PDA

View Full Version : Exploit?



Snorlax
05-08-2016, 05:11 AM
Salut.

Nu īnțeleg īndeajuns de bine problema ca să explic īndeajuns de bine. Situația stă īn următorul fel: tipul acesta, bld (<b>You have to register to ba able to see this link</b>), creează pe proriul lui PC wargods-uri false. Adică, el īși dă scan cu diferite coduri īn PC-ul lui, pe jocul lui, și apare la un alt jucător īn wargods-uri. Tocmai ce mi-a creat și mie un wargods fals ce apare pe numele meu, īn wargods-urile mele dar cu numele lui și steam id-ul lui.

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Cum se poate rezolva această problemă?

Tiger
05-08-2016, 09:10 AM
Sa imi lasi pe privat UniqueID al tau, deoarece il voi bana pe acel invidiv din sistemul wCD. Il poti considera un bug, teoretic acel unique id ar fi trebuit sa se salveze in doua locatii (o inregistrare fiind unique id normal necriptat, iar o inregistrare fiind o inregistrare criptata a acestui unique id [ce ar fi avut rol de validare si verificare]) - ceea ce nu se intampla in cazul unora, lasand doar prima inregistrare salvata, a 2-a nu ramanane salvata astfel permite schimbarea acestuia fara a mai fi verificat si validat.

Totusi este ciudat cum de ti-a mai gasit unique ID, avand in vedere ca este partial cenzurat - probabil l-a gasit pe vreun site de arhive web.

PS: La urmatoarea versiune de wCD (care sper ca va ajunge in maxim 1-2 luni) se va schimba mecanismul de UniqueID.

b|t|d
21-08-2016, 11:24 AM
Unique ID: apare ne cenzurat la CFG:Click / Cstrike dlls:Click / Modules:Click

Tiger
21-08-2016, 10:34 PM
Multumesc pentru raportare. A fost rezolvat.