PDA

View Full Version : Cerere retragere.



Boutique
01-09-2016, 12:30 AM
NUME: Boutique<3
DURATA: Permanenta.
MOTIV: Cum am primit admin pe zombie,au inceput problemele.. ,am vazut ca unii admini nu ma suporta si nici macar nu ma cunosc,nu le-am facut absolut nimic. Am incercat sa le inghit comenatariile lor...dar nu mai pot rezista. Mi-a fost deajuns,e mai bine pentru toti sa ma retrag.
MENTIUNI: Bafta tuturor.

uKpI69
01-09-2016, 12:34 AM
Serios? In fine e deciazia ta!! Bafta.

-WickedSick-
01-09-2016, 12:51 AM
Nu-ti detest decizia , totusi e a ta , pe langa faptul acesta , n-ar fi trebuit se ajunga aici. Din cate am inteles Swear si Ionela au ceva cu tine , v-am spus de N ori sa va evitati sa nu se ajunga la chestii dastea , va e atat de greu sa va evitati o persoana decat s-o ironizati? Daca nu va convine comportamentul ei , puteti face reclamatie , nu sa va bateti joc prin ironisme de tot felul. Ironismele pot fi multe nu neaparat jigniri. Am mai spus si pe server si-o spun si aici : Fiecare admin face ce face pe raspunderea sa , din momentul in care obtine grad pe server isi asuma absolut tot ce face , fiindca daca face ceva gresit , el va fi sanctionat , nu restul. Nu stau acum sa dezvolt in poveste , ideea principala e ca noi toti suntem un staff / o echipa , ar trebuii sa se sustinem/ajutam reciproc , din pacate nu se intampla asta..

dcdaifa
01-09-2016, 12:54 AM
si tu acuma ce ai facut ai cedat,inteleg ca te deranjeaza
nu cunosc care e problema nu stiu cine comenteaza
parerea mea vedeti de treaba ta joaca linistita si nu mai pune la suflet
stii vorba aia cine nu ma inghite sa ma .... stii si tu coontinuarea

Daenerys
01-09-2016, 01:24 AM
Oricum nu erai cine stie ce activa =) Hai noroc.

dcdaifa
01-09-2016, 01:48 AM
vezi tu deamonnn uni mai au si viata personala,un loc de munca,etc...ma refer in general
admini intra cum poate pe server nu suntem la comanda daca putem intra bine nu iara bine
facem frumos o cerere de absenta si gata
dar vezi tu mai se gaseste unu ca tine care arunca vorbe dastea "ca nu esti cine stie ce activa"
si aici ii dau dreptate lu WickedSick

" ideea principala e ca noi toti suntem un staff / o echipa , ar trebuii sa se sustinem/ajutam reciproc , din pacate nu se intampla asta.."

tot respectul din partea mea WickedSick

iSwearSheWas18 :O
01-09-2016, 02:03 AM
Dar isw are ceva cu toti (wick), faptul ca unii admini sau playeri imi sunt antipatici asta nu insemna ca i dispretuiesc sau ca am ceva cu ei pur si simplu nu vb cu ei nu stiu de unde ai dedus tu asta ca am ceva cu ea pur si simplu imi este antipatica nu cred am jignit o pe ea sau pe alticineva pe zm si there u go .PS boutique eu mi am luat ban cand eram admin de la alt admin iar acel admin nu a fost sanctionat dar m am lasat? nope ,pt ca nu mi pasa, asta ar trebuii sa faci si tu sa nu ti pese pt ca este un joc.

Daenerys
01-09-2016, 02:30 AM
vezi tu deamonnn uni mai au si viata personala,un loc de munca,etc...ma refer in general
admini intra cum poate pe server nu suntem la comanda daca putem intra bine nu iara bine
facem frumos o cerere de absenta si gata
dar vezi tu mai se gaseste unu ca tine care arunca vorbe dastea "ca nu esti cine stie ce activa"
si aici ii dau dreptate lu WickedSick

" ideea principala e ca noi toti suntem un staff / o echipa , ar trebuii sa se sustinem/ajutam reciproc , din pacate nu se intampla asta.."

tot respectul din partea mea WickedSick

Ehmm.. Stii..sunt si eu constienta ca oamenii mai au de munca si familie si etc.
Dar la 15 ani nu se aproba =)
Si tu nu stii cat stau eu pe server ca sa ai idee daca am viata sau nu deci asta nu te priveste ^^.
Cat despre acele vorbe...nu sunt "aruncate". Sunt reale ^^. Realitatea trebuie infruntata. Sorry.
Plus ca acest topic nu e facut pentru asemenea discutii. Ai ceva sa-i spui, ii spui ei, nu mie ^^.
Daca un om greseste, stafful trebuie sa il ajute sa se corecteze, nu sa i se sufle in coarne.

IoNeLa[:x]#
01-09-2016, 01:45 PM
Wick, nu știu de unde ai scos-o tu pe asta cu "Swear și Ionela au ceva cu tine" , pentru că eu sincer nu cred că am jignit-o vreodată pe Bouti... Dacă nu-mi place de o persoană, nu mă poate obliga nimeni să o plac, Dar chiar nu i-am zis nimic. Cāt despre tine Bouti, dacă pui la suflet tot ceea ce zic oamenii despre tine nu ajungi nicăieri. Ar trebui să nu le acorzi atenție. Nu le poți face tuturor pe plac. Capul sus! ;)

-WickedSick-
01-09-2016, 02:30 PM
Daca un om greseste, stafful trebuie sa il ajute sa se corecteze, nu sa i se sufle in coarne.

Ai dreptate deamonnn , din pacate e exact contrariul , nu se ajuta decat cativa atat, pacat.


Dar isw are ceva cu toti (wick), faptul ca unii admini sau playeri imi sunt antipatici asta nu insemna ca i dispretuiesc sau ca am ceva cu ei pur si simplu nu vb cu ei nu stiu de unde ai dedus tu asta ca am ceva cu ea pur si simplu imi este antipatica nu cred am jignit o pe ea sau pe alticineva pe zm si there u go .PS boutique eu mi am luat ban cand eram admin de la alt admin iar acel admin nu a fost sanctionat dar m am lasat? nope ,pt ca nu mi pasa, asta ar trebuii sa faci si tu sa nu ti pese pt ca este un joc.

Cum am spus si mai sus , o ironie nu inseamna neaparat jignire. Nu poti nega faptul ca aseara cand Boutique a intrat pe server si era si WarGods | MaRiO , v-a spus sa-l banati iar tu ai raspuns ceva in gen: "taci , vi sa te bagi in seama?" sau ceva in genu , intr-adevar nu e jignire , e o ironie adusa la adresa ei. Nu tin cu niciunul , fiindca nu meritati . De ce atata mancatorie intre voi , nu inteleg.


#;129255']Wick, nu știu de unde ai scos-o tu pe asta cu "Swear și Ionela au ceva cu tine" , pentru că eu sincer nu cred că am jignit-o vreodată pe Bouti... Dacă nu-mi place de o persoană, nu mă poate obliga nimeni să o plac, Dar chiar nu i-am zis nimic. Cāt despre tine Bouti, dacă pui la suflet tot ceea ce zic oamenii despre tine nu ajungi nicăieri. Ar trebui să nu le acorzi atenție. Nu le poți face tuturor pe plac. Capul sus! ;)

Nu am scos-o eu Ionela, ea mi-a spus lucrurile astea.

Sincer , nu va inteleg pe niciunul , ce trebuie sa primiti fiecare sa coloborati intre voi , sa va ajutati , sa va sprijiniti , sa va intelegeti , sa lucrati impreuna ca un staff fiindca asta suntem cu totii , membrii a unei echipe. Chiar daca nu va puteti suporta din diverse motive, cele mai multe puerile , fiindca un motiv solid de a nu suporta pe cineva , n-am intalnit , macar evitati-va pe cat posibil sa nu declansati diverse conflicte care ar denigra imaginea server-ului.

Esky
01-09-2016, 05:24 PM
Prea multe copilarisme. Chiar nu aveti ce face,dragilor? Daca nu va puteti abtine,iesiti afara la o gura de aer. Whatever...

Daenerys
01-09-2016, 05:49 PM
Sincer , nu va inteleg pe niciunul , ce trebuie sa primiti fiecare sa coloborati intre voi , sa va ajutati , sa va sprijiniti , sa va intelegeti , sa lucrati impreuna ca un staff fiindca asta suntem cu totii , membrii a unei echipe. Chiar daca nu va puteti suporta din diverse motive, cele mai multe puerile , fiindca un motiv solid de a nu suporta pe cineva , n-am intalnit , macar evitati-va pe cat posibil sa nu declansati diverse conflicte care ar denigra imaginea server-ului.

Wicked, cānd ești micuț nu ai cum să colaborezi și să sprijini pentru că cei mici sunt īncăpățānați și nu se gāndesc că pe un joc e nevoie de lucru īn echipă și respect. Ei o văd doar ca pe un joc, un admin pe care-l au ca să se facă liniște atunci cānd vor ei. Te aștepți la prea mult din partea unora.
Și nu spun asta degeaba, pentru că am remarcat niste adresări destul de nepoliticoase și din senin din partea ei (și a mai multora). Și n-a fost nevoie să stea mult pe server ca să le pot observa.
Decizia trebuie să fie respectată și punct. Īn loc să aruncăm vina īn alții care au ironizat, cānd de fapt lor nici nu le păsa de existența acelei persoane. Fiecare are dreptul la o părere proprie despre altă persoană, e treaba lor.
Uneori vă pasă prea mult.

IoNeLa[:x]#
01-09-2016, 06:25 PM
Uite ce e Wick... Eu nu vreau să ma cert pe aici sau să creez mai multă dramă. Nu știu ce ți-a zis ție Bouti, dar eu una nici nu prea am mai vorbit cu ea. Da, poate am făcut uneori niște glume, Dar nu cred ca am jignit-o atāt de tare īncāt să-i provoc retragerea. Plus că ea nici nu prea e on cand joc eu... Si atunci cānd este, nu ma iau la ceartă cu ea sau mai stiu eu ce. Imi pare rău dacă te-am jignit atāt de tare, si īmi pare rău că s-a ajuns aici. Ceea ce vreau sa se īnțeleagă e ca am glume mai "piperate" uneori și dacă ea pune la suflet nu e problema mea. Si eu vreau sa fim un staff unit, Dar cum am mai spus si mai sus, nu ma poate obliga nimeni sa plac o anumită persoană dacă eu nu vreau asta.

-WickedSick-
01-09-2016, 06:58 PM
Wicked, cānd ești micuț nu ai cum să colaborezi și să sprijini pentru că cei mici sunt īncăpățānați și nu se gāndesc că pe un joc e nevoie de lucru īn echipă și respect. Ei o văd doar ca pe un joc, un admin pe care-l au ca să se facă liniște atunci cānd vor ei. Te aștepți la prea mult din partea unora.
Și nu spun asta degeaba, pentru că am remarcat niste adresări destul de nepoliticoase și din senin din partea ei (și a mai multora). Și n-a fost nevoie să stea mult pe server ca să le pot observa.
Decizia trebuie să fie respectată și punct. Īn loc să aruncăm vina īn alții care au ironizat, cānd de fapt lor nici nu le păsa de existența acelei persoane. Fiecare are dreptul la o părere proprie despre altă persoană, e treaba lor.
Uneori vă pasă prea mult.

De aceea trebuie sa existe o colaborare cat mai ampla intre toti. Cei "mici" sa asculte de cei care au mai multa experienta pentru atat pentru binele lor cat si pentru binele server-ului. Pai mie unul chiar pasa fiindca pe servere ca acesta "am crescut" ,si e greu sa vezi ca in stanga si-n dreapta se creeaza tot felul de tabere care arunca cu noroi unii intr-altii.


#;129291']Uite ce e Wick... Eu nu vreau să ma cert pe aici sau să creez mai multă dramă. Nu știu ce ți-a zis ție Bouti, dar eu una nici nu prea am mai vorbit cu ea. Da, poate am făcut uneori niște glume, Dar nu cred ca am jignit-o atāt de tare īncāt să-i provoc retragerea. Plus că ea nici nu prea e on cand joc eu... Si atunci cānd este, nu ma iau la ceartă cu ea sau mai stiu eu ce. Imi pare rău dacă te-am jignit atāt de tare, si īmi pare rău că s-a ajuns aici. Ceea ce vreau sa se īnțeleagă e ca am glume mai "piperate" uneori și dacă ea pune la suflet nu e problema mea. Si eu vreau sa fim un staff unit, Dar cum am mai spus si mai sus, nu ma poate obliga nimeni sa plac o anumită persoană dacă eu nu vreau asta.

Te inteleg Ionela, deci vina o impartiti cativa care a-ti aruncat niste glume mai putin sarate si da intr-adevar acesta nu-i motiv de retragere . Eu am incercat sa va ajut prin sfaturi utile dar constat ca o fac in zadar, asa ca ma voi retrage din acesta "discutie" .

KaNNaBiS
02-09-2016, 01:17 AM
Tu n-ai ce face.. In loc sa fi puternica in fata celor care nu te suport , tu ce faci ?

Boutique
07-09-2016, 04:38 PM
Buna,nu vreau s-o lungesc mult ,fapt pentru care vreau sa-mi cer scuze tuturor persoanelor care cel mai probabil le-am judecat gresit. Ma scuzati pentru atitudinea mea prea aroganta fata de voi. Consider ca am gresit reciproc, dar mai mult eu fiindca nu am incercat sa acord o sansa acestei situatii in care s-a ajuns pentru a "conventuii" impreuna. Sper sa ma intelegeti,numai bine tuturor ! :)

grasuxxl
07-09-2016, 04:54 PM
Sper ca si restu sa aprecieze asta si sa nu o mai supere

wLady | Kamelia
09-10-2016, 03:01 PM
Acum serios boutique...dc crezi ca esti antipatica multora??..nu crezi ca e umpic si vina ta....am trecut si eu prin asta cu tine...pana mi-am luat remove asa din senin(fara reclamatie fara nimic)...din cauza ca te intrebasem de silent..si bineinteles dupa te-am ignorat complet...
cand am jucat eu prima data furien te--am gasit acolo...si poate iti aduci aminte cum imi vorbeai ca doar aveai manager si eu eram un simplu player ....poate mai trebuie sa treci si cu vederea anumite lucruri...si nu mai pune la suflet tot ce iti reproseaza unii si altii...invata ce e de invatat si restul poti sa "stergi cu buretele"...bafta