PDA

View Full Version : Problema .



Esky
09-07-2016, 12:20 PM
Salut,nu stiu daca este bine sa postez aici,dar altundeva nu stiu unde sa postez problema mea.
Cand intru pe Furien na ma pot juca linistit din cauza Flush Entity Packet.
Am cautat pe net si scria sa scriu in consola "cl_updaterate 20" si "cl_cmdrate 30 " dar tot asa apare si se blocheaza incontinuu. Daca stiti vreo solutie,lasati reply.

RaZz0R
09-07-2016, 12:30 PM
pune cmdrate si updaterate la 101, problema e de la net, nu mai juca pe wi-fi, am patit si eu cand aveam modemstick de la orange.

Esky
09-07-2016, 12:35 PM
Pana azi jucam pe Wi Fi de la Rds,de azi jucam de pe Telekom.

RaZz0R
09-07-2016, 12:50 PM
wi-fi, pe orice joc online, creste ping-ul, de aia e recomandat cablu direct.

Tiger
09-07-2016, 12:50 PM
Este clara treaba. Puteai specifica asta in mod direct in primul post. :)) Serviciile oferite de Telekom sunt de toata jena.

Eu folosesc cl_cmdrate 60 si cl_updaterate 60, dar asta difera pentru fiecare. Scrie net_graph 3 si monitorizeaza loss si choke, in functie de asta iti setezi cele doua cvar-uri.

PS: Muta-te inapoi la vechiul ISP. :)


wi-fi, pe orice joc online, creste ping-ul, de aia e recomandat cablu direct.

Atata timp cat nu exista alte aparate ce sa disturbe semnalul sau distanta dintre tine si iIFi nu este prea mare, nu vei simti nicio diferenta (exceptie daca ai internet de o viteza mai mare decat o poate duce router-ul WiFi).

Esky
09-07-2016, 01:01 PM
Rectific,am modem,nu router.:))
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

RaZz0R
09-07-2016, 01:06 PM
ai pingul foarte mare

Tiger
09-07-2016, 01:16 PM
ai pingul foarte mare

Asta este calitatea internetului de la ei. Nici macar banda de viteza nu ti-o ofera cat este scrisa pe contract. In cazul meu, este de abia la jumatate.

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Eu nu am alternative, altfel m-as fi mutat de mult la un alt ISP.

Ping-ul lui este ok, nu ar trebui sa il afecteze cu nimic, dar da, este un pic neobisnuit sa ai ping-ul ala mai ales ca esti in zona urbana si nu rurala.

LE: Inca cateva imagini:

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

<b>You have to register to ba able to see this link</b>