
Mentiuni "
Eu si selly ramasesem ultimii doi zm si mai era un singur ct ,i am zis sa puna lm in partea dreapta unde l am pus si eu ca sa putem intra,oricum se poate vedea din ce parte vine lm datorita efectelor acestuia deci nu inteleg ce mare tam tam" dar domnul puska mi a zis ca acesta este team ..acuma ,cum poate fi acesta team?doi din aceasi echipa nu au voie sa se ajute?eu stiu ca team consta intr e un ct si un zm sau invers si nu doi din aceasi echipa ,iar apoi pentru acest lucru si limbaj am luat gag ,nu am vrut sa il tin pentru ca este luat pe degeaba si automat mi a dat ban 2 ore, culmea nu pentru retry ci tot pentru limbaj.
Acuma, au fost admini pe server as vrea sa stiu daca am l am injurat sau jignit cu ceva(dovezi).

Dovada Selly era zm " <b>You have to register to ba able to see this link</b> nu e vorba de team)

Dovada Gag" <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Dovada Ban <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Ps" Consider ca banul este dat degeaba ,atata timp cat a fost dat pentru limbaj si nu retry asa cum a specificat in motiv.
Chiar si asa am respectat banu".

RaZz0R
12-11-2016, 06:07 PM
vezi ca prima si a 3-a poza nu merge

iSwearSheWas18 :O
12-11-2016, 06:16 PM
Done edit.

-=Christian=-
12-11-2016, 06:26 PM
Nu vreau sa ma bag dar vreau sa spun un singur lucru,nu mi se pare corect sa aplici comenzi pe un alt coleg,admin ,macar din bun simt.Daca sa zicem ca Swear a gresit putea venii cu o reclamatie la adresa lui si gata,dar nu sa ii dea el ban si pentru ce?,pentru nimic..

-WickedSick-
12-11-2016, 07:43 PM
Am fost de fata la acest incident , daca-l pot numii astfel. Cum a spus si Swear si mai sus , a fost vorba de team intre el si Selly fiind amandoi zombie , nu zombie&om pentru a se aplica sanctiuni, deci avea tot dreptul sa se ajute intre ei. Probabil PUSKA n-a tinut cont de acest lucru , si cel mai probabil a actionat dupa propriul orgoliu dandu-i gag lui Swear pentru ca acesta l-a facut orb , apoi Swear a dat retry gag-ului , si a urmat ban-ul de 120 de minute. PUSKA , mi-e mi-ai spus pe server ca ti-ar fi zis grasuxxl ca nu e voie sa se comunice nici o informatie in privinta laserelor , etc , sub nici o forma , indiferent de team , deci sa inteleg ca regulile se "nasc" peste noapte? In fine , mi-ai m-ai spus ca ti-ar zis RazZ0R ca slotul nu e grad sau ca nu se ia in considerare , ceva de genul , deamonnn poate sa confirme , si log-urile daca-s verificate la fel.

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Daca esta crezi tu , e dezamagitor .

PUSKA
12-11-2016, 09:59 PM
RECTIFIC slot`ul nu are imunitate chiar Razzor insusi a spus treaba asta dar nu m-am bazat pe asta stai linistit ai fost de fata tu si deamonn i-am zis urmatoarele CITEZ:NU AI VOIE SA SPUI UNDE SE AFLA LASERELE INDIFERENT CA ESTI ZM SAU OM TREBUIA SA IEI GAG DAR TRECEM CU VEDEREA DE DATA ASTA NU E VOIE TEAM CORECT NU? WICKEDSICK SI DEAMONN DE FATA IAR TU AI RASPUNS :ESTI ORB? MA INTREB DE CE ? ORB DACA ERAM NU PUTEAM SA JOC (UN FEL DE JIGNIRE LA ADRESA ADMINILOR)REGULAMENT:(Adminii au obligatia de a pastra o relatie de respect reciproc intre ei! Pastrati o limita de toleranta si nu cautati conflicte, iar daca apare orice gen de disputa, NU o dezbateti pe server! Adminii noi au obligatia de a-i respecta pe cei vechi si viceversa!)pana la urma ti-am dat gag 3 minute doar! 3 minute ai dat retry dupa gag? ai luat ban 120 de min GNICO mi`a spus ca ai dat retry era si ea de fata am verificat in consola si ti`am dat ban 120 de minute (Razzor imi cer scuze daca am gresit dar din cate stiu nu poti spune unde sunt laserele nu? indiferent ca esti zm sau om asta nu scrie in regulament joc de atatia ani si chiar ma bazam pe faza ca nu ai voie sa spui) MULTUMESC pentru un gag de 3 minute am ajuns de data asta la reclamatii inutile....

--------------- Added after 11 minutes ---------------

<b>You have to register to ba able to see this link</b>!/page2
asta e conversatia in legatura cu immunitatea la slot pentru cine nu a inteles dar daca orice are slot nu poate sa faca ce vrea (eu unu chiar imi cer scuze daca am gresit cu ceva dar de ceva timp incep sa scriu prea mult la aceste reclamatii pentru ca adminez de atatia ani iar nimeni nu s-a plans de mine dar frate tu IswearSheWas18 deja de catva timp se plang de tine eu am ani si ani aici si am prieteni chiar dar daca ai vrea sa ne respectam reciproc sa nu fi recalcitrant pentru doar o observatie atata tot. s-a ajuns la prea multe mie chiar imi pare rau dar incercam doar sa imi fac treaba intelegi...dar suport consecintele asta e!

-=Christian=-
12-11-2016, 10:14 PM
dar daca e ceva mai grav face-ti post.
Vezi? Asta trebuia sa faci tu..nu sa-i dai ban.

PUSKA
12-11-2016, 10:23 PM
MAI ADAUG CEVA NU E VORBA DE TEAM ZM&OM E CEVA CE NU E SCRIS IN REGULAMENT DAR:DAR DACA SUNTEM 3 ZM SI UN OM ESTE INTR`O CUTIE TREBUIE SA SPUI DIN CE PARTE VIN LASERELE? LE ACOPERI SI TRECI NU? EU CONSIDER CA NU E VOIE SA VB CEVA CE NU TREBUIE ASTA INSEAMNA TEAM PENTRU MINE Si apropo Deammonn pe mapa zm_2015b am pus laser peste linia ta a laserului si am incercat sa trec si am murit ti`am zis sub forma de gluma de ce nu ai spus din ce parte pleaca laseru iar tu mi`ai raspuns la fel (TREBUIA SA ITI SPUN?) sub forma de gluma nu? dar daca imi spunea cineva treceam daca puneam in partea care trebuia nu ? considerai ca era vb de team sunt sigur dar apreciez pe cineva care stie si are experiente in acest domeniu....asa ca mi se pare aiurea voua nu?

--------------- Added after 13 minutes ---------------

In final toti va dati cu parerea admini sunt de vina tot timpul in final sa va spun ceva adevarat:numai astazi nu putui sa joc zm pentru o singura persoana tot timpul cand esti admin trebuie sa le spui la alti care sunt bindurile pentru lasere cum iei admin cum faci la cate ore unde faci cerere cum faci cerere la cate ore pe ce taste pui lasere cum alegi clasa schimba mapa...etc si uite asa jumate din timpul care poti sa il joci trebuie sa le dai detalii ca daca esti admin trebuie sa faci ceea ce trebuie nu??si daca gresesti ceva esti sanctionat nu ? Pai cum o dai nu o nimeresti dar stresul? De atatia ani trebuie sa fii perfect daca cineva considera ca e perfect asta e sa admineze mai bine el!

Daenerys
12-11-2016, 11:48 PM
1. "Orb" nu este o jignire, în contextul de pe server a fost folosit ca și "neatent", dar tu ai luat-o prea personal din nou pentru că ți-ai făcut propria părere cum că iSwear are ceva cu toți adminii.
Eu zic să nu judeci cartea după copertă și să nu mai generalizezi tot ce vezi. Dacă nu cunoști persoana respectivă și nu-i știi intențiile, nu o judeca. Astfel, puteai să îi spui frumos, fără să îi dai gag, fie el de 3 minute.
iSwear a greșit deasemenea pentru că a dat retry după gag. Ce-i drept, da, gagul a fost dat pe degeaba, deci nu pot spune că banul a fost dat pe bună dreptate. Prin urmare, ai vrut iar să dovedești ceva.

Această reclamație seamănă cu ultima reclamație a ta. Ai fost "arătat cu degetul" în subconștientul tău.

2. Zombie - zombie = no team
Ct - zombie = team
Gândește-te cât de aiurea e pentru un zombie să omoare un om care pe lângă faptul ca are lasere, mai are și armă. Nu cred că e atât de greșit ca aceștia să se ajute între ei ca să mearga runda mai departe (mai ales când ambii sunt vii).

3. Nu mai creați propriile voastre reguli și nu mai credeți regulile create de alții. Respectați-le pe cele din regulament că și-așa sunt destule. Dacă aveți inconveniențe adresați-le lui RazZ0r.

Concluzie: amândoi ați greșit într-o oarecare măsură. Dar dacă tot se consideră că slotul nu face parte din admini (deși e trecut pe lista de admini, ceea ce mi se pare absurd), tu erai adminul, cel responsabil de situație
și trebuia să fii mai atent.

NOTĂ: PUSKA, dacă pentru tine e prea stresant și dificil să fii admin, nu te reține nimeni. Dacă îți face plăcere să ajuți serverul, atunci îți asumi consecințele. Toți am avut de a face cu persoane frustrate, care au probleme personale cu noi,
care nu te respectă. Asta e, încearcă să privești obiectiv. Toți am trecut prin asta. Nu știu ce te-ai fi făcut dacă ai fi avut reclamațiile mele.

Edit: Nu vă mai folosiți atât de vechimea pe care o aveți. Când greșești, greșești. Trebuie să-ți asumi responsabilitatea.

WarGods | KGB
13-11-2016, 12:02 AM
PUSKA ai gresit, asta e ,toti gresim la un moment dat.! Swear de data asta are dreptate,team-ul e interzis om/zm nu om/om si zm/zm.

G|Nico.
13-11-2016, 12:18 PM
Si ma pronunt strict obiectiv, ok ar fi fost sa respecti gagul (decat banul) . Ca fost admin trebuia sa sti ca retry dupa gag, se penalizeaza cu 120 min ban .

PUSKA
13-11-2016, 01:31 PM
ma dar esti culmea deamonn cum sa spui unde sunt laserele? pai ce farmec mai are jocul daca spunem unul altuia

dNzfTw # BLasTeR
13-11-2016, 01:41 PM
ma dar esti culmea deamonn cum sa spui unde sunt laserele? pai ce farmec mai are jocul daca spunem unul altuia

Acum te fac si eu `orb` in contextul in care nu vezi bine frate...... Tu nu ai vazut ca sunt efectele alea adaugate care atunci cand laserul atinge peretele sar niste scanteii?
Oricat ar vrea un om nu prea poate sa mascheze acel efect.
Prin urmare nu spune unde are laserele ci vede unde sunt.
Nu incerca sa te scoti curat din toata treaba!

PUSKA
13-11-2016, 03:15 PM
altu mai ''DESTEPT''...daca imi spui in ce parte se afla capatul laserui dau o bere <b>You have to register to ba able to see this link</b> alea albastre nu rosii pardon..

dNzfTw # BLasTeR
13-11-2016, 03:20 PM
Ala de sus e in stanga si ala de jos in dreapta

Daenerys
13-11-2016, 03:23 PM
ma dar esti culmea deamonn cum sa spui unde sunt laserele? pai ce farmec mai are jocul daca spunem unul altuia

Nu mă face să mă repet, te rog. Am zis ca zombie - zombie nu e team deci nu mi se pare nimic greșit să se ajute reciproc, având în vedere că amândoi erau vii. Așteaptă decizia lui RazZ0r te rog.

~TraNda~
13-11-2016, 05:13 PM
+1 Mosu!
Nu stiu de unde ai mai scos o si p asta ca nu e voie sa te ajuti intre zm-zm.
Pai atunci de ce nu dai slay si la CT cand pun toti lm in acelasi loc, ca tot team e si ala.
Ar merge un downgrade!

RaZz0R
13-11-2016, 06:21 PM
sunt dezamagit, inca se mai inventeaza reguli absurde. Cum poti sa spui ca nu ai voie sa spui unde sunt laserele, e total aiurea, mai ales daca sunt ambii zm in viata. Si team e doar zm-om, nici decum zm-zm sau om-om, din contra, se incurajeaza munca in echipa daca vrei sa castigi o runda.
Grasu primeste avertisment, iar pusca downgrade, poate asa va invatati sa mai respectati regulamentul.
Cat despre treaba cu gradul de slot, acesta ramane un grad, nu o bataie de joc, adevarat, nu are imunitate, poti sanctiona cu gag daca acesta intrece masura, sau slay/slay daca este cazul, pentru penalizari mai mari nu este permis aplicarea comenzilor.
Swear si tu ai avut o parte din vina pentru ca ai dat retry dupa gag, chiar daca ai fost neindreptatit, te rog sa nu se mai repete.