PDA

View Full Version : Reclamatie Soriin



uKpI69
22-06-2016, 07:22 PM
Data : 21.06.2016
Nick-ul tau :dRw # uKpI
Nick reclamat : Soriin
Motiv : nu stiu ce are
Martori : P!nk
Dovezi:<b>You have to register to ba able to see this link</b> cum intra pe alte nume fac ore intre ei nush ce se intampla.
<b>You have to register to ba able to see this link</b> sau <b>You have to register to ba able to see this link</b> aicea cand da comenzi pe alti admini
iar aicea <b>You have to register to ba able to see this link</b> este ca am stat 2 minute spec

Pall Mall
22-06-2016, 11:11 PM
:pro: Soriine imi pare rau frate, dar de cand ai moderaor faci numai ce vrei, imi dai mie kick(ban) , pentru ca imi iau dinamita si mori, ce legatura are asta, imi iau ce vreau, sau daca zic ceva sau comentez la tine imi dai iara kick (mai zici ca sunt si figuri) , lui dRw # uKpI ii dai ban pentru ca face orele spec, si el deabia atunci intrase. Nu stiu ce sa mai zic, sunt multe, sa ia wick masuri. Mersi!!!

Esky
22-06-2016, 11:28 PM
Eu is :contra:! Soriin este mult mai cu capul pe umeri decat multi altii dintre voi. care doar stiu sa se zbiere de nervi, ca un copil care i s-a furat bombonica.
Faza cu banul pentru spec ii complicata,in rest a procedat bine!
Edit: Sa nu uit,Razzor,habar nu ai ce se intampla pe server,habar nu ai cate copilarisme is acolo,habar nu ai cum ne mancam noi intre noi din anumite cauze sau pur si simplu nu ne putem intelege. Orice padure are si uscaciunile sale.

RaZz0R
23-06-2016, 12:01 AM
Eu is :contra:! Soriin este mult mai cu capul pe umeri decat multi altii dintre voi. care doar stiu sa se zbiere de nervi, ca un copil care i s-a furat bombonica.
Faza cu banul pentru spec ii complicata,in rest a procedat bine!


Este INTERZIS adminilor sa se sanctioneze intre ei! Pentru eventualele conflicte cu un alt admin faceti Reclamatie! Aveti voie sa sanctionati doar jucatorii si sloturile fara imunitate! Folosirea comenzilor utilizate la sanctiuni asupra altui admin atrage dupa sine scoaterea adminului!
A procedat corect?!
Sunt 3 situatii acolo:
1) banul spec, din cate stiu eu pe restul serverelor din comunitate (nu stiu regulamentul de pe furien), nu se da nici macar kick jucatorilor spec, serverul avand un plugin care scoate automat jucatorii spec daca sv e full. "face ore spec", adevarul ca e foarte greu sa verifici pe gtrs orele jucate reale si tot odata raportul dintre timp jucat si killuri facute, astea nu sunt decat pretexte :) asa cum pe alte sv se da ban pentru "refuz wcd".
2)la fel ca si mai sus, cu schimbatul numelui, nu stiu daca si aici e acea regula, care interzice adminilor sa intre cu alt nume decat cel cu grad.
3) cea mai grava dintre cele 3, este, evident, sanctiunile pe alt admin. Sti ca, eu pe zm, pentru sanctiuni pe un alt admin, fara voia lui, scot gradul de admin ?! indiferent ca e el own sau helper.
Expica-mi si mie, in care din situatiile de mai sus a procedat Sorin corect.

Am postat asta nu pentru a lua apararea cuiva sau a face vinovat pe alt cineva, am postat asta pentru ca tu ai fi fondatorul "scolii de admin" si admin aici si pe zm, si presupus cunoascator a regulamentelor, care vrea sa ii invete pe noii admini regulile.

dRw # SiLeNTT
23-06-2016, 12:17 AM
Imi pare rau ca ma bag , dar daca n-o fac mor pe scaun :))...
Cum a zis si "nenea" RaZzoR:
Este INTERZIS adminilor sa se sanctioneze intre ei! Pentru eventualele conflicte cu un alt admin faceti Reclamatie! Aveti voie sa sanctionati doar jucatorii si sloturile fara imunitate! Folosirea comenzilor utilizate la sanctiuni asupra altui admin atrage dupa sine scoaterea adminului!

sanctiunile pe alt admin. Sti ca, eu pe zm, pentru sanctiuni pe un alt admin, fara voia lui, scot gradul de admin ?! indiferent ca e el own sau helper.

...Mai spun cv?
Aaa , da!

Eu is :contra:! Soriin este mult mai cu capul pe umeri decat multi altii dintre voi. care doar stiu sa se zbiere de nervi, ca un copil care i s-a furat bombonica.
Faza cu banul pentru spec ii complicata,in rest a procedat bine!
Scuze Targaryen, dar fac pariu ca daca era alt admin (incepator) ai fi pus :pro:...

Esky
23-06-2016, 12:19 AM
Nu are rost sa bagi "scoala" in subiectul asta. Acuma hai sa facem toti reclamatii ca primim slap,slay,gag si ban pe un timp mic din gluma. Mare tragedie! Nu inteleg de ce s-au mai facut 2 reclamtii pe Soriin,stiind ca Wick a aflat...Whatever...

-WickedSick-
23-06-2016, 12:21 AM
Voi verifica mâine consola să văd ce s-a întâmplat într-adevăr, și voi lua niște sancțiuni asupra a mai multor membrii din staff!

-WickedSick-
23-06-2016, 11:16 AM
In urma celor vazute ,am tras o concluzie , sunteti niste copii , care certati aiurea din motive puerile! V-am explicat de N ori , daca X sau Y nu intelege o chestie, un lucru , sau nu stie o anumita regula , punetii in vedere lucrul ala esential , reamintitii acestuia ce trebuie sa faca pentru a evita viitoarele conflicte . Nu stiu , dar am auzit ca UkPi l-ar fi banat pe Soriin pe deathrun iar acum Soriin vrea sa i-o intoarca reciproc pe furien . Il rog pe Tranda sa poarte o discutie cu UkpI sa-i reaminteasca sau sa-i puna in vedere unele lucruri cu privire la regulament. Cat despre voi , aveam ,si inca am pretentii de la voi , nu sunteti de ieri ,alaltaieri admini . Toti 3 atat Targaryen , Soriin ,cat si P!nk vor primii advertisment urmand ca la urmatorul conflict sa primiti sanctiuni ! I-as sugera lui atat lui UkpI cat lui P!nk sa se inscrie in scoala de admini ca si elevi , urmand ca Soriin sa-l instruiasca pe P!nk , si eu pe UkPi .
Pentru tine ukPi nu pot obliga sa te inscrii fiindca nu apartii acestui server ca si membru al staff-ului , dar pentru P!nk e musai , nu ca asa mi-a venit mie acum , doar ca aseara in jurul orelor 22-23 imi lasa mesaj pe facebook intrebandu-ma cum se instaleaza WAC , instructiuniile acestuia fiind deja evidentiate pe site . E floare la ureche , doar cine se oboseste sa citeasca nu ? Va hotarati intre voi Targaryen sau Soriin , care sa-i fiti profesor , ramane la alegerea voastra , succes , si evitati pe viitor astfel de conflicte , fiindca intotdeauna vor fi in defavoarea voastra !
:locked: