PDA

View Full Version : Reclamatie Cristi



AcidBurn
09-10-2016, 03:42 PM
Nick-ul tau: AcidBurn
Varsta: 21 ani
Nick-ul admin-ului/player-ului: Cristi
Ora si Data / harta: ora: in jur de 15:00 sau 14:50, data 9.10.2016 ( 9 octombrie 2016 ) harta deathrun_all_green
Motiv: gag pe admini/membrii din staff.
Dovezi: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Mentiuni: Eu i-am zis in felul urmator: ce nab, si el s-a simtit jignit, ca prin aceasta fraza a inteles "ce prost", dar nu e asa, i-am explicat cu frumosul si nu a inteles ca nab=newbie=incepator, nu il jignisem cu nimic, si imi tot zicea ca imi face reclamatie, si a zis sa-l reclam pe motiv ca mi-a dat gag aiurea. In regulament este o regula care spune cam asa: Nu se aplica comenzi pe alti admini ( SUSPEND / DOWNGRADE / REMOVE ). Si spun inca o data, nab nu inseamna prost, inseamna newbie, newbie tradus din engleza > incepator.

-=Christian=-
09-10-2016, 03:50 PM
Hmm,ma amuzi.. Te-am dat gag pentru ca ai un vocabular foarte inadegvat si m-ai facut si nab cum ai si spus m-ai sus,Eu personal nu cred ca te-am dat gag aiurea si cred ca orice adimin ar fi facut la fel..dupa ce te am dat si te am spus sa stai spec sa ti explic mi-ai spus ca "nu se aplica membrilor din staff" daca esti membru dr asta nu inseamna ca iti poti face de cap pe server cum iti faci tu..Si sper sa se i-a masuri in privinta ta..

AcidBurn
09-10-2016, 04:16 PM
Da, corect, nu am voie sa fac ce vreau eu, daca te simteai jignit, faceai o reclamatie, nu aplicai comenzi.
Apropo, unde este jignirea, injuratura ? nab = incepator, ti-am scris de 10 ori azi, si pe unele servere de dr, in fata numelui iti scrie NEWBIE, asta inseamna ca nu mai joci acolo daca scrie newbie la inceputul numelui ? nu cred asta.

-=Christian=-
09-10-2016, 04:30 PM
Nu este prima Acid cand faci asta,si crede-ma ca orice admin ar fi fost asa ar fi facut,plus ca tu nu stii unele reguli foarte importante.Si da cand ai zis ca imi faci reclamatie ce te-am spus?
te-am spus sa mi faci reclamatie si dupa m-ai ameintat cu downgrade?..In primul rand nu tu decizi suspendarea sau downgradul si in al doi-lea rad mi se pare corect ca daca am gresit sa fiu suspendat sau sa mi se i-a adminul,In concluzie "tu nu meriti nici admin si nici vip" pentru comportamentul tau inadecvat...
Si inca o data daca eu am gresit cu ceva sa-mi se dea downgrade si ma voi si lasa de cs cu asa oameni ca tine..

AcidBurn
09-10-2016, 04:33 PM
Nu te-am amenintat ca iei downgrade, amenintare inseamna ceva de genul : Sa vezi ce reclamatie iti fac, de nu iei downgrade nu stiu ce, intelegi ?. Eu am zis prima data ca nu-ti fac reclamatie ca iei downgrade, atat, in plus, tu m-ai pus sa-ti fac reclamatie, iat-o.

Nutella :3
09-10-2016, 04:54 PM
Cearta de copii, terminati cu replicile gen "nub, but,etc" , nu toata lumea agreaza replicile de genu.

-=Christian=-
09-10-2016, 04:55 PM
Frate gandeste-te ce naiba chiar esti penibil,mai ai si tupeul sa minti? Mi-ai spus in felul urmator "Mi-ai dat gag sa vezi reclamatie ce-ti fac si o sa iti iei si downgrade",de ce nu ai bunul simt si recunosti? Gata eu unul vreau sa termin asta si astept respunsul adminilor ca,cu tine nu se poate si inca o data sper sa se ia masuri in privinta ta.

~TraNda~
09-10-2016, 04:56 PM
Pentri Cristi:
Regulile sunt reguli. Pentru astfel de cazuri faci reclamatie sau imi dai mie un PM cu cele intamplate cu dovezile corespunzatoare. Nu iti faci singur dreptate intre membrii staffului, fie slot/vip sau alt grad mai avansat.

Pentru Acid:
Nu toata lumea intelege ce intelegi tu dintr-un cuvant sau nu iti permite sa ii atribui astfel de cuvinte. Daca pentru tine e un cuvant banal, pentru altii poate semnifica o jignire.

In concluzie:
Acid si Cristi, da-ti mana prieteneste. Cristi se alege cu o bila neagra, iar la urmatoarea reclamatie se va alege si cu o sanctiune. Acid, inainte sa folosesti unele cuvinte asigura-te ca persoana respectiva iti permite.
Sper sa nu se mai ajunga in aceasta situatia. Contez pe faptul ca sunteti oameni intelegatori.
:locked: