PDA

View Full Version : Propunere 7 [RESPINS]



dizdani
11-10-2016, 06:19 PM
Propun ca oricine da retry sa primeasca slay automat de catre server.

~TraNda~
11-10-2016, 07:04 PM
Se poate face asta, dar exista cateva probleme:
1. Pe comanda "retry" din consola poti pune sa dai slay la reintrarea pe server
2. (Problema mare) poti da si "deconectare" iar apoi sa intri iar, deci daca am face asa ceva e null.
3. (Problema si mai mare) la orice reconectare pe server ar insemna ca playerul sa primeasca slay. Adica, daca tu ai intrat pe server pe mapa arctic (e doar un exemplu) , iesi dupa 4-5 runde si intri inapoi, chiar peste 20 min, si e tot arctic, ai primi slay.

dizdani
11-10-2016, 08:00 PM
Si nu se poate face nimic in legatura cu acele buguri? Sau sa primesti slay la retry daca respawnul s-a incheiat.

edit: Si daca intri iar dupa 4-5 minute, asta nu inseamna ca te conectezi?; nu inseamna ca te reconectezi. Caci reconectul nu este cand iesi de pe un server si intri iar pe acelasi server? Corecteaza-ma daca gresesc

~TraNda~
11-10-2016, 08:11 PM
Pentru server nu e reconect, ci connect si disconnect. O data ce ai iesit, te conectezi inapoi, nu te reconectezi.
Alea nu sunt buguri, sunt lucruri absolut normale pentru un server.
Comanda "retry" in consola doar te conecteaza inapoi pe server, adica e ca si cum ai scrie connect dr.wargods.ro in consola, numai ca folosind "retry" scrie comanda connect , iar dns-ul fiind serverul pe care ai intrat ultima data, cum ar fi pe dr.

-WickedSick-
12-10-2016, 12:32 AM
Propun ca oricine da retry sa primeasca slay automat de catre server.

Propun si eu sa nu te mai "plangi" atat la fiecare propunere si sa pui mana sa acumulezi orele necesare pentru admin astfel incat sa-i sanctionezi chiar tu cand gresesc !

~TraNda~
12-10-2016, 03:25 PM
Are grad de Helper pe server.
Propunere respinsa!