PDA

View Full Version : Probleme wCD



pleso
12-06-2016, 09:57 PM
Salut, astazi am facut un videoclip pentru a va arata o vulnerabilitate (stiuta sau nestiuta, nu stiu) + un wallhack nedetectabil.
Inainte de a mai spune ceva, rog sa fie sterse toate detectiile de pe steamid-ul: STEAM_0:0:49762387 pentru ca atunci cand am facut teste, am bagat unor jucatori(pe care ii cunosc si mi-au dat acodul) wall/aim pe uniqe id-ul lor.
Mai devreme am citit ca schimbarea uniqe id-ului duce la ban permanent, daca voi primii ban imi asum, am vrut sa fac un bine, macar sa se rezolve bug-urile deja existente!
Cod-ul folosit este esw, pe care cred ca tiger il are deja(stiu cand i-a trimis graff pm cu el), dar din pacate nu s-a rezolvat nimic.


<b>You have to register to ba able to see this link</b>

WarGods | KGB
12-06-2016, 10:10 PM
Nu te lasi deloc ? Stim cine esti.....iti place comunitatea dar, nu iti place sa joci cs curat :))

pleso
12-06-2016, 10:20 PM
Nu te lasi deloc ? Stim cine esti.....iti place comunitatea dar, nu iti place sa joci cs curat :))

Te cunosc de undeva? Poti sa verifici steamid-ul si ip-ul meu, daca tot spui ca ma cunosti :-??

Tiger
12-06-2016, 11:21 PM
Se stie de chestia cu id-ul unic, fapt pentru care am trecut la banarea tuturor celor care folosesc acea tehnica. Doar pentru ca iti schimbi id-ul unic nu inseamna ca nu se mai poate detecta persoana in cauza, e vorba doar de un pattern matching aplicat pe anumite chestiuni, pattern pe care nu l-am aplicat pe site, lasand singura varianta de id unic.


Cod-ul folosit este esw, pe care cred ca tiger il are deja(stiu cand i-a trimis graff pm cu el), dar din pacate nu s-a rezolvat nimic.

Spui ca wCD este praf, dar el nu a mai fost actualizat de 2 ani de zile, in ciuda acestui fapt inca are detectie foarte mare. Este si normal sa nu mai aiba detectie calumea, au aparut coduri noi, coduri ce apar saptamanal sau lunar, chiar daca au mai fost adaugate zeci coduri in blacklist pe scanarea online. Nici nu am avut timp sa ma mai ocup de wCD, necesita multa atentie si mult timp. Asa cum am spus, update-ul major vine in iulie-august. Momentan am examenul de licenta si proiectul de licenta, care la ambele sunt putin cam rau, sunt putin in intarziere cu finalizarea proiectului si invatatului pentru licenta, nu am timp momentan de wCD. Nu cred ca moare nimeni pana in iulie-august.

Rapoartele nu se pot sterge, cel putin nu momentan, dar putem ajunge la un compromis.

O sa primesti PM.